Vyhrajte případ vraha s velmi podivným motivem

dokonala-korist-perex
Když uprostřed festivalového veselí někdo rozpáře břicho jednomu z účastníků, policie se nejdříve domnívá, že šlo o následek hádky. Dokud se nezjistí, že oběť byla naprosto bezúhonná a nešlo o čin v afektu, ale o pečlivě připravený zločin. A u jednoho nezůstane…

Nejasný motiv a žádné stopy

Edinburgh se stává evropskou metropolí hrůzy. Uprostřed hudebního festivalu rozetne ostrá čepel břicho charitativnímu pracovníkovi. V mnohatisícovém davu si vraha nikdo nevšimne. Nedlouho poté je na dně popelnice nalezena učitelka z mateřské školky, uškrcená vlastní šálou. Policie nezná motiv a nemá ani žádné stopy – dokud se po městě nezačnou objevovat podezřelá graffiti. Vrah jimi totiž oznamuje svou další kořist… a čím je nevinnější, tím lépe.

 

Dokonalá kořist

Autorka: Helen Fieldsová

Vydalo: nakladatelství Plus
Překlad: Nela Knapová
Počet stran: 416
Vazba: pevná s přebalem
Vydáno: 10/2018
ISBN: 978-80-259-0973-7

Přečtěte si více o knize Dokonalá kořist, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Plus patřící pod společnost Albatros Media. A nezapomeňte si stáhnout také ukázku.

Plus_Albatros-Media

Nakladatelství Plus se zaměřuje na kvalitní literaturu různých žánrů od humoristických románů po krimi. Přináší významná díla světové literatury i českou prózu, klasická díla z žánru strašidelné povídky a také se věnuje objevné literatuře non-fiction a komiksům.

Albatros Media, a.s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až k roku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zaštiťuje knižní nakladatelství Albatros, CooBoo, Plus, Motto, XYZ, Edika, BizBooks, CPress, Computer Press, Management Press, B4U Publishing, Fragment, Egmont, Kniha Zlín, Vyšehrad, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih eReading a Palmknihy.

 

Ukázka z knihy

„Rozumím,“ řekl Callanach unaveně. „O příčině smrti není pochyb. Měl bych vědět ještě něco jiného?“
„Toxikologický rozbor bude nějakou dobu trvat. Nemá žádná jiná viditelná zranění, navenek se zdá být zdravý, na plicích vidím, že nekouřil, hodný kluk,“ poplácala mrtvolu po ruce a zachmuřeně se usmála. „Ale ta zbraň, Lucu, nebyla vytvořená pro sebeobranu. A v žádném železářství ji nenajdeš. Někdo ji vyrobil a pořádně si s ní vyhrál. Řez byl hluboký a rovnoměrný, ale přitom se zdá, že na protnutí tolika vrstev břišní dutiny nebylo potřeba velké síly. Ať už to udělal kdokoliv, dal si na tom záležet, měl promyšlenou účinnost a rozuměl mechanice pohybu. Nešlo o žádné spontánní bodnutí nebo náhodné použití zbraně uprostřed hádky.“ (str. 16)

 

O autorce

Helen Fieldsová třináct let pracovala jako právnička, přičemž se věnovala i vážným případům vražd nebo pašování drog. Po narození druhého dítěte s manželem založila filmovou produkční společnost, v níž se uplatnila jako scenáristka i jako producentka. Sama si vydala své dvě první fantasy knihy, ale do světa velké literatury pronikla až díky sérii thrillerů v hlavní roli s detektivem Lucem Callanachem. S rodinou a dvěma psy žije v Hampshiru, má ráda divadlo, filmy, ale také karate nebo létání ve větrném tunelu.
(Zdroj informací: společnost Albatros Media)

 

Vyhrajte knihu Dokonalá kořist

Obětmi zločinů, které vyšetřuje inspektor Luc Callanach spolu s kolegyní Avou Turnerovou, jsou velmi často nevinní lidé, kteří jen byli ve špatný čas na špatném místě. Stejný dojem mají vyšetřovatelé i z nejnovějšího případu. Jenže nezůstane u jedné vraždy a vypadá to, že si pachatel své oběti vybírá velmi pečlivě. Proč by měl zemřít charitativní pracovník nebo učitelka z mateřské školky? To si přečtěte v druhém díle detektivní série spisovatelky a bývalé právničky Helen Fieldsové.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Plus patřícím pod společnost Albatros Media vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Dokonalá kořist vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Dokonalá kořist
probíhá od 13. do 26. listopadu 2018.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 detektivky Dokonalá kořist

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeDokonalá kořist

Fieldsová, Helen

Plus, 2018

Vyhrajte případ vraha s velmi podivným motivem - DISKUZE

Počet reakcí: 1
  1. a.k napsal:

    Dobrý den, výhra „Dokonalá kořist“ dorazila v pořádku. Moc děkuji. Ráda bych touto cestou zároveň popřála celé redakci i čtenářům krásného Silvestra a vše dobré v nadcházejícím roce.

Napsat komentář