Vyhrajte vyšetřování téměř dokonalých zločinů

Dokonaly-Zlocin-perex
Přestože by případ muže nalezeného pod hradbami Tantallonu jiní uzavřeli jako sebevraždu, šéfinspektorce Avě Turnerové na tom cosi nesedí. A když se navíc podobné události začnou množit, je jasné, že se za nimi skrývá něco víc.

Sebevražda nebo úkladná vražda?

Mrtvola nalezená pod útesem. Žena s podřezanými žílami ve vaně. Muž zabitý elektrickým proudem. Série podivných sebevražd přivede vyšetřovatele Luca Callanacha a Avu Turnerovou k myšlence, že za činy se skrývá sériový vrah s mrazivou schopností zinscenovat místo neštěstí. Jak si vybírá své oběti a kdo další je na řadě? Zabiják s pokřivenou myslí získává s každým zmařeným životem víc sebevědomí a Luc ani Ava netuší, jak blízko kolem nich krouží.

 

Dokonalý zločin

Autorka: Helen Fieldsová

Vydalo: nakladatelství Kniha Zlín
Překlad: Nela Knapová
Počet stran: 376
Vazba: pevná
Vydáno: 4/2021
ISBN: 978-80-7662-111-4

Přečtěte si více o knize Dokonalý zločin, kterou do soutěže věnovala společnost Knihcentrum. A nezapomeňte si také prohlédnout několik ukázkových stran: ukázka 1, ukázka 2 a ukázka 3.

logo-Knihcentrum

Knihcentrum.cz je internetové knihkupectví, které nabízí sci-fi, detektivky, thrillery, fantasy, učebnice, kuchařky, pohádky, průvodce, knihy pro děti a mládež a levné knihy.

 

Ukázka z knihy

„Takže se snažil držet,“ podotkl Callanach.
„Zcela jistě,“ potvrdila Ailsa. „Proto vylučuji sebevraždu.“
„Nerozmyslel si to třeba? Chci říct, jestli třeba nevyšplhal nahoru, aby skočil, začal padat, ale pak se chytil, nebo jestli se třeba nechytil instinktivně?“ zeptal se Callanach.
„To není normální vzorec chování. Sebevrahové většinou skočí dost dopředu, když už se k činu rozhodnou, a tento muž by musel skočit zády, aby se té zdi mohl chytit. A pokud by tomu tak skutečně bylo, tak by ho gravitace patrně hned nahoře přetočila na záda, což by znamenalo, že by na zeď v žádném případě nedosáhl.“
„Kdybych se rozhodla spáchat sebevraždu na Tantallonu, skočila bych ze skalisek do moře, a ne z hradeb na zem. To nadělá zbytečný nepořádek,“ dodala Ava. (str. 29)

 

Vyhrajte knihu Dokonalý zločin

Všechny oběti případů, které vyšetřuje šéfinspektorka Ava Turnerová, měly jedno společné – pohybovaly se na hraně zoufalství, a proto by nikoho nepřekvapilo, kdyby spáchaly sebevraždu. Na místě činu jsou však drobnosti, které k této vyšetřovací verzi nesedí. Většina vyšetřovatelů by je možná přehlédla a případy uzavřela, ale ne Luc Callanach s Avou. Podaří se jim odhalit totožnost pachatele, který se snažil o dokonalý zločin? To si přečtěte v pátém dílu oblíbené série případů Luca Callanacha a Avy Turnerové od Helen Fieldsové.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Dokonalý zločin vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Dokonalý zločin
probíhá od 10. do 16. října 2021.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 thrillery Dokonalý zločin

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeDokonalý zločin

Fieldsová, Helen

Kniha Zlín, 2021

Napsat komentář