Získejte případ obětí vypadajících jako školačky

vrazda-na-hristi-perex
Nález mrtvoly na dětském hřišti je sám o sobě děsivý, navíc když je žena oblečena tak, že vypadá jako nevinná vzorná školačka v bělostných šatech a na sobě nemá žádné stopy krve. A bohužel se zdá, že její vrah nemíní zůstat pouze u jedné oběti…

Vražda bez krve

U skluzavky na dětském hřišti je nalezena mrtvá mladá žena v bílých nabíraných šatech. Vlasy má spletené do copů a vypadá jako vzorná školačka. Při ohledání soudní lékařka Julia Schwarzová zjistí, že v jejím srdci vězí zlomený šíp. Nikde ale není žádná krev.

Vyšetřování nabírá na obrátkách, když je na hřišti v sousedství objevena další mrtvá, opět s copánky a ve stejných šatech. Ukáže se, že dívky měly ještě něco společného – obě bojovaly se závislostí. Je jasné, že je má na svědomí stejný pachatel. Bude vraždit dál?

 

Vražda na hřišti

Autorka: Catherine Shepherdová

Vydalo: nakladatelství Cosmopolis
Překlad: Rudolf Řežábek
Počet stran: 304
Vazba: pevná
Vydáno: 9/2022
ISBN: 978-80-271-3644-5

Přečtěte si více o knize Vražda na hřišti, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Cosmopolis. A nezapomeňte se také stáhnout krátkou ukázku.

Nakladatelský dům Grada, největší vydavatel odborné literatury, rozšířil v roce 2015 své portfolio o značku Cosmopolis. Tato značka vám přináší kvalitní světovou a českou beletrii. Nabízí všem čtenářům ty nejlepší knihy z celého světa, strhující příběhy, napínavá dramata, ale i romantiku a zábavu.

 

Ukázka z knihy

Z výrazu jejich očí přeběhl Julii mráz po zádech. Technici ustoupili stranou a odkryli výhled. Objevila se světlovlasá hlava se dvěma dlouhými spletenými copánky. Vlasy zdobily růžové stužky a několik stejně zbarvených sponek. Mrtvá žena seděla na zemi opřená zády o žebřík skluzavky, na sobě měla nařasené bílé šaty, které byly na toto roční období příliš tenké. Přes hrudník v podpaží vedl řemen, který připevňoval horní část těla ke kovu. V pravé ruce měla malé zrcátko s růžovým držadlem. Julia neviděla obličej, protože lebka klesla dopředu na hrudník, a tak si musela sednout na bobek. Hleděly na ni dvě vyhasle matné modré oči. Řasy byly nalíčené černě. Rty se růžově leskly. Pootevřenými ústy prosvítaly zuby v dokonalém stavu. Tělo a také nohy, obuté v červených balerínkách s páskem přes nárt, byly na dívenku příliš velké. Nebožka nebyla desetileté dítě, což se nabízelo vzhledem k jejímu oblečení a copánkům, ale dospělá žena. Julia odhadovala její věk na dvacet let.
„Nikdy jsem nic takového neviděla,“ přiznala Florianovi. Posunula si brýle ke kořeni nosu a znovu upřela pohled na bizarně vystrojenou mrtvolu. „Proč je oblečená jako malá holka?“ (str. 16)

 

O autorce

Catherine Shepherd (pseudonym) se narodila v roce 1972. Po maturitě začala studovat ekonomii a poté několik let pracovala pro velkou německou banku. Vlastní texty začala psát už na základní škole a později se k této své vášni vrátila. První detektivku vydala v dubnu 2012, brzy následovaly další kriminální romány a všechny se umístily na nejvyšších pozicích žebříčků Amazonu. V listopadu 2015 začala publikovat sérii s hlavní postavou berlínské vyšetřovatelky Laury Kernové a o rok později vydala knihu Vražda na blatech (Mooresschwärze), úvodní svazek série kriminálních příběhů s patoložkou Julií Schwarzovou. Patří k nejprodávanějším německým autorkám thrillerů a kriminálních románů. Má na kontě přes dva miliony prodaných knih.
(Zdroj informací: nakladatelství Cosmopolis)

 

Vyhrajte knihu Vražda na hřišti

Proč někdo zavraždí ženu a její mrtvolu poté nastylizuje jako vzornou školačku? Co mají symbolizovat bílé nabírané šaty a vlasy spletené do copů? Soudní lékařce Julii Schwarzové nedá případ spát, navíc když je brzy po prvním nálezu objevena další zavražděná a místo činu vypadá téměř totožně. Je evidentní, že oba zločiny má na svědomí stejný pachatel, ale jak si své oběti vybírá a kolik dalších plánuje zabít? To už si přečtěte v nové knize od Catherine Shepherd.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Cosmopolis vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Vražda na hřišti vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Vražda na hřišti
probíhá od 20. prosince 2022 do 2. ledna 2023.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 thrillery Vražda na hřišti

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeVražda na hřišti

Shepherdová, Catherine

Cosmopolis, 2022

Získejte případ obětí vypadajících jako školačky - DISKUZE

Počet reakcí: 1
  1. Anicka59 Anicka59 napsal:

    Dobrý den, moc děkuji za tuto výhru, která mě udělala radost a dnes mě byla doručena zcela v pořádku.

Napsat komentář