Nakladatel: Zoner Press

Související články

Zahrajte si o vědecký rozbor humoru

soutez-humor-seriozne

Říká se, že smích léčí. Autorky následující knihy rozebírají, za pomoci vědců, komiků i lídrů, jak je možné humor aplikovat v osobním i profesním životě, a zvýšit tak psychickou odolnost, výkonnost a rozptýlit napětí, kterému čelí každý z nás.

Kultura, umění a my

tajemno

Baví vás poznávat mytologické bytosti? Chcete vědět více o vzniku a původu našeho vlastního rodu? Zajímá vás, čím vším obohatilo kulturu celého světa Japonsko? Nebo dáváte přednost výtvarnému umění? To vše vám přináší dnešní knižní tipy.

Jak na to

jak_na_to

Dnes vám představíme dvě knihy plné informací a rad. První ocení učitelé mateřských škol či rodiče předškoláků a malých školáků. Pomůže jim totiž u dětí rozvíjet jejich schopnost porozumět čtenému textu. Druhá přináší odpovědi na otázky, jakou roli má v našich životech humor a co je jeho základem.

Zasoutěžte si o náhled do japonské popkultury

soutez-genialni-smyslenka

Znáte Hello Kitty? Emoji? Karaoke? Všechny tyto vynálezy mají jedno společné – pocházejí z Japonska. I když to v roce 1990 vypadalo, že bude tato ostrovní země uvržena v propadliště dějin, dnešní západní svět doslova přetéká japonskou popkulturou. Potkáváme ji na každém rohu.

Biografická ohlédnutí

notebook-nahled

Nechte se inspirovat příběhy slavných a úspěšných! Počítačový magnát Michael Dell se s vámi podělí o tipy, jak úspěšně podnikat, s pamětmi Ladislava Štolla se ohlédnete za politickou situací v bývalém Československu a zjistíte, kde všude pomáhala doktorka Milena Černá.

Jak na to

Rady_a_tipy_pro_lepsi_zivot

Máte rádi knihy, které jsou plné rad z různých oblastí života? Pak vás zaujmou dnešní knižní tipy. Dozvíte se třeba, jak se podílet na záchraně divokých včel, naučíte se upravovat digitální fotografie, pracovat na své psychické odolnosti a hlavně odpočívat!

Netradiční kuchařky na čtvrtek

netradicni_kucharky

Myslíte si, že kuchařek už máte doma dost a další určitě nepotřebujete? Tak nastal ten správný čas tuto domněnku přehodnotit. V dnešních knižních tipech totiž najdete dvě kuchařky plné netradičních receptů, které stojí za vyzkoušení!

Kouzelný fotoaparát

fotograficka_skola_bryana_petersona_nejkrasnejis_fotografie_prahy

Patříte k lidem obdivujícím všechny umělce, kteří dokáží vytvořit nádhernou fotografii? Nebo přímo fotografujete a chcete své snímky dostat na ještě vyšší úroveň? Tentokrát pro vás máme hned dva knižní tipy, které se této tematice věnují.

Autobiografie

autobiografie

Dnes vám představíme pět různorodých autobiografických příběhů. Vydejte se na Mount Everest, přečtěte si válečné zážitky ruského historika či životní příběh Susan Fowlerové. Nahlédněte do zákulisí kulinářského světa a procestujte Severní Ameriku.

Získejte japonskou anime kuchařku

soutez-cook-anime

Záviděli jste někdy ramen, který jedl Naruto? Chtěli jste sedět u jednoho stolu s goulkou z Tokyo Ghoul a ujídat nikujaga? Nyní máte možnost, aniž byste se přestěhovali do anime. Zkuste jedinečnou kuchařku inspirovanou světem anime!