Vyhrajte vyprávění pro děti z časů našich předků

Pribehy-dvanacti-mesicu-perex
Ukažte dětem pomocí příběhů a překrásných ilustrací, jak prožívali rok naši předkové. Co za zvyky, svátky a práce je provázelo jednotlivými měsíci od ledna až do prosince? To vše a k tomu i něco navíc najdete v nejnovější knize Josefa Krčka.

Od ledna do prosince

Pribehy-dvanacti-mesicu-ukazkaObjevte zapomínaný svět našich předků a prožijte koloběh roku ve zvycích, písních a obyčejích.

Od ledna do prosince ubíhá rok za rokem, století za stoletím. Ale co tentokrát strávit rok s poutavým vyprávěním dvanácti měsíců? S jedním být rozpustilý a veselý, s jiným poněkud zádumčivý, s dalším trochu čarovat a hřát se u ohníčků, a zvolna tak vstoupit do zázračných vánočních svátků. Putujte ročními obdobími slovem i obrazem, zpívejte, rozmýšlejte a radujte se. Ať vám každý měsíc přinese šťastné dny!

 

Příběhy dvanácti měsíců

Autor: Josef Krček

Vydalo: nakladatelství Albatros
Ilustrace: Renáta Fučíková
Počet stran: 128
Vazba: vázaná
Vydáno: 11/2015
ISBN: 978-80-00-04104-9

Přečtěte si více o knize Příběhy dvanácti měsíců, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Albatros patřící pod společnost Albatros Media. Nezapomeňte si také stáhnout a přečíst ukázkovou kapitolu.

Albatros_Albatros-Media

Nakladatelství Albatros je nejstarší české nakladatelství, které se od svého vzniku v roce 1949 specializuje na kvalitní původní i překladovou literaturu pro děti. Dnes je součástí společnosti Albatros Media a. s. Za dobu své existence vydalo přes 10 tisíc titulů.

Albatros Media, a.s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až k roku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zaštiťuje knižní nakladatelství Albatros, CooBoo, Plus, Motto, XYZ, Edika, BizBooks, CPress, Computer Press, Management Press, B4U Publishing, Fragment, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih eReading.

 

Ukázka z knihy

PRIBEHY_zlom.QXD_Sestava 1Začátek měsíce ledna patří ještě vánočnímu času. 1. leden je důležitý den plný očekávání a nadějí, proto se s ním pojí i mnoho dodnes známých pověr, jako třeba Jak na Nový rok, tak po celý rok. Mně se ale líbí zvyk, který se konal v předvečer svátku Tří králů. Byl to večer plný kouzel a věštění. Lilo se olovo a podle jeho tvaru se hádalo, co koho v dalším roce čeká. I dnes se ještě dodržuje obchůzka Tří králů po domech. Čerstvě posvěcenou křídou se píší na veřeje žehnající iniciály K+M+B – Kašpar, Melichar, Baltazar – a zpívanou koledou naposledy se připomí-ná motiv novoročního přání: A my všichni vystupujem a nový rok vám vinšujem. Po šestém lednu se nový rok podle tradic skutečně začínal. Nastalo období přástek, zábav, veselí a dalších radovánek.
Přestože je Země začátkem ledna slunci nejblíže, přichází pravá zima a dlouhé noci. Můžem se vyspat, není slyšet vlaštoviček, jen vítr foukat, jak se zpívá v lednové písničce. Tak si ji zazpívejme a potom půjdeme se starým hospodářem na přástky. (str. 11)

 

O autorech

Josef Krček (1946) je hudebník, skladatel, zpěvák, umělecký vedoucí, muzikoterapeut, spisovatel – a to zdaleka nejsou všechny profese. Absolvoval Státní konzervatoř v Plzni (obor klarinet), při studiu už hrál v orchestru Divadla J. K. Tyla. Poté byl členem několika souborů, působil jako učitel hudby v LŠU a ve vydavatelství Supraphon jako vedoucí oddělení vážné hudby. V 90. letech vyučoval muzikoterapii – založil školu Musica Humana, a na waldorfské škole učil hudební výchovu. Josef Krček se zabývá starší českou a evropskou hudbou a lidovými písněmi. V Příbrami založil (1999) vokálně instrumentální soubor dobových nástrojů Chairé, jehož uměleckým vedoucím je dodnes. Je autorem 40 skladeb pro dechové orchestry, složil filmovou hudbu a hudbu pro rozhlasové pohádky, hry a seriály, upravil přes 200 lidových písní. Vydává CD, publikuje zpěvníky. Josef Krček žije v Příbrami, má rád historické hudební nástroje, některé si sám upravuje i vyrábí, a samozřejmě dobrou muziku. V nakladatelství Albatros mu vyšly například knihy Špalíček lidových písní (2008), Písničky pro nejmenší (2010) nebo Vánoce – Putování do Betléma (2011).
(Zdroj informací: nakladatelství Albatros)

Renáta Fučíková (1964) studovala na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, v ateliéru ilustrace a užité grafiky. Zabývá se ilustrováním knih pro děti, učebnic, časopisů. Spolupracuje s Českou poštou, dosud vytvořila 6 poštovních známek. Pracuje pro Národní divadlo v Praze. Za svou práci získala řadu ocenění: Zápis na čestnou listinu IBBY (1998) a První cenu na Bienále ilustrací v Teheránu (1999) za knihu Vyprávění ze Starého zákona. Druhou cenu v soutěži Nejkrásnější kniha (1998) za knihu Vyprávění z Nového zákona a několikrát Zlatou stuhu.
(Zdroj informací: nakladatelství Albatros)

 

Vyhrajte knihu Příběhy dvanácti měsíců

V dnešní moderní době se už mnohdy zapomíná, jaké zvyky měli kdysi naši předkové a jak vůbec prožívali jednotlivá roční období. Není proto na škodu, když si to vše připomenete společně s dětmi. Josef Krček a ilustrátorka Renáta Fučíková vás společně provedou jednotlivými měsíci celého roku a vy si o nich můžete nejen přečíst, ale také se pokochat krásnými obrázky, nebo si společně s dětmi zazpívat klasické lidové písničky.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Albatros patřícím pod společnost Albatros Media vám přinášíme soutěž, ve které tři z vás mohou knihu Příběhy dvanácti měsíců vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Příběhy dvanácti měsíců
probíhá od 15. do 28. listopadu 2015.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR – Soutěže.cz a na Websoutěže.cz

Související soutěž

Soutěž o 3 dětské knihy Příběhy dvanácti měsíců

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizePříběhy dvanácti měsíců

Krček, Josef

Albatros, 2015

Vyhrajte vyprávění pro děti z časů našich předků - DISKUZE

Počet reakcí: 1
  1. Květa napsal:

    Jak tak čtu ukázku z knihy, tak si říkám zda autor vůbec zjišťoval co skutečně znamená nápis K+M+B.
    Pravděpodobně to totiž není zkratka jmen Tří králů, ale zkratka latinského „Christus mansionem benedicat.“ Tedy „Kriste požehnej tomuto domu.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>