Zasoutěžte si o bláznivou výpravu na kole do Afriky

na-kole-pres-afriku-perex
Podívat se do Afriky je snem mnoha lidí. Málo z nich se však na tento kontinent skutečně vydá a ještě menší procento z nich cestu absolvuje po vlastní ose. Právě mezi ně patří Tadeáš Šíma a vy si můžete přečíst jeho příběh.

Z českých luhů a hájů do africké savany

Jet do Afriky a poznat tamní přírodu, to je sen kdejakého kluka. Ne každý ale v sobě později najde sílu na to, aby takový dětský sen skutečně prožil. Tohle je příběh snu, který se opravdu stal. Začíná pod horou Libín a v sedle kola. Čím vším se jeho hlavní hrdina na své cestě stal? Jaké lidi potkal? Co zažil v písku a větru uprostřed saharských dun? Proč s sebou vezl násadu od krumpáče? Potkal v pralese vysněného slona? A co zjistil o tmě, které se odjakživa bál? Vydejte se s ním na cestu přes hory, pouště, savany i tropické lesy.

 

Na kole přes Afriku

Z Prachatic až do Kapského Města

Autor: Tadeáš Šíma

Vydalo: nakladatelství Host
Počet stran: 328
Vazba: pevná
Vydáno: 6/2020
ISBN: 978-80-275-0271-4

Přečtěte si více o knize Na kole přes Afriku, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Host.

Nakladatelství Host vydává především kvalitní českou a překladovou prózu, poezii, literární teorii i literaturu naučnou. V posledních letech se velmi výrazně rozšířila řada překladové beletrie, severských kriminálních románů a thrillerů.

 

Autor o sobě říká:

Jmenuji se Tadeáš Šíma, je mi 27 let a pocházím z jihočeských Prachatic. V roce 2016 jsem vyrazil poprvé do Afriky na kole. Z rodného města jsem došlapal až do marockého Rabatu, kde mě přepadla skupina mladých banditů, kteří mě připravili o kolo i elán pokračovat cestě. Má paličatost však zvítězila a já se o rok později na cestu vydal znovu. Z marockého přístavního města Tanger jsem podél západního pobřeží došlapal až do Kapského Města. Celá cesta trvala 7 měsíců a byla dlouhá 13 000 kilometrů. Což je asi 650 Třešňáků. 1 Třešňák = 20 km (pozn. autora)

(Zdroj informací: nakladatelství Host)

 

Vyhrajte knihu Na kole přes Afriku

Tadeáš Šíma od malička snil o tom, že se jednoho dne podívá do Afriky, seznámí se s tamním způsobem života, přírodou a obyvateli nebo že se mu dokonce poštěstí pohladit si slona. Na rozdíl od mnoha jiných si však svůj sen splnil a navíc poměrně neobvyklým způsobem – do Afriky totiž dojel na kole a vy si o jeho putování můžete přečíst.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Na kole přes Afriku vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Na kole přes Afriku
probíhá od 11. do 24. června 2020.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 cestopisy Na kole přes Afriku

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeNa kole přes Afriku
Z Prachatic až do Kapského Města

Šíma, Tadeáš

Host, 2020

Napsat komentář