Zasoutěžte si o rozpor mezi rodinou a vírou

teplo-domova-perex
Po matčině smrti se Isma roky starala o dva mladší sourozence a teprve nyní, když dospěli, si může konečně splnit svůj sen. Nebo si to alespoň myslela. Sestra Aneeka a především bratr Parvaiz jí totiž nepřestávají dělat starosti ani v Americe.

Útěk k Islámskému státu

Isma je volná. Vyrostla v Londýně a po matčině smrti se roky starala o mladší sourozence, dvojčata Aneeku a Parvaize. Nyní však přijala pozvání své profesorky a odjíždí do Ameriky, kde si konečně může splnit dávný sen. Nedokáže se ale přestat strachovat o svou krásnou a tvrdohlavou sestru Aneeku, která studuje práva v Londýně, ani o bratra Parvaize, který se zničehonic rozhodl dokázat, že je právoplatným synem svého otce džihádisty, jehož ovšem nikdy nepoznal. Parvaiz se dostal až do Sýrie a své nešťastné sestry nechal daleko za sebou. Co pro něj mohou udělat? Co by měly udělat? Vypovídá rozhodnutí jejich bratra také něco o jejich vlastních životech?

 

Teplo domova

Autorka: Kamila Shamsieová

Vydalo: nakladatelství Host
Překlad: Tereza Marková Vlášková
Počet stran: 240
Vazba: pevná
Vydáno: 2/2020
ISBN: 978-80-275-0154-0

Přečtěte si více o knize Teplo domova, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Host. A nezapomeňte si také prolistovat krátkou ukázku.

Nakladatelství Host vydává především kvalitní českou a překladovou prózu, poezii, literární teorii i literaturu naučnou. V posledních letech se velmi výrazně rozšířila řada překladové beletrie, severských kriminálních románů a thrillerů.

 

O autorce

Kamila Shamsieová (nar. 1973) pochází z pákistánského Karáčí a vystudovala tvůrčí psaní v New Yorku. Píše recenze a sloupky například pro deník The Guardian. Je autorkou sedmi románů, jež byly přeloženy do více než dvaceti jazyků. V češtině jí vyšla kniha Vypálené stíny (2010). Za román Teplo domova (2017) získala roku 2018 literární ocenění Women’s Prize for Fiction a roku 2017 byla kniha nominována na Man Bookerovu cenu. Kromě toho se stala knihou roku několika významných deníků jako například The Telegraph, The Guardian, The New York Times a dalších.
(Zdroj informací: nakladatelství Host)

 

Vyhrajte knihu Teplo domova

Isma se snažila ze všech sil, aby nahradila svým sourozencům rodiče a dobře je vychovala. Když má však konečně pocit, že jsou dostatečně dospělí a ona by mohla konečně začít myslet i na sebe a své sny, mladší bratr Parvaiz se rozhodne následovat kroky otce džihádisty a uteče do Sýrie. Mohou jeho sestry udělat něco, co by ho přesvědčilo k návratu do Londýna? To si přečtěte v románu pákistánské autorky Kamily Shamsie.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Host vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Teplo domova vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Teplo domova
probíhá od 12. do 25. března 2020.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 romány Teplo domova

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeTeplo domova

Shamsieová, Kamila

Host, 2020

Napsat komentář