Nakladatel: Triton

Související články

Svět po apokalypse

Tipy_Svet v bouri_Strepy Zeme

Dnešní tipy ocení zejména milovníci science fiction literatury. Protože příběhů o apokalypse a o tom, co by po ní mohlo následovat, není nikdy dost, připravili jsme si pro vás hned dva zajímavé kousky.

Učitelka na Divokém západě

Volani srdce_uvodni

Příjemná oddechová knížka s popisy krásné přírody a s příběhem zasazeným do začátků osidlování Ameriky, to je Volání srdce. Hlavní hrdinka Elizabeth vyráží na Divoký západ za prací. Podaří se jí získat i lásku?

Pohádková dobrodružství pro malé čtenáře

Pohadky

Dnešní knižní tipy potěší malé čtenáře! Začtěte se do dvou vánočních knih: podaří se Lucince uzdravit soba Santy Clause? A dokáže parta dětí ze 2.B zachránit Vánoce? Nechybí ani příběh o ztrátě milovaného plyšáka a o bláznivém světě dubánků!

Biografická inspirace do nového roku

novy rok uvod

V dnešních tipech jsme se zaměřili na biografie, které nám přiblíží životy osobností známých i neznámých. Chybět v našem výběru tentokrát nebude ani audiokniha a na své si přijdou také milovníci hudby či cestování.

Dobrodružné čekání na Ježíška

vanoce-snih-lampa

Děti už se jistě nemohou dočkat, až si za pár dní konečně rozbalí dárky od Ježíška. Zpříjemněte jim čekání třeba dobrodružnou knihou. Představíme vám jich hned několik. Vybírejte z příběhů s dubánky, s drakem Dannym, další o chlapci mezi mamuty nebo tu o nejhorších rodičích na světě!

Zahrajte si o dubánkův únos mezi lidi

soutez-dubanek-ve-svete-lidi

Dubánek Borek se n arozdíl od ostatních svého druhu rozhodne prozkoumat zasněžený les – neposednost je mu však osudnou a on skončí v domě lidí. Podaří se mu dostat se zpátky do starého dubu? A jak si poradí s kocourem Elvisem?

Sci-fi – ze světa i domácí

scifi-uvod

V dnešních tipech se obrátíme do tajemných vesmírů žánru science fiction. Představíme si novou knihu českého autora Miroslava Žambocha Samarkand a zároveň i nově přeložené dílo legendárního autora žánru Richarda Mathesona Zmenšující se muž.

Svět povídek a snů

povidky uvodni

V pravidelných tipech jsme se tentokrát zaměřili na povídky. Některé jsou plné lásky, další mají spíše psychologické zaměření, někdy až na hranici snů a fantazie, a jiné vás svým hororovým pojetím možná postraší. Nudit se u nich ale určitě nebudete!

Historické romány

tipy historie uvod

Tentokrát jsme se zaměřili na historii a vybrali jsme pro vás čtyři knihy: příběh plný poezie a vaření z Anglie 19. století, Divoký západ v dobrodružné a humorné klasice, a počátek 20. století ve světě umění a kultury, ale i v syrovém prostředí USA.

Pojďte, děti, za pohádkou…

DetiCtou

Středeční knižní tipy jsou ve znamení pohádek. Nejmenší děti určitě potěší malované čtení, malé školáky Pohádky z lesa či nové příběhy známé pavoučí rodinky. A starší děti se mohou začíst do dalšího dobrodružství pandích sourozenců!