Získejte přerod rebela v pokorného mladého muže

pribehy-obycejneho-znovuzrozeni-perex
Dominik Bartoš si v životě prožil mnohé a bylo mu často jedno, že svým chováním ubližuje nejen svým blízkým, ale také sám sobě. Vrátit čas, aby mohl vše napravit, sice nemůže, ale dostal druhou šanci a rozhodně ji hodlá využít. Přečtěte si jak.

Snaha o lepší já

Co všechno unese na svých bedrech muž sotva dospělý? Roli otce? Bolest působenou okolím i sebetrýzněním, nikdy nekončící strach o něco nebo někoho…? Křižovatky vedoucí k životu přinejmenším na hranici zákona? Pobyt v psychiatrické léčebně? Soustavné vyrovnávání se s tím, že právě on je ten, kdo konstantně přináší zklamání svým nejbližším?

Rebel bez příčiny, nezodpovědný rozsévač svých genů, zamilovaný lehkomyslný floutek zříkající se odpovědnosti, drogový dealer závislý na alkoholu, bůh pomsty, jemuž přál osud, pokorný mladý muž, který by dal svůj život za to, aby mohl vrátit čas, člověk, jenž si musel projít katarzí, aby získal druhou šanci. To vše jsou tváře hlavního hrdiny strhující prózy. Neúnavně variujícím se motivem je pád na dno a implicitně trvale přítomné – i když mnohokrát nevydařené – úsilí o snesitelnější existenci a o lepší já.

V syrovém příběhu, který velmi otevřeně a autenticky přibližuje scény brutality, autor bez zábran odhaluje život z lokálního drogového průmyslu. Jediné, co ho drží nad vodou, je láska, ale i ta vezme za své. Život pro něj ztrácí veškerou cenu a samota se zdá být bezedná. Jak si s tím vším protagonista poradí, se můžete dočíst v autobiografickém románu Dominika Bartoše Příběhy obyčejného znovuzrození.

 

Příběhy obyčejného znovuzrození

Autor: Dominik Bartoš

Vydalo: nakladatelství Petr Štengl
Počet stran: 150
Vazba: brožovaná
Vydáno: 10/2019
ISBN: 978-80-87563-74-8

Přečtěte si více o knize Příběhy obyčejného znovuzrození, kterou do soutěže věnovala literární agentura MÁM TALENT, s. r. o..

Literární agentura MÁM TALENT, s. r. o. vznikla na podporu talentů. Mnozí mají v zásuvkách nebo počítačích schované básně, povídky, ba dokonce i celé romány. Někdo nemá odvahu je vytáhnout na světlo. Jiný neví, co je třeba udělat. A další nemá čas ani peníze na vydání vlastník knihy… Pro ty všechny je tu stránka www.mamtalent.cz, na níž se mohou s ostatními o svou tvorbu podělit.

 

Vyhrajte knihu Příběhy obyčejného znovuzrození

Přestože Dominik Bartoš ještě nepřekročil třicítku, už toho má za sebou hodně a stále ho trápí výčitky, že právě on přinesl svým nejbližším tolik zklamání. Sáhl si na dno a musel projít katarzí, aby se z lehkomyslného floutka, drogového dealera a alkoholika proměnil v pokorného mladého muže a dostal od života druhou šanci. Přečtěte si v autobiografickém románu drsnou a otevřenou zpověď o pádu až na samotné dno a těžké cestě zpět.

Ve spolupráci s literární agenturou MÁM TALENT, s. r. o. vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Příběhy obyčejného znovuzrození vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Příběhy obyčejného znovuzrození
probíhá od 16. do 29. října 2019.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 knihy Příběhy obyčejného znovuzrození

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizePříběhy obyčejného znovuzrození

Bartoš, Dominik

Petr Štengl, 2019

Získejte přerod rebela v pokorného mladého muže - DISKUZE

Počet reakcí: 3
 1. Daniel napsal:

  Možná, že co jsem napsal výše, je lživé, ale ty bez jakéhokoli pádného důvodu zásadně odmítáš vyvrátit mé domněnky napsáním jmen žen, u kterých ti absolutně nehrozí nebezpečí. Proto mám důvodné podezření. Dokážu uznat svou chybu.

  Jsem labilní. Kdo by nebyl, když se narodíte jako extrémní introvert a nezvládáte ovládat základní dorozumívací prostředek, takže když narazíte na někoho, u koho si myslíte, že o vás projevuje zájem, můžete to považovat za hotový zázrak.

  A bude mi pětadvacet, kdybys to náhodou nevěděl. Ano, bydlím u rodičů, i když se mohu odstěhovat do vlastního bytu. Jenomže dosud jsem nenašel obapolnou lásku a takhle se nejvíce ušetří.

  Na rozdíl od tebe jsem dvakrát nepropadnul na střední, nikdy jsem nebyl vyhozen ze zaměstnání, ty dokonce třikrát, a mám mnohonásobně odpracováno více hodin než ty. A jsem na hlavní pracovní poměr i teď. Ty snad doteď jen brigádničíš. V šestadvaceti! Anebo už jsi konečně nastoupil do pořádné práce? Mluvils o vrátném, aby ses tolik nenadřel a mohl jen psát. Vrátným si rozhodně vyděláš balík.

  Ano, byl jsem samoplátce bez zdanitelných příjmů 14 měsíců, ale za vlastní tvrdě našetřený peníze a jen proto, že jsem chtěl uzavřít kapitolu ve svém životě – dopsáním knihy, ať už bude výsledek jakýkoli.

  Nežárlím na tvou knihu, klidně, ať je to to nejúspěšnější dílo na světě, ale ať si tu cestičku k úspěchu vyšlape poctivě. Jen nechci, aby lidé udělali tu stejnou chybu jako já, věřit ti, když je zřejmě všechno lež.

 2. Daniel napsal:

  Jedná se o příběh i formu vyplozenou geniálním mozkem, avšak má to jedno velké „ALE“

  Autobiografie, jak se toto dílo nazývá, je prachsprostě vylhaná. Tento prapodivný tvor je totiž chorobně nemocný touhou po slávě a chodí přes mrtvoly, aby vykořenil komplex méněcennosti.
  Za sedm let našeho hlubokého přátelství, nakonec jen na oko z jeho strany, nebyl schopen nebo striktně odmítal předložit jediný důkaz o pravdivosti příběhů. Pokud budete knížku číst, schválně si všímejte, jak po sobě autor zametá stopy, aby existenci toho či onoho nemohl nijak potvrdit. Přitom stačilo prozradit skutečné nebo celé jméno Rity, ale vždy mou prosbu jedním slovem zamítl nebo použil lacinou výmluvu.
  Užijte si čtení, ale nevěřte ničemu. Můžete mávnout rukou nad tím, zda je to skutečné, je to přece jen knížka. Ale než tak učiníte, uvědomte si, kolik beta readerů včetně mě bylo po ty roky negativně ovlivňováno tím, že to pokládali a někteří stále pokládají za pravdivé.

  Dále přikládám drobnosti na zamyšlenou.
  Skutečně máme věřit tomu, že informátor vlastnící část Stověžaté není schopný polapit jednoho narkomana dělající problémy?
  Ještě k tomu se jiná zásadní událost odehraje v milionovém městě na ulici a média o ničem nevědí.
  Donedávna jsem mu všechno baštil i s navijákem, protože co bych to byl za přítele, kdyby ne?

  Vsadil bych boty, že otevřený vztah s Eliškou (zmíněno již na začátku knihy), byl vymyšlen proto, aby mohl autor „Příběhy…“ obohatit o nepřeberné množství kopulací, čímž ve vašich očích vystupuje jako frajer.

  Pokud budete mít tu smůlu a natrefíte na Dominika Bartoše, nevěřte mu ani vřelý pozdrav. Pod přívětivým zevnějškem ztajuje duši jako bahno ze stoky. Nenechte se zaslepit. Je to schopný herec, manipulátor, sobec, pokrytec, z obětí si bere, co potřebuje, a hlavně to je bezcita.

  Nemůžu však zapřít, že jako spisovatel a kapelník je výborný.

  • Dom Bar napsal:

   No, tady vám to evidentně smazat nechtějí, nikdo se nemá k tomu, aby vás zastavil, tak budu nucen odpovědět. Upozorňuji, že toto je má první a poslední reakce. Určitě byste si přál, abychom se tu hádali, ale takovou radost vám neudělám. Předesílám, že vám nepřeji nic zlého a stále vám vykám, ale nenechám si pošpinit jméno lživým komentářem.

   Kde začít? Asi u vás: Jste labilní člověk se sklony k psychopatii. I proto jsem vás míval rád, ale očividně jste na tom hůř, než jsem si myslel. Dlouhá léta vyhrožujete lidem sebevraždou, zejména ženám, které vám ¨ukřivdily¨, když o vás neměly zájem, nebo vás jinak ¨zradily¨. Vyhrožoval jste, že pokud s vámi nebudou, tak si něco uděláte, že jste nemocný a nevyzpytatelný, ať si s vámi nezahrávají, čímž jste si je všechny postupně odradil. Ke každé z nich jste cítil až upjatou posedlost a byly pro vás jedinou motivací fungovat. Ty ženy už jsou ale dávno pryč a vy je jen sledujete na sociálních sítích, jak se fotí se svými partnery. Místo toho, abyste hledal problémy v sobě, hledáte je v ostatních. I vaši rodiče, u kterých i ve třiadvaceti bydlíte, přičemž nestudujete a nemáte práci, vám doporučovali léčebnu. To všechno značí, že spíše vy jste ten ¨prapodivný tvor¨.

   A o těch všech ženách jste napsal svou autobiografii. Autobiografii, kde se nazýváte ¨Bílá duše¨, protože vy jste ten dobrý a ostatní jsou zkažení. Autobiografii, u které jsem byl asi jediný z vašich známých, kdo se snažil ji brát vážně a pomoct vám s ní. Nikdo vám ji nechtěl vydat, nikdo o ni nemá zájem. A tak když se mně konečně můj román vydat podařilo, rozhodl jste se, že vaší novou posedlostí, vyplývající ze žárlivosti a boje o úspěšnější knihu, budu já.

   Teď k mé knize:
   1. Ovšem že zametám stopy. Ta kniha je založená na tom, že používám přezdívky, snažím se nepsat konkrétní místa, ani celá jména. To jsem probíral i s lidmi z literárního světa a ti říkali, že je to naprosto v pořádku. Už dlouho mě vydíráte, že pokud vám neřeknu celé Eliščino jméno, budete v této kyberšikaně a veřejné dehonestaci mé knihy pokračovat. Budiž vám přáno.

   2.Žádný z těch ¨beta readerů¨ kromě vás tím negativně ovlivněn nebyl. Teď už vkládáte myšlenky do hlav lidem, které ani neznáte. Ti lidé, co to četli, buď znali můj příběh z dřívějška, nebo měli podobné životní zkušenosti, proto jsem jim to dal přečíst. To, že vy žijete v bublině ve svém pokoji, neznamená, že ostatní také.

   3.¨Skutečně máme věřit tomu, že informátor vlastnící část Stověžaté není schopný polapit jednoho narkomana dělající problémy? Ještě k tomu se jiná zásadní událost odehraje v milionovém městě na ulici a média o ničem nevědí.¨ O tomhle se s vámi bavit nebudu, protože nemáte ponětí, jak tohle funguje, navíc bych se vracel někam, kam už se vracet nechci. A v knize je vše vysvětleno. Hledáte něco tam, kde není nic.

   4.¨Vsadil bych boty, že otevřený vztah s Eliškou (zmíněno již na začátku knihy), byl vymyšlen proto, aby mohl autor Příběhy obohatit o nepřeberné množství kopulací, čímž ve vašich očích vystupuje jako frajer.¨ V tom případě byste chodil bos. S Eliškou jsem měl otevřený vztah, a z důvodů, které jsou v knize popsány, to nešlo jinak. A ten sex? Co je na tom frajerského? Prostě mám hodně sexuálních zkušeností. Není mi patnáct, abych si myslel, že budu frajer kvůli sexu. Frajeři jsou špičkoví lékaři nebo lidé, co pracují pro NASA. Frajersky to uvidíte možná jen vy a jiní, kteří ty zkušenosti nemají.

   5. Na ty kecy o geniálním mozku a vynikajícím hudebníkovi a NENECHTE SE ODRADIT, vám skočí jen naivka. Snažil jste se, aby to nevypadalo jako mířená nenávist a přímý útok, chápu, ale nevyšlo vám to.

   Vy jste prostě poslední týden až dva každý den napsal do vyhledávače název mé knihy a čekal jste, až tam bude. Hned jak vyšla, jste napsal komentář a zkopíroval ho na stránky každého knihkupectví, co mou knihu nabízí. To je prostě k smíchu. Ale já udělám to samé. Na všech serverech, na kterých vám ten komentář nechtějí odstranit, tam já publikuji ten svůj.

   Cokoliv, absolutně cokoliv, co odteď napíšete, nebude relevantní. Půjde jen o to ještě více pošpinit mé jméno a román a sebe očistit. V tuto chvíli jste schopen čehokoliv, i proto jsem se snažil apelovat na knihkupce, aby vás zastavili, než se to vymkne z rukou. Apeluji i na ostatní, aby jeho slova brali s velikou rezervou. Kolem a kolem, i kdyby měl pravdu a jeho snaha by nebyla motivována jen žárlivostí, zhrzeností a nedostatkem sexu a lásky, je to jen a jen kniha. Autorova intervence.

   Děkuji za jakoukoli podporu a koupi. Děkuju.

Napsat komentář