Nakladatel: Zoner Press

Související články

Pro volný čas

pro-sikovne-ruce

V dnešních knižních tipech najdete čtyři populárně-naučné knihy pro váš volný čas. Vydejte se do přírody pozorovat ptáky, vytvořte si dřevěné doplňky do domácnosti ze špachtlí a dřívek, naučte se kreslit bájná zvířata a obohaťte své cvičení o správně provedený dřep.

S humorem a moudrostí do nového roku

Zkratte-si-cekani-na-novy-rok

V posledních tipech letošního roku se podíváme na knihy plné humoru a moudrosti. Přečtěte si třeba o milostných karambolech, ke kterým může dojít během seznamování na Tindru, nebo zavzpomínejte na moudra Wericha, Voskovce a Horníčka.

Co s volným časem?

Inspirace-pro-volny-cas

Následující tipy vám pomohou krásně zaplnit volný čas. Naučíte se s nimi vařit rychlé a chutné recepty, fotografovat nádherné snímky přímo na ulici, vytvoříte něco pěkného z ovčí vlny a dozvíte se něco o jednom bezsrstém psím plemeni.

Knižní dárky na poslední chvíli

vanoce

Sháníte dárky na poslední chvíli? Štědrý den je už zítra! Zbývá vám jen několik hodin, abyste pořídili vše, co ještě potřebujete. Naštěstí vám přinášíme tipy na knihy z různých žánrů, ze kterých vyberete vhodný dárek pro kohokoli! 

Jak vytvořit skvělé fotografie v každé situaci

Pruvodce-fotrografovanim-portretu-a-postav

Pořídili jste si zrcadlovku, zařídili si ateliér, a stejně jako by vašim fotkám něco chybělo? Nedokážete se svými modely najít tu správnou pózu? Tápete, kam umístit ruce? Nevíte, jk nejlépe postavit muže, ženu nebo celou skupinu lidí?

Tužka, štětec, barvičky

barvy

Středeční knižní tipy tentokrát osloví nejen děti, ale i dospělé. Chcete se naučit kreslit a pracovat s barvami? Pak se podívejte na následující čtyři knihy, jejichž autoři vám poradí, jak na to! Díky nim konečně zdokonalíte svou techniku kreslení.

Získejte citáty a hluboké úvahy tří slavných komiků

moudrost-klaunu-perex

Přestože pány Voskovce, Wericha a Horníčka má řada z nás spojených spíše s humornými historkami a scénkami, v jejich myšlenkách nalezneme také mnoho mouder. Začtěte se do jejich známých i neznámých citátů, aforismů, postřehů i úvah.

Příručka pro milovníky ptactva i kreslení

kresleni ptaci uvod

Dnes vám představíme příručku přírodovědce a umělce J. M. Lawse. Ten ve své knize precizně skloubil tipy a návody při kreslení ptactva s poznáváním jejich anatomie. Knihu si užijí jak milovníci kreslení, tak ornitologie.

Jak se to dělá

uvod volny cas

Také se ptáváte „Jak to, že…?“, a rádi byste slyšeli vysvětlení? V dnešní pětici knih najdete odpověď na otázky: jak kolabovaly lidské společnosti, jak vést zaměstnance, jak zachránit planetu, jak efektivně řešit problémy a jak vypadá práce kaskadéra.

Historické okénko

historicke-okenko

Dějiny si zaslouží naši pozornost. Můžeme se z nich nejen poučit, ale také čerpat inspiraci, porovnávat naše dnešní životy s těmi minulými. Jak se například dařilo lidem a průmyslu za monarchie? A kolikrát utekl Hitler z hrobníkovy lopaty?