Vyšetřovatelka ve stylu Bridget Jonesové

Divej se jak zemre
Na počátku stál jednoduchý případ, který se ale zamotal jako klubíčko tvořené podivnými vztahy a náhodami. Rozmotat se ho rozhodla mladá policistka Harriet, která se musí zároveň vypořádat s nedůvěrou kolegů, péčí o otce a milostnými problémy.

Mladá vyšetřovatelka Harriet se ze Stockholmu vrací do rodného Skåne, aby se přidala k místnímu policejnímu týmu a postarala se o svého stárnoucího otce Eugena. Idylu rybářské vesničky Lerviken, kterou zná z dětství, ale rozvrátí brutální vražda. Bohatá Laura Anderssonová je nalezena mrtvá ve stodole vlastního statku a policie je nucena napnout všechny síly, aby vypátrala psychopatického vraha. Na případ se nabalují další záhady a vyšetřovacímu týmu zoufale schází kapacita, Harriet se ale přesto v nové práci potýká s nedůvěrou své nadřízené i policejních kolegů. Pochyby o vlastních rozhodnutích, milostné trable a tíha rodinných vztahů jí navíc brání zachovat chladnou hlavu a vytvořit si od vyšetřování potřebný odstup. Kulisa ospalého Lervikenu se postupně rozpadá a Harriet se zamotává do podivného vlákna místních vztahů, na jehož konci se musí ukrývat samotný vrah. Mohl by opravdu vraždit někdo, koho zná?
Dívej se, jak zemře je první kniha nové krimi série z prostředí jižního Švédska, který představuje postavu sympaticky nedokonalé vyšetřovatelky ve stylu Bridget Jonesové. Zdánlivě jednoduchý příběh rychle nabírá obrátky a svižně spěje k šokujícímu závěru.

Ukázka z knihy

Ta Margareta je nejspíš blázen. Vážně po Harriet chce, aby začala v nové práci v neděli? Odkdy pracují pomocní vyšetřovatelé i o víkendu? Znovu si tu zprávu přečte.
Harriet, snažila jsem se vám dovolat, ale zřejmě máte vypnutý telefon. Můžete přijít už zítra? , Zdravím, Margaret Bladhová.
Zpráva byla odeslána ve 22.37 v sobotu večer.

Ohlasy na knihu

Anna Bågstamová píše s lehkým humorem a svižným a zábavným stylem líčí Harriet jako sympaticky obyčejnou protagonistku, které se nevyhnou lidské přešlapy, smůla ve vztazích ani závislost na cigaretách.

- Skånska Dagbladet

 Dívej se jak zemře je detektivka, která propojuje nervy drásající napětí s věrohodným vykreslením úskalí, která mohou potkat mladou ženu v tvrdém prostředí ovládaném muži.

- Sommarens bästa böcker

Dívej se, jak zemře

Autorka: Anna Bågstamová
Přeložila: Olga Bažantová

Počet stran: 400
Vazba: vázaná
Formát: 132×206 mm
ISBN: 978-80-7625-064-2
Doporučená cena: 399 Kč

 

 

Knihu Dívej se, jak zemře vydalo nakladatelství Metafora. Nezapomeňte si přečíst ukázku.

O autorce

Švédská spisovatelka Anna Bågstamová (1977) pracuje jako právnička v parlamentu.


Nakladatelství Metafora bylo založeno v roce 2001 a od té doby vydalo několik set titulů všech žánrů. K vydaným beletristickým titulům patří mimo jiné knihy Dana Browna, bestseller Jíst, meditovat, milovat či knihy islandské autorky Yrsy Sigurdardóttir. V lednu 2019 spojila Metafora síly s Nakladatelským domem Grada a společně budou dále pokračovat ve vydávání krásných i poučných knih.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeDívej se, jak zemře

Bagstamová, Anna

Metafora, 2019

Napsat komentář