Inspirace pro volný čas v přírodě

priroda-uvod
V dnešní době plné stresu, rozptýlení a shonu nám příroda přináší tolik potřebný klid a odpočinek pro mysl. Pěstujte rostliny, zamilujte si je a využijte jejich plody k vaření pod širákem se svými nejbližšími. K tomu všemu vám pomohou i dnes představované knihy.

Asi každý víme, jak opéct buřty nebo jak v ešusu uvařit instantní polévku. Pod širákem se ale dají snadno připravit i mnohem zajímavější a chutnější jídla! A právě s nimi nás seznamuje tato unikátní kuchařka nazvaná Vaříme pod širákem.

Vaříme pod širákem

Autorka: Emma Frischová
Přeložila: Jana Rajnyšová

Počet stran: 196
Vazba: vázaná
Formát: 170×225 mm
ISBN: 978-80-7593-068-2
Doporučená cena: 379 Kč

Knihu Vaříme pod širákem vydalo nakladatelství Pavel Dobrovský – BETA.

Outdoorová kuchařka pro milovníky stanování a chataření.

O autorce

Emma Frischová je americká kuchařka, foodblogerka a také průvodkyně pro web Backcountry. Vaření nevystudovala, ale spolu se svými sedmi sourozenci byla vychována italskou matkou, která je o vaření učila nejen v kuchyni ale často také na zahradě. Emmu můžete sledovat také na jejím instagramu. Vaříme pod širákem je její první knižní kuchařkou.

Zdroj: emmafrisch.com

O nakladateli

logo.beta.2Nakladatelství Pavel Dobrovský – BETA bylo založeno v roce 1993. Za dobu svého působení uvedlo na český trh na 800 titulů různých žánrů a řadí se tak mezi přední české nakladatelské domy. Věnuje se především knihám zaměřeným na rozvoj osobnosti, dále vydává ezoteriku a náročnější beletrii. V portfoliu nechybí témata historická nebo militaria a opomenout nelze ani bohatě vypravené, obsahově poutavé obrazové publikace, s nimiž se nakladatelství Beta úspěšně prezentuje laické i odborné veřejnosti. Mezi světoznámé osobnosti, které vydává, patří autor hororů a detektivních románů Stephen King, duchovní učitel Osho, Deepak Chopra nebo Alexander Loyd.

————————————————

Pečování o rostliny může být jednoduché, složité, láskyplné i útrpné. Vždy je to ale činnost, která nám pomůže uklidnit mysl a která nám přináší do života určitou pravidelnost. Kniha Aby vás rostliny milovaly z tohoto procesu udělá víc než jen pravidelné zalévání. Vytvořte si s její pomocí ke svým rostlinám doopravdy láskyplný vztah!

Aby vás rostliny milovaly

Vypěstujte si zelenou oázu doma i ve svém srdci
Autorka: Summer Oakes
Přeložila: Vendula Hlavová

Počet stran: 204
Vazba: vázaná
Formát: 140×210 mm
ISBN: 978-80-88316-49-7
Doporučená cena: 349 Kč

 

Knihu Aby vás rostliny milovaly vydalo nakladatelství Kazda.

Jakmile začnete pečovat o rostliny, naučíte se lépe starat i sami o sebe, své blízké i naši planetu. Vydejte se do světa rostlin a objevte, jak si můžete začít vytvářet svůj vlastní zelený koutek – a to jak doma, tak v mysli a v srdci.
Díky této inspirativní příručce získáte zcela nový vztah k rostlinám kolem sebe a naučíte se:

  • zastavit se a věnovat pozornost rostlinám ve svém okolí, dokonce i těm, které odvážně klíčí v prasklých chodnících
  • věřit, že rostliny jsou něčím víc než jen pěknou dekorací
  • pohlížet na svět z perspektivy zástupců rostlinné říše a přemýšlet o udržitelnosti
  • posloužit rostlinám tím, že poznáte, které druhy se hodí do vaší domácnosti, a vytvoříte pro ně přirozený biotop (bonus: ani jedna rostlina vám neuhyne!)

Začnete-li pečovat o zeleň, brzy vás pohltí uklidňující radost. Kromě těch samozřejmých výhod – krásy a čistšího vzduchu – se při pečování o rostliny vydáte na cestu všímavosti a přinese vám to ještě mnoho dalšího: díky rostlinám minimalizujete stres, sníží se vám krevní tlak a na svět se budete celkově dívat pozitivněji.
Když jsem se před čtrnácti lety přestěhovala z pensylvánského venkova do Brooklynu, věděla jsem, že budu muset zapojit hodně kreativity, abych se tu cítila jako doma. A tak jsem si do svého nového bytu začala nosit rostliny, které jsem nacházela u silnic, v dávno zapomenutých květináčích, na farmářských trzích a v místních zahradnictvích. Objevila jsem způsob, jak je dávat na police, zavěšovat, přivazovat, kotvit a zajišťovat, abych se vypořádala s nedostatkem světla a úzkými parapety. Od té doby se starám o více než tisícovku pokojových rostlin.
Své pokojové rostliny miluju a naučila jsem, jak se o ně starat tak, aby mi lásku vracely. Tuto knihu jsem napsala, abyste i vy mohli ocenit rostliny – a život mezi nimi.

Ukázka z knihy

ukázka

Podívejte se také na pokračování této ukázky.

O autorce

Summer Rayne Oakes je environmentální mluvčí a podnikatelka, která se ve své práci soustředí na zdraví, psychickou vyrovnanost a udržitelnost. Založila Homestead Brooklyn, Plant One On Me a Houseplant Masterclass – webovou stránku, týdenní seriál na YouTube a on-line kurz, ve kterém pomáhá znovuobjevovat spojení s přírodou díky kráse rostlin a zahradničení. Je také autorkou knih SugarDetoxMe a Style, Naturally. Psalo se o ní v mnoha médiích, včetně CNN, The New York Times, Vanity Fair a Inc. Můžete ji potkat v Brooklynu v její místní komunitní zahradě s její slepičkou Kippee nebo při péči o její vlastní rozlehlou domácí džungli.

Zdroj: knihykazda.cz

O nakladateli

Nakladatelství Kazda vydává knihy o přírodě a zahradách, vnímajících jejich hlubší metafyzický rozměr a možnosti spolupráce s neviditelnými živly, a dále knihy o různých možnostech udržení a znovunabytí zdraví. Autoři jsou domácí i zahraniční. Jeho knihy a CD mají čtenářům přinášet radost a povzbuzení do života svou vnitřní živostí, opravdovostí, mají posilovat dobrá předsevzetí a odhodlání a podporovat harmonii mezi člověkem a jeho okolím.


Zapojte se do našich aukcí, v nichž najdete tyto knihy a mnoho dalších za skvělé ceny.

Která z dnes představených knih vás nejvíce zaujala? Napište nám svůj názor v komentářích.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeVaříme pod širákem

Frischová, Emma

Pavel Dobrovský – BETA, 2020

zobrazit info o knizeAby vás rostliny milovaly
Vypěstujte si zelenou oázu doma i ve svém srdci

Oakes, Summer Rayne

Kazda, 2020

Napsat komentář