Zasoutěžte si o příběhy Olive z městečka Crosby

Olive-Kitteridgeova-perex
Pro učitelku v penzi Olive Kitteridgeovou je městečko Crosby v Maine středem světa a bolestně prožívá každou změnu, ke které zde dojde. Přečtěte si, jak se s novotami vyrovná nejen ona, ale i její blízcí a ostatní obyvatelé.

Nezlomná životní síla učitelky v penzi

Městečko Crosby v Maine se může jevit jako zcela bezvýznamné. Pro učitelku v penzi však představuje střed světa. Lidé zde prožívají svá dramata – touhu, zoufalství, žárlivost, naději i lásku.

Olive Kitteridgeová, občas přísná, jindy trpělivá, vnímavá, pak zase smutně odmítavá, bolestně prožívá změny v městečku a ve světě vůbec. Ne vždy však rozpozná proměny blízkých lidí, mezi něž patří hudebnice pronásledovaná vzpomínkami na starou lásku, bývalý student, který ztratil vůli k životu, Olivin dospělý syn, jenž se cítí tyranizován její iracionální přecitlivělostí, nebo její manžel Henry, který považuje loajalitu k vlastnímu manželství současně za požehnání i prokletí.

Jak se lidé z městečka potýkají se všemi svými problémy, Olive dospívá k pochopení sebe sama a svého života; někdy bolestně, ale vždy s nelítostnou upřímností. Kniha Olive Kitteridgeová skýtá hluboký vhled do okolností a podmínek lidského života, do jeho tragédií i radostí a ukazuje, jaké trpělivosti je v něm třeba.

Elizabeth Stroutová, bestselerová autorka novin The New York Times, spojila třináct pronikavých příběhů do uceleného románu prostřednictvím nezapomenutelné hrdinky Olive Kitteridgeové.

 

Olive Kitteridgeová

Autorka: Elizabeth Stroutová

Vydalo: nakladatelství Jota
Překlad: Libuše Čižmárová
Počet stran: 317
Vazba: pevná
Vydáno: 4/2021
ISBN: 978-80-7565-847-0

Přečtěte si více o knize Olive Kitteridgeová, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Jota. A nezapomeňte si také prolistovat ukázku.

Nakladatelství Jota vzniklo téměř před 24 lety a za tu dobu vydalo více než 1000 titulů v mnoha edičních řadách. Zpočátku vydávalo knihy zaměřené regionálně, ale po třech letech podstatně rozšířilo spektrum titulů. Nakladatelství publikujeme tvorbu českých autorů i překladovou literaturu.

 

O autorce

Elizabeth Stroutová je autorkou knih Abide with Me, bestselleru zařazeného do programu Americké asociace knihkupců zvaného Book Sense, a Amy a Isabelle, která získala cenu Arta Seidenbauma, udělenou novinami Los Angeles Times za nejlepší beletristické dílo, a cenu Heartland Prize novin Chicago Tribune. Byla také finalistkou soutěže o ceny PEN/Faulkner Award a Orange Prize v Anglii. Její povídky byly publikovány v mnoha časopisech včetně magazínu The New Yorker a O: The Oprah Magazine. Působí na Queens University v Charlotte v Severní Karolíně a žije v New York City.
(Zdroj informací: nakladatelství Jota)

 

Vyhrajte knihu Olive Kitteridgeová

Malé městečko Crosby v Maine řada lidí ani nezná – nemají zde na první pohled nic významného, kvůli čemu by stálo za to tam jezdit. Pro Olive Kitteridgeovou je však středem světa a stejně jako ostatní obyvatelé, i ona zde prožívá okamžiky štěstí i svá malá životní dramata a každou změnu a odchylku od toho, na co byla zvyklá, bolestně prožívá. Přečtěte si o její cestě k pochopení sebe sama v novém vydání románu Elizabeth Stroutové, za který získala v roce 2009 Pulitzerovu cenu.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Jota vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Olive Kitteridgeová vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Olive Kitteridgeová
probíhá od 13. do 26. května 2021.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 oceněné romány Olive Kitteridgeová

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeOlive Kitteridgeová
O ženě s nezlomnou životní silou

Stroutová, Elizabeth

Jota, 2021

Napsat komentář