Zasoutěžte si o autentický thriller z českého podsvětí

plachetnice-z-bozkova-perex
Zatímco v Praze začínalo nové tisíciletí, v Plzni stále vládla atmosféra a mravy divokých devadesátých let. Začtěte se do příběhu, který nabízí unikátní spojení dvou zcela rozdílných pohledů (kriminalisty a studenta Jakuba) na plzeňské podsvětí.

Drsné praktiky plzeňské galerky

Plachetnice z Božkova je autentický thriller z plzeňského podsvětí. Hlavními představiteli jsou drsný kapitán Horký, který začíná mít víc problémů s vlastním životem než s kriminálními případy a vysokoškolský student Jakub, který se proti své vůli ve sledu událostí, pomalu, ale jistě, propadá do plzeňského podsvětí. První polovina knihy rozvíjí postavy v drsných, sociálně autentických situacích plzeňského podsvětí, kdy často čtenář neví, zda se zasmát či zatajit dech, rychlý a napínavý dějový spád nabírá kniha v druhé polovině, kdy vrcholí zápletka.

Příběh je unikátní tedy nejen spojením pohledů dvou naprosto rozdílných osob a prostředí (student tápající životem versus sarkasmem prosáklý kapitán kriminální policie), ale i přímou surovou autentičností pouliční Plzně z přelomu 20. a 21. století.

Videotrailer:

 

Plachetnice z Božkova

Autor: Michal Kratochvíl

Počet stran: 310
Vazba: elektronická kniha
Vydáno: 12/2017
ISBN: 978-80-260-9637-5

Přečtěte si o knize Plachetnice z Božkova více a nezapomeňte na ukázku.

 

Ukázka z knihy

„Horký, slyším.”
„Tak co, Milane?“ ozval se jeho nadřízený major Blatný, taktéž z městského ředitelství. Blatný spadal pod plukovníka Kounského, který seděl v té velké betonové budově na krajském ředitelství v Nádražní ulici. Kounský si hlídal hlavně vlastní prdel a většinu dne flirtoval se sekretářkami, takže dokud Blatný s Horkým v městském ředitelství dělali v tichosti svoji práci a nesekali mu průsery, nechával jim dost volnou ruku.
„Jeden tuhý uzenáč. Feťák, podle doktora jasné předávkování. Říkám ti rovnou, Pavle, že ten případ nechci.“
„Musím ti to dát, nemám lidi. Stačí, aby to bylo papírově ok, na zbytek kašli.“
„Tak mi ho aspoň zjisti,” vzdechl Horký.

 

O autorovi

Michal Kratochvíl (*1981 v Praze) je grafik a ilustrátor na volné noze a příležitostný cestovatel. V poslední době se věnuje hlavně mobilním výukovým aplikacím. Z putování po východní Evropě, zejména Rusku, publikoval několik reportáží v časopisech Lidé a země a Koktejl. Plachetnice z Božkova je jeho první knihou. Vznikla jako retrospektiva z jeho života v Plzni.
(Zdroj informací: oficiální web autora)

 

Vyhrajte elektronickou knihu Plachetnice z Božkova

Zatímco v Praze se bílé límečky už těšily z toho, jak se jim daří rozkrádat státní podniky a totéž měli v plánu i s evropskými fondy, v Plzni bylo na přelomu 20. a 21. století pořád vše při starém a ve střetu s místní galerkou šlo vždy o krk. To věděl nejenom drsný kapitán Horký, který se s mafiány setkával během své práce, ale brzy si to uvědomil i Jakub, kterého do podsvětí zavlekl sled nenadálých událostí. Začtěte se do příběhu inspirovaného skutečnými událostmi, ke kterému Michal Kratochvíl nejenom nakreslil obálku, ale také jej na svých sociálních sítích doprovází vlastními autentickými dobovými fotografiemi.

Ve spolupráci s autorem Michalem Kratochvílem vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou elektronickou knihu Plachetnice z Božkova vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o elektronickou knihu Plachetnice z Božkova
probíhá od 26. dubna do 9. května 2018.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 elektronické knihy Plachetnice z Božkova

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizePlachetnice z Božkova
Elektronická kniha

Kratochvíl, Michal

Michal Kratochvíl, 2017

Zasoutěžte si o autentický thriller z českého podsvětí - DISKUZE

Počet reakcí: 2
  1. mikewin mikewin napsal:

    Prima a jak tuhle cenu dostanu ? Jinak Mise Saturn furt nic …

Napsat komentář