Nakladatel: Triton

Související články

V souladu s přírodou

Tipy_Encyklopedie sobestacnosti_Kniha o nadeji

Dnes vám představíme dvě přínosné knihy, které vám pomohou efektivně hospodařit, ušetřit za energie a najít naději v náročné době plné pohrom a krizí – to vše hezky v souladu s přírodou.

Inspirace pro volný čas

uvod volny cas

Ve volném čase se každý věnuje rád něčemu jinému. My jsme pro vás v dnešních tipech připravili rozsáhlé množství témat, ze kterých si každý může vybrat to, co je mu blízké. Od námětů pro muže (fotbal) až třeba po kreslení.

Historie skrytá v příbězích

historie uvod

Páteční knižní tipy jsou opět ve znamení historických románů. Představíme vám pět knih, se kterými se můžete vrátit do minulosti. Zavedou vás do různých časových období a najdete v nich dobrodružství, lásku, žárlivost, smutek, zoufalství i nějakou tu záhadu.

Vzhůru za fantastickým dobrodružstvím!

Jirka_toly_a_kaktusovi_dedci_XXLgianlucovanahled

Dnešní knižní tipy sice představí jen dva tituly, ale o to více si je malí čtenáři mohou vychutnat! Čeští autoři a ilustrátoři jim nabídnou bohatá dobrodružství: s kaktusovými dědky a se zvířátky z půdy slavného Leonarda da Vinci!

Zadáno pro young adult

Young adult

Žánr young adult literatury zahrnuje knihy pro dospívající plné prvních lásek, ale také barvité fantasy či sci-fi příběhy. Nemusí je číst jen mladí, určitě zaujmou i dospělé čtenáře.

Co máme v genech?

Tipy_Geny_Strucne dejiny kazdeho z nas

To je otázka, nad kterou se jistě alespoň jednou zamyslel každý z nás. Následující dva knižní tipy vám na ni konečně dají uspokojivé odpovědi a přinesou přitom mnoho působivých postřehů.

Papež František

Zraneny_pastyr_Ivereigh (1)

Chcete lépe poznat prvního latinskoamerického papeže v dějinách? Britský spisovatel Austen Ivereigh ve své knize mapuje klíčové okamžiky jeho reformy v Římě a v celé církvi. Nechybí ani zábavné historky, svědectví přímých účastníků a odborné analýzy.

Život s láskou

Tipy_Laska naleza pristav_Milovat a psat

Dnešní tipy ocení zejména romanticky založené duše. Jsou totiž věnované příběhům plným lásky, ale také trápením a starostem s ní spojeným. Nechte se dojmout, rozesmát i rozplakat.

Biografie všedního dne

biografie vsedniho dne

Je pondělí a tedy čas zabrnkat si na životopisnou notu. Jeden z knižních tipů nás dnes totiž provede životem slavného hudebníka. Nebude však chybět ani politika, náboženství a biografický román, který tuto netradiční sešlost zcela jistě obohatí.

Kouzelné tipy pro malé čtenáře

tipy kouzla

Dnes se společně s knižními tipy necháme přenést do světa kouzel a dobrodružství. Potkáme při tom nejedno strašidlo a hlavně, hlavně se při čtení těchto dvou knížek určitě nudit nebudeme.