Duchovní cesta Jane Goodallové na CD

Duvod k nadeji CD_uvodni
Seznamte se s myšlenkami, životem a jedinečným odkazem bioložky Jane Goodallové prostřednictvím audioknihy, kterou vydalo nakladatelství Kazda a namluvila herečka Taťjana Medvecká.

Světově uznávaná bioložka a ochránkyně přírody Jane Goodallová změnila svým výzkumem v šedesátých letech 20. století pohled na chování šimpanzů a významně se zasloužila o jejich ochranu. Zjistila například, že tito primáti používají nástroje, že dokážou projevovat své emoce, ale i to, že se mezi sebou zabíjejí. Šimpanze v africkém Gombe studovala přes 45 let a právě jí vděčíme za mnoho poznatků o nich. Celý svůj život zasvětila přírodě a její ochraně a její působení už dávno přesáhlo oblast vědy.

 

Důvod k naději: Moje cesta životem CD

Autoři: Jane Goodallová, Phillip Berman
Přeložil: Martin Kupka
Čte: Taťjana Medvecká

Vazba: CD
Délka: 11 hodin 37 minut
Formát: 127×142 mm
ISBN: 8594201410161
Doporučená cena: 398 Kč

Audioknihu Důvod k naději: Moje cesta životem vydalo nakladatelství Kazda.

Poslechněte si ukázku:

 

O autorce

Britská antropoložka, bioložka a ekoložka Jane Goodallová (*1934) se o zvířata zajímala už v dětství. Proslula tím, že v africkém pralese v Gombe studovala život a chování šimpanzů ve volné přírodě. Jejich výzkumu a ochraně přírody se věnuje celý život a patří mezi největší odborníky na chování primátů. V roce 1977 založila Institut Jane Goodallové (The Jane Goodall Institute), jehož cílem je výzkum, vzdělávání a ochrana divoké přírody. Časopis Time ji zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí světa. Je autorkou řady knih a studií, např. Důvod k naději: Moje cesta životem nebo Kniha o naději. O jejím pozoruhodném životě vznikají filmy i dokumenty.

Zdroj informací: nakladatelství Kazda

 

O interpretce

Taťjana Medvecká už během studia DAMU hostova­la v Národním divadle, kde je od roku 1975 stálou členkou činoherního souboru. Za ztvárnění Alžbety I. V Schillerově Marii Stuartovně (2000) a roli Antonie v Nilinově hře Poprvé vdaná (2002) získal­a prestižní cenu Thálie. Na filmovém plátně poprvé zazářil­a v komedii Marečku, podejte mi pero! (1976), když o rok dříve debutova­la ve filmu Otakara Vávry Osvobození Prahy. Vidět ji můžeme nejnověji ve snímcích Operace Silver A, Hořící keř či Milada, ale i v oblíbených seriálech Já, Mattoni, První republika, Policie Modrava či Most!. V roce 2012 obdrže­la sošku Českého lva za nejlepší vedlejší ženskou roli ve filmu Dům. Dlouhodobě se věnuje dabingu – v roce 1997 získa­la Cenu Františka Filipovského. Často účinkuje v rozh­lase (sedmkrát zvítězil­a v anketě Neviditelný herec) a její charismatický h­las si oblíbili posluchači audioknih. Nejlepší interpretkou byl­a vyhlášena v roce 2015 za audioknihu Himmlerova kuchařka a v roce 2018 za Dopisy Milady Horákové.

Zdroj informací: nakladatelství Kazda


Nakladatelství Kazda přináší čtenářům výjimečné knihy o přírodě, udržitelnosti, netradičním cestování a umění. Filozofií nakladatelství je přinášet kvalitní české a zahraniční tituly, které zajímavým obsahem čtenáře vnitřně obohatí, podpoří jejich vztah k přírodě a přispějí k formování udržitelnější budoucnosti.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeDůvod k naději (audiokniha)
Moje cesta životem

Goodallová, Jane - Berman, Phillip

Kazda, 2022

Napsat komentář