Průvodce televizním seriálem Teorie velkého třesku

tbbt
Jste blázni do seriálu The Big Bang Theory? Každý týden s napětím čekáte na nový díl? Pak právě pro vás napsal George Beahm tuto knihu! Bible třeskutých fanoušků je tu!

Teorie velkého třesku (The Big Bang Theory) je jedním z nejsledovanějších seriálů současnosti. Pojednává o čtyřech mužích (teoretickém fyzikovi, experimentálním fyzikovi, astrofyzikovi, leteckém inženýrovi) a jejich střetech s realitou. Nedávno byl odvysílán poslední díl již páté série a my, fanoušci Big Bangu, se už nemůžeme dočkat, až nám po prázdninách producenti naservírují další dávku třeskutého humoru. A právě v této chvíli vydává nakladatelství Argo něco jako „bigbangovskou“ bibli, Třeskutou knihu Teorie velkého třesku, která příjemně zkrátí čekání na další sérii.

Autorem knihy je George Beahm, který se naplno věnuje psaní o populární kultuře. Na svém kontě má už dvaatřicet knih, ve kterých zkoumal fikční světy různých světoznámých autorů jako například Stephena Kinga, J. K. Rowlingové, C. S. Lewise, J. R. R. Tolkiena či Patricie Cornwellové. Můžete ho znát i jako editora knihy Já, Steve pojednávající o Stevu Jobsovi.

Kniha je rozdělena na 7 částí, které se ještě dále dělí na kapitoly. První část stručně popisuje historii seriálu. Pilotní díl byl odvysílaný roku 2007. Ale věděli jste, že to byla druhá verze? Úplně první díl byl natočen už v roce 2006, ale televize ho odmítla odvysílat. Autoři byli nuceni celý scénář přepracovat a díky tomu vznikli hrdinové Sheldon, Leonard, Howard, Raj a Penny, tak jak je známe dnes.

V druhé části se autor zaměřuje jak na hrdiny seriálu, tak na jejich představitele. Dozvídáme se, co si herci o svých postavách myslí, zda se s nimi v něčem ztotožňují či jak je ovlivňují. Kromě Sheldona, Leonarda, Howarda, Raje a Penny jsou zde i ti, kteří se v seriálu vyskytují jen občas, ale přesto jsou pro děj důležití.

Jsou všechny ty restaurace, do kterých hrdinové chodí, reálné? A co třeba obchod s komiksy? Jak a kde se co natáčí, zjistíme ve třetí části. Text je proložen odkazy na konkrétní repliky z konkrétních dílů. Dozvíme se tu například, kam přesně by Penny musela jít, kdyby si opravdu kupovala spodní prádlo od Victoria‘s Secret, tak jak tvrdila v epizodě Porcování miláška. Tuto detailní propracovanost ocení především skalní fanoušci.

V dalších částech se dozvíme mimo jiné i to, jak se dostat na natáčení seriálu a jak se tam chovat, abychom nerušili a nepohoršovali herce ani štáb. Také jsou zde vysvětleny všechny názvy epizod. Pokud si například nejste jisti, proč se jeden díl jmenuje Operace Pakůň, Beahm vám to vysvětlí.

To, co dělá tuto knihu opravdu dokonalou, je závěrečná sedmá část, kterou je Slovníček k osvětlení temné hmoty, kde je objasněn snad každý pojem, který se kdy v seriálu objevil. Od Admirala Ackbara přes Deník Bridget Jonesové a Klingonštinu až po Zork.

Primárně je kniha určena fanouškům seriálu. S ní pochopíte každý detail, každou nepatrnou narážku, je to odměna pro pozorné fanoušky, tak neváhejte a kupte si ji! Doporučuji ji ale i těm z vás, kteří zatím seriálu nepřišli na chuť, možná je tato kniha přesně to, co potřebujete, abyste se stali jedním z nás.

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeTřeskutá kniha o Teorii velkého třesku

Beahm, George

Argo, 2012

Napsat komentář