Vyhrajte knihu klasických říkadel pro děti

Velka-kniha-lidovych-pisnicek-a-rikadel-perex
V dnešní době není o nejrůznější pohádkové knihy nouze, přesto však neškodí, když si s dětmi občas připomenete neznámější česká říkadla a zazpíváte si s nimi lidové písničky. Kniha od Josefa Lady je jich plná.

Naučte své děti stejná říkadla, jako učili vaši rodiče vás

Výběr nejznámějších českých lidových písniček, říkadel, hádanek, pranostik, jazykolamů či rozpočítadel potěší nejen děti, ale i rodiče a prarodiče.

 

Velká kniha lidových písniček a říkadel

Autor: Josef Lada

Vydalo: nakladatelství Fragment
Ilustrace: Josef Lada
Počet stran: 248
Vazba: vázaná
Vydáno: 10/2014
ISBN: 978-80-253-2300-7

Přečtěte si více o knize Velká kniha lidových písniček a říkadel, kterou do soutěže věnovalo nakladatelství Fragment. Můžete si také prohlédnout ukázku.

Nakladatelství Fragment vzniklo v roce 1991 a od té doby se zaměřuje na původní i převzaté tituly zejména z oblasti populárně naučné literatury, beletrie pro děti a mládež a leporel pro nejmenší. Dále vydává doplňkové učebnice, slovníky a turistické průvodce. Nemalá část produkce nakladatelství je věnována také populárně naučné literatuře a beletrii pro dospělé čtenáře.

 

Ukázka z knihy

Náš táta šel na houby,
on tam někde zabloudí.
Nezabloudí, neboj se,
on vám houby přinese.

Jedna, dvě, tři, čtyři, pět,
cos to, Janku, cos to sněd?
Brambory pečený,
byly málo maštěný. (str. 150–151)

 

Vyhrajte knihu Velká kniha lidových písniček a říkadel

Kolik říkanek si pamatujete z dětství? Určitě vás jich rodiče a prarodiče naučili mnohem více, než si dnes vybavíte. Neváhejte a připomeňte si je, ať je můžete učit vlastní ratolesti. Překrásná lidová říkadla, jazykolamy a písničky, které vás vrátí do dětských letech, jsou navíc doplněné pestrobarevnými obrázky Josefa Lady.

Ve spolupráci s nakladatelstvím Fragment vám navíc právě nyní přinášíme soutěž, ve které jeden z vás může knihu Velká kniha lidových písniček a říkadel vyhrát. Stačí, když u soutěžní otázky vyberete jedinou správnou odpověď ze tří možností, a výhra může být vaše. Hodně štěstí!

Soutěž o knihu Velká kniha lidových písniček a říkadel
probíhá od 9. listopadu do 22. listopadu 2014.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Soutěž naleznete také na největším soutěžním portálu v ČR – Soutěže.cz a na Websoutěže.cz

Související soutěž

Soutěž o Velkou knihu lidových písniček a říkadel

Doporučení:

Související knihy

zobrazit info o knizeVelká kniha lidových písniček a říkadel

Lada, Josef

Fragment, 2014

Vyhrajte knihu klasických říkadel pro děti - DISKUZE

Počet reakcí: 1
  1. Marie napsal:

    Lidové písničky a říkadla byly již u mých dětí velmi oblíbené a nyní je učím 2letou vnučku Michaelku, které se také moc líbí, ale tuto velkou knihu říkadel nemáme. To by bylo něco, Michelka měla 1. listopadu 2 roky a už teď je velmi šikovná, že si ty říkadla a písničky dosti pamatuje i když někdy ještě něco poplete, např. když se učila písničku Kalamajka, mik ,mik,mik oženil se kominík…..tak, když jsem se jí zeptala jak se jmenuje řekla Míša, tatínek Vráťa,děda Jirka, babička Maruška, pejsek babičky -Alfíček, jak se jmenuje maminka a chvíli bylo ticho napovídám Ka…a Míša řekne „Kalamajka“ :), máma se jmenuje Katka :)
    Na tyto dvě říkanky si pamatuji jako by to bylo včera (Náš táta šel na houby….Jedna,dvě,tři,čtyři,pět…..
    Tyto říkadla se dobře učí a opravdu dlouho zůstanou v paměti.
    Výhra by nás opravdu moc potěšila!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>