Vyhrajte příběh české hoteliérky z Continentalu

eugenie-perex
Eugenie snila o velké budoucnosti a možná i o cestě do Ameriky, ale v její době se životy mladých dívek řídily tím, co si přáli jejich rodiče. Proto se provdala za Emanuela Ledeckého, s jehož hotelem Continental je neodmyslitelně spjata.

Život v hotelu Continental

Román je inspirovaný skutečnými osudy Eugenie Egertové Janečkové a plzeňského hotelu Continental. Eugenii jako většinu žen té doby čeká smluvený sňatek. S manželem se stará o chod hotelu, kde prožijí okupaci i válku. Bombardování Plzně hotel poškodí a připraví ji o otce i manžela. Až osvobození americkou armádou přináší do jejího života nejen novou naději, ale i lásku…

 

Eugenie

Autorka: Jana Poncarová

Vydalo: nakladatelství Motto
Počet stran: 376
Vazba: pevná
Vydáno: 11/2019
ISBN: 978-80-267-1651-8

Přečtěte si více o knize Eugenie, kterou do soutěže věnovala společnost Knihcentrum. A nezapomeňte si také prohlédnout několik ukázkových stran: ukázka 1, ukázka 2 a ukázka 3.

logo-Knihcentrum

Knihcentrum.cz je internetové knihkupectví, které nabízí sci-fi, detektivky, thrillery, fantasy, učebnice, kuchařky, pohádky, průvodce, knihy pro děti a mládež a levné knihy.

 

Vyhrajte knihu Eugenie

V době, kdy byla Eugenie Egertová Janečková mladá, bylo zvykem, že se dívky nevdávaly z lásky, ale čekal je smluvený sňatek. Ani v Eugenině případě tomu nebylo jinak a rodiče jí za manžela vybrali mladého hoteliéra Emanuela Ledeckého – majitele hotelu Continental v Plzni. Právě zde Eugenie prožila zásadní okamžiky svého života včetně okupace, války a ztráty manžela i otce. Novou naději jí přineslo až osvobození americkou armádou a vy si celý její příběh můžete přečíst v románovém zpracování novinářky Jany Poncarové.

Ve spolupráci se společností Knihcentrum vám přinášíme soutěž, ve které dva z vás mohou knihu Eugenie vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Eugenie
probíhá od 1. do 7. března 2020.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 2 romány Eugenie

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeEugenie

Poncarová, Jana

Motto, 2019

Napsat komentář