Nakladatel: Triton

Technika pro nejmenší

děti čtení Flicker

Auta, vlaky, buldozery a další nejen dopravní prostředky inspirovaly autory k sepsání zajímavých příběhů a pohádek. Na své si přijdou i ti nejmenší, kteří se díky magnetkám budou moci podílet na samotném ději. Samozřejmostí jsou zdařilé ilustrace.

Dějiny českého hasičství

Pompieri pozarnici hasici

Vítejte ve světě hasičů-hrdinů. Obsáhlá publikace vás seznámí s vývojem hasičské technologie, s historií vzniku samotných sborů, a nechybí ani kapitoly věnující se hasičskému sportu, činnosti mládeže či boji s koronavirem. Vše doplňuje přehled hasičské literatury a periodik.

Druhá světová válka a její dozvuky

valka

Druhá světová válka je bolestnou etapou dějin a velice poznamenala nejednu generaci. I proto patří toto téma mezi nejčastěji zpracovávané. My se dnes podíváme na čtyři knihy, které se druhé světové válce věnují z různých pohledů a zaujmou tudíž nejednoho čtenáře.

Na vlnách sci-fi a fantastična

fantasticke-knihy

Na úvod týdne jsme si pro vás připravili čtveřici titulů, s nimiž spolehlivě uniknete všední realitě. Upřednostníte záhadné obří sochy, tajemný cirkus, v němž ožívá magie, nebezpečné vesmírné putování, nebo temnou gotickou fantasy?

Zasoutěžte si o knihu autopohádek z Brzdína

at-ziji-auta-perex

Malí čtenáři, kteří mají rádi autíčka, určitě nepohrdnou výletem do ostrovního království Velká Baterie. V něm se odehrává tolik zábavných příběhů! A místní obyvatelé na čtyřech kolech prožívají dobrodružství, ke kterým se můžete přidat.

Knižní chvilka pro ženy

Zeny-o-zenach-pro-zeny

Dnešní tipy budou ve znamení čtení pro ženy. Na stránkách prezentovaných knih se tak můžeme zasnít a prožívat spolu s hlavními hrdinkami osudové lásky, zklamání i nečekané nesnáze. Prostě takové ideální letní čtení na dovolenou nebo k vodě.

Prázdninová četba pro zvídavé děti

Deti v parku

Hola hola, poznávání volá! Krásné příběhy plné ilustrací přiblíží zvídavým čtenářům každodenní život zvířat a dobrodružné výpravy misionářů. A díky písničkám o churavém žralokovi zjistí, jak nakládat s odpadem a vyvarovat se jeho nadměrnému produkování.

Fantasy na víkend

Tipy_pro_milovniky_sci-fi_a_fantasy

Chtěli byste zažít fantastické dobrodružství? Nemusíte nikam cestovat, stačí se pohodlně usadit a vzít si knížku. Ta vás totiž může zavést do úžasných světů plných neuvěřitelných příhod. Jak už asi tušíte, dnes pro vás máme tipy na fantasy knížky, které ocení hlavně mladí čtenáři.

Science fiction – budoucnost je nejistá

Tipy_Deti zmaru_Ve stinu slunce

Dnes potěšíme milovníky napínavé a nápadité science fiction literatury. Máme pro ně hned dva zajímavé tipy! První je pokračováním úspěšného románu Děti času od Adriana Tchaikovského, druhý pak představuje nový příběh Ve stínu slunce od českého autora.

Upřímný rozhovor o touze a svatosti

Buh ma rad sex

Sex a Bůh pro mnohé z nás představuje nespojitelná témata. Právě proto vznikla kniha, která nabízí nový pohled na smyslnost a erotiku. Propojení psychologie a biblistické práce umožňuje nejen křesťanům pochopit sex, jak ho Bůh opravdu zamýšlel.