Získejte román o velké lásce s tragickým koncem

mistri-slova-zidovka-z-toleda-audiokniha-perex
Zavítejte do středověkého Španělska, v němž zuří svatá válka mezi židy, křesťany a muslimy. Právě na pozadí těchto dramatických událostí se rodí velká láska. Jenže Alfonso a Raquel jsou natolik odlišní, že jejich příběh nemůže skončit jinak než tragicky.

Láska bez naděje na šťastný konec

Historický román, který popisuje soužití židů, křesťanů a muslimů ve středověkém Španělsku ve 12. století.

Evropa žije svatou válkou a na pozadí těchto historických událostí se rodí milostný příběh krále dona Alfonsa a krásné židovky Raquel.

Příběh lásky dvou odlišných lidí, který nemůže vyvrcholit jinak, než smrtí jednoho z nich.

 

Mistři slova – Židovka z Toleda

Autor: Lion Feuchtwanger

Vydalo: vydatelství Audiotéka.cz
Interpret: Aleš Procházka
Překlad: Valter Feldstein
Délka: 18 hodin 30 minut
Vydáno: 1/2018

Přečtěte si více o audioknize Mistři slova – Židovka z Toleda, kterou do soutěže věnovala společnost Audiotéka.cz. A nezapomeňte si také poslechnout krátkou ukázku.

audiotekaCZ_logo

Audiotéka.cz nabízí audioknihy v elektronické podobě, které je možné nakoupit a poslouchat přes aplikace pro mobilní telefony nebo web www.audioteka.cz. Mobilní aplikace jsou dostupné pro platformy iOS, Android a Windows Phone. V nabídce Audiotéky najdete přes 2500 titulů nejrůznějších literárních žánrů i audioverze populárních časopisů Respekt a Forbes. Služba Audiotéka je dostupná také na Slovensku a v další desítce jazykových verzí po celém světě.

 

O autorovi

Lion Feuchtwanger byl německý židovský spisovatel, dramatik, překladatel a divadelní kritik. Narodil se v Mnichově koncem 19. století. V roce 1908 začal vydávat vlastní literární časopis „Der Spiegel“ a stal se rovněž divadelním kritikem časopisu „Die Schaubühne“. Po nástupu Hitlera emigroval do Francie a aktivně se účastnil protifašistického hnutí. Ve svých dílech se věnuje tématům protiválečným a antifašistickým.
(Zdroj informací: společnost Audiotéka.cz)

 

Vyhrajte audioknihu Mistři slova – Židovka z Toleda

Po celé Evropě zuří svatá válka, kdy zástupci jednotlivých náboženství bojují za svého Boha a svou pravdu. Krásná, citlivá a vzdělaná Raquel má však poněkud jiné starosti – zamilovala se totiž do kastilského krále dona Alfonsa a zdá se, že on její lásku opětuje. Bohužel jsou ale natolik odlišní, že jejich milostný příběh nemůže vyvrcholit jinak než tragicky. Zaposlouchejte se do historického románu Liona Feuchtwangera, který namluvil herec a dabér Aleš Procházka.

Ve spolupráci se společností Audiotéka.cz vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou audioknihu Mistři slova – Židovka z Toleda vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o audioknihu Mistři slova – Židovka z Toleda
probíhá od 17. února do 2. března 2018.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Související soutěž

Soutěž o 3 audioknihy Mistři slova – Židovka z Toleda

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeMistři slova – Židovka z Toleda
Audiokniha

Feuchtwanger, Lion

Audiotéka.cz, 2018

Napsat komentář