Holka, nebo kluk?

Silenci a suchari
Hlavní hrdinka Simone nevypadá jako typická slečna. Nosí klučičí sestřih i oblečení. A když si v nové škole paní učitelka myslí, že je kluk jménem Simon, využije dívka příležitosti a stává se drsným týpkem. To se ale neobejde bez řady až komických událostí.

Jen si to představte! Co byste dělali, kdyby se vám nečekaně naskytla možnost předstírat, že jste opačného pohlaví? Využili byste toho?
Simone se s maminkou jen velmi nerada stěhuje do domu na předměstí Stockholmu. Přišla o všechny kamarády, navíc se při stěhování zaběhnul její milovaný pes Kilroy a ještě k tomu musí bydlet s maminčiným novým holohlavým přítelem, kterého nesnáší. Simone se velmi nenaložená vydá do nové školy, a když zasedne do lavice, zjistí, že paní učitelka si o ní díky jejímu sestřihu a oblečení myslí, že je kluk jménem Simon! Nejprve to chce uvést na pravou míru, ale něco v jejím nitru ji zarazí a ona se začne za tohohle Simona vydávat. Nesmírně si tuto roli užívá, změní se v drsného mladíka v motorkářské bundě, ale její přetvářka se postupně stává zdrojem kolotoče nedorozumění.

Ukázka z knihy

Silenci a suchari ukazka

Šílenci a suchaři

Autor: Ulf Stark
Přeložila: Marie Voslářová
Ilustrátor: Lukáš Fibrich

Počet stran: 256
Vazba: brožovaná
Formát: 146×205 mm
ISBN: 978-80-262-1663-6
Doporučená cena: 349 Kč

Knihu Šílenci a suchaři vydalo nakladatelství Portál, kde najdete další ukázky.

O autorovi

Ulf Stark byl jedním z nejmilovanějších švédských autorů knih pro děti, oblíbený pro své nadání psát vřele, citlivě a s fantazií i o těch nejtěžších životních okamžicích. Mezi jeho knihy patří např. Kouzelné tenisky mého kamaráda Percyho.

Zdroj informací: nakladatelství Portál


Nakladatelství Portál bylo založeno v roce 1990 s cílem pomáhat při výchově dětí a mládeže. Od začátku se proto zaměřilo především na publikace z oborů pedagogika, psychologie a sociální práce, a to na odborné i populární úrovni. Později přibyly další oblasti jako sociologie, politologie, zdraví, média, antropologie, ekologie, filozofie, ekonomie, sémiotika či kulturologie. Velkou skupinu čtenářů Portálu tvoří rodiče. Pro ně jsou určeny praktické příručky o výchově a také knihy her a nápadů rozvíjejících dětskou tvořivost, které úspěšně využívají i učitelé a vychovatelé.

Doporučení:
Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeŠílenci a suchaři

Stark, Ulf

Portál, 2020

Napsat komentář