Zahrajte si o povídky na téma sebevraždy

dlouha-trat-perex
Koho by občas nepřepadl pocit méněcennosti, pochyby a otázky, zda má náš život a to, co v něm děláme, skutečně smysl? Někdo to řeší tím, že si najde nové výzvy, ve kterých může uspět, a na jiného začnou útočit černé myšlenky. Do které skupiny patříte vy?

Dobře míněné facky

Občas se stane, že v půlce závodu zapomenete, proč vlastně soutěžíte.

Život se někdy zastaví. Ať už je důvodem vědomí smrti, osobní selhání, ztracené iluze nebo prostý strach, nevyhnutelně pak přicházejí také úzkosti, pochyby a otázky. Jsou to okamžiky, které nutí promýšlet vlastní bytí v jasném světle, jehož svit často nepřeje společenským konvencím a tomu „být jako ostatní“. A to, čemu přeje, se zdá tak děsivé, uhrančivé a lákavé zároveň…

Prozaička Viktorie Hanišová po třech románech ohledává subtilnější a sevřenější prostor povídky. Tematicky propojené svižné texty jsou jako dobře míněné facky: zabolí, ale proberou. Stejně jako protagonisté povídek z Dlouhé trati se i čtenář musí nejednou zastavit a sám sebe se ptát: Jaký má tohle všechno smysl? Možná to není příjemné, ale kdo jednou začne, už nemůže zpět. A totéž se dá říct i o Dlouhé trati. Možná to není nic líbivého – ale číst přestat nelze.

 

Dlouhá trať

Autorka: Viktorie Hanišová

Vydalo: nakladatelství Host
Počet stran: 192
Vazba: pevná
Vydáno: 9/2020
ISBN: 978-80-275-0372-8

Přečtěte si více o knize Dlouhá trať, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Host.

Nakladatelství Host vydává především kvalitní českou a překladovou prózu, poezii, literární teorii i literaturu naučnou. V posledních letech se velmi výrazně rozšířila řada překladové beletrie, severských kriminálních románů a thrillerů.

 

O autorce

Viktorie Hanišová (nar. 1980) pochází z Prahy. Na Univerzitě Karlově vystudovala anglistiku a germanistiku a věnuje se překladatelství. Spisovatelsky debutovala v roce 2015 příznivě přijatým románem Anežka o nefunkčním vztahu matky a adoptivní dcery, o skrytém rasismu a stereotypech. V roce 2018 následoval román Houbařka o dětském traumatu a domácím násilí. Volnou trilogii knih o mateřství a traumatech zakončila v roce 2019 románem Rekonstrukce o vyrovnávání se se sebevraždou rodiče.
(Zdroj informací: nakladatelství Host)

 

Vyhrajte knihu Dlouhá trať

Každý z nás má občas pocit, že se v životě stále jen za něčím honí, a protože ne vždy na konci čeká to, co si vysnil, přijdou na řadu pocity selhání a někdy až deprese. To si potom člověk říká, jaký má všechno smysl, a začnou ho tížit chmurné myšlenky. A stejně tomu je i v případě hlavních hrdinů a hrdinek v povídkách české prozaičky Viktorie Hanišové. Přečtěte si jejich příběhy a zamyslete se nad tím, zda je váš neúspěch skutečně tak neúnosný, nebo se dá přeci jen přežít.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Dlouhá trať vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Dlouhá trať
probíhá od 15. do 28. října 2020.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 povídkové knihy Dlouhá trať

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeDlouhá trať

Hanišová, Viktorie

Host, 2020

Napsat komentář