Dům s vlastními pravidly

Ta prede mnou
Přemýšleli jste někdy o tom, jaký vliv na vás má byt či dům, v němž bydlíte? Hlavní hrdinka Jane se nastěhuje do nového domu a musí dodržovat řadu pravidel. A postupně zjišťuje, že jeho majitel s ní má vlastní plány… Skončí stejně tragicky jako předchozí nájemnice?

Jane se po osobní tragédii nastěhuje do nového domu na Folgate Street, který jí učaruje. Je to mistrovské dílo – minimalistický design ze světlého kamene a skla se vzdušnými, otevřenými prostory. Dům má ovšem také svá pravidla. Tajemný architekt totiž nájem podmiňuje celou řadou nařízení a restrikcí: čisté linie se nesmí narušovat dekorativními předměty, zbytečnostmi ani pohozenými věcmi – všechno je třeba hned uklidit na příslušná místa. Tenhle prostor má totiž své nájemníky změnit – aby jim pomohl začít znovu. Brzy však Jane zjišťuje, že v něm předtím žila Emma, která jí byla nápadně podobná věkem i vzhledem. To by mohla být jen podivná shoda náhod. Jenže předchozí nájemnice zemřela násilnou smrtí. A Jane se začíná obávat, že podobný osud čeká i ji. Čím více času totiž v domě tráví, tím více si uvědomuje, nakolik se její život začíná podobat tomu Emminu…

Ta přede mnou (audiokniha)

Autor: J. P. Delaney
Přeložila: Milena Pellarová
Interpretky: Máša Málková, Kristýna Podzimková 

Vazba: CD
ISBN: 8594169482484
Doporučená cena: 349 Kč

Audioknihu Ta přede mnou vydalo nakladatelství OneHotBook. A nezapomeňte si poslechnout ukázku.

O autorovi

Pod pseudonymem J. P. Delaney se ukrývá Tony Strong, autor několika bestsellerů, z nichž některé napsal rovněž pod jmény Anthony Capella nebo Jonathan Holt. Narodil se v Ugandě, ale když mu bylo šest měsíců, rodiče se rozhodli vrátit do Velké Británie. V Oxfordu vystudoval anglickou literaturu, potom nastoupil jako copywriter v reklamní agentuře Ogilvy and Mather, v níž se vypracoval na kreativního ředitele. První román, který vydal pod jménem J. P. Delaney, byl mrazivý příběh Ta přede mnou z roku 2017. Od té doby vyšel už ve více než 40 zemích a oscarový režisér Ron Howard (Apollo 13, Čistá duše) připravuje jeho filmovou adaptaci. Poté následoval podobně laděný thriller Věř mi.

O interpretkách

Během studia na pražské konzervatoři hostovala Máša Málková ve Východočeském divadle v Pardubicích a objevovala se i na scénách v hlavním městě. V současnosti ji můžete také vidět v různých pražských divadlech (Divadlo Rokoko, Studio Ypsilon, Divadlo v Rytířské). Upozornila na sebe ve filmu Jiřího Menzela Obsluhoval jsem anglického krále (2006) a zazářila po boku Karla Rodena ve snímku Fotograf (2015) o životě Jana Saudka. Známá je ze seriálu Ulice a jako moderátorka televizního pořadu o počítačových hrách Game Page (do roku 2012).
Kristýna Podzimková vystudovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a poté dostala angažmá v Těšínském divadle v Českém Těšíně,. Od roku 2009 je na volné noze. Na filmovém plátně se poprvé objevila ve snímku Juraje Jakubiska Bathory (2008), větší hereckou příležitost  dostala v německém filmu Absurdistán, do kterého ji obsadil režisér Veit Helmer a s nímž se také zúčastnila festivalu Sundance. Známá je ze seriálů (Ulice, Soukromé pasti, Doktoři z Počátků, Ohnivý kuře) nebo z dvoudílného televizního snímku Metanol (2018).

Zdroj informací o autorovi a interpretkách: nakladatelství OneHotBook


OneHotBook vydává audioknihy současných světových a českých autorů i moderní literární klasiku a osobitou tvorbu pro děti s kompletní profesionální produkcí zahrnující dramaturgii, režii, hudbu, postprodukci a design. Audiokniha v jejich podání není pouhým převyprávěním knihy, ale interpretačním uměním vzniklým ze spolupráce režisérů s pečlivě vybranými herci; zvukovou adaptací, jejíž náladu podkreslují atmosférické zvuky i ruchy a původní skladby vytvořené na míru daného díla.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeTa přede mnou (audiokniha)

Delaney, J. P.

OneHotBook, 2019

Napsat komentář