Soutěž Book in Progress 3 zná své vítěze

Book in Progress 3 zna viteze
Cestování nákladním vlakem, pohled na svět zdola nebo léčebné účinky interiérových rostlin – to jsou témata knih, které letos vyhrály v třetím ročníku soutěže Book in Progress. Čtenáři se mohou těšit na jejich brzké vydání.

Třetí ročník soutěže Book in Progress byl pro porotu opravdu náročný. Do finálového kola postoupily skvělé knihy a každá z nich by si zasloužila podporu. Rozmanitost témat, koncepcí a kvalita zpracování soutěžních knih byly na tak vysoké úrovni, že překvapily i samotné porotce. Nicméně absolutní vítěz mohl být jen jeden.

Stal se jím Jan Glín se svou fotograficky-dokumentární publikací „Riding The Beast of Europe“. Ve vítězné knize dokumentuje své cestování Evropou na nákladních vlacích. Takové téma tu ještě nebylo, takže se jistě můžeme těšit na zajímavý příběh pohupující se na hraně zákona s hrstkou adrenalinu. Pro svoji knihu vyhrál 1,5 tuny papíru PERGRAPHICA® dle svého výběru a poukaz na tisk v hodnotě 150 000 korun v tiskárně Quatro Print.

Jan Glin Riding The Beast of Europe

Pro další dvě místa v soutěži byla připravená cena v podobě půl tuny papíru. Druhé místo obsadila Veronika Kurcinová se svým projektem „Pohľad zdola“ mapujícím její neobvyklý pohled na svět a strasti lidí s achondroplázií.

Veronika Kurcinov Pohlad zdola

Třetí místo pak získala Saša Střelcová s „haenke the book“, která se věnuje tématu pokojových rostlin a jejich léčebným účinkům.

Sasa Strelcova haenke the book

V odborné porotě soutěže Book in Progress 2021 zasedli letos mnohonásobné výherkyně Nejkrásnější knihy ČR Zuzana Lednická a Adéla Svobodová, raper a výtvarník Vladimír 518 a ze zástupců nakladatelů Jakub Sedláček (nakladatelství Paseka) a Michaela Hečková (redakční rada IPR Praha).

Zasedani poroty

Finálové kolo soutěže se uskutečnilo 29. listopadu v prostorách pražského CAMPu (Centrum Architektury a Městského Plánování) a bylo doplněno celodenní konferencí na téma knih za účasti hvězd české designérské scény. Celý den byl vysílán živě a pokud jste jej nestihli, máte možnost se na konferenci a finále podívat zpětně.

Mimo představení všech projektů finalistů můžete shlédnout přednášky vybraných řečníků. Na konferenci přednášela grafická designérka Adéla Svobodová, držitelka hned tří ocenění v soutěži Nejkrásnější české knihy roku 2020. Dalším vystupujícím byl grafik a typograf Filip Blažek, který představil svou oceňovanou knihu o typografii Typokniha. Pozvání na přednášku dále přijal mnohonásobně oceněný ilustrátor a výtvarník David Böhm nebo také typograf, grafik a hudebník František Štorm. Řečníky poté doplnil držitel mnoha ocenění za design Petr Babák a v neposlední řadě nám představil svou knihu B jako Běžec ilustrátor Jindřich Janíček, výherce minulého ročníku Book in Progress. Předmětem přednášek byla kniha, z mnoha úhlů pohledů, rozdílných přístupů a konceptů, což samotné konferenci přidává na atraktivitě. Nahlédněte trochu do soukromí a zákulisí tvorby předních designérů české scény.

Mondi Group

Společnost Mondi je globálním lídrem v oblasti výroby papíru a obalů. Mondi Uncoated Fine Paper, součást skupiny Mondi, je významným výrobcem kancelářských a profesionálních tiskových papírů včetně odborníky vysoce ceněného papíru PERGRAPHICA®. Veškerá produkce je šetrná k životnímu prostředí a přizpůsobená nejnovějším profesionálním digitálním a ofsetovým tiskovým technologiím.

Quatro Print

Quatro Print je komplexní tiskové centrum pro koncové zákazníky i reklamní agentury. Zaměřuje se jak na výrobu firemních katalogů, prospektů i ostatních firemních tiskovin, tak na tisk uměleckých publikací a katalogů.

Dipozitiv

Dipozitiv je inovativní designérské studio, které má na kontě širokou škálu online i offline projektů pro klienty jako jsou ČEZ, Česká spořitelna, Czech Invest nebo O2.

Paseka

Paseka je jedno z prvních soukromých nakladatelství založených po listopadové revoluci vydává zahraniční i českou prózu, non-fiction, literaturu pro děti a komiksy.

CAMP

Centrum Architektury a Městského Plánování, to je místo, které zlepšuje současnou podobu veřejné debaty o rozvoji Prahy a informuje i vzdělává veřejnost na poli architektury a urbanismu.

Doporučení:
Share

Napsat komentář