Nakladatel: Pavel Dobrovský – BETA

Brána cizích světů

King_ZBuicku8

Vypadá to jako auto. Odkudsi to přijelo, ale řidič beze stopy zmizel. Ovládací prvky včetně volantu působí spíš jako dekorace. Co je to za podivnost? Vlastně jde o dobré předpoklady pro příběh plný tajemna, napětí a i strachu.

Hororové thrillery

horrory-uvod

Brzy zmizí nebezpečná letní vedra, začne se dříve stmívat a v dohlednu se objeví i Halloween. Začíná tak sezóna hororů. Dnes si představíme dva nově vydané romány, které vám doopravdy nedají spát.

Cesty za zdravím a sebevědomím

Osvojte-si-nove-dusevni-dovednosti

V dnešním knižních tipech se zaměříme na naučnou literaturu. Dozvíte se mimo jiné to, jak najít svůj vnitřní rytmus či jak se stát sebevědomým člověkem a akceptovat své slabosti. Tak se vydejte společně s námi na cestu za zdravím a sebevědomím.

Předstíraná láska

rytir (3)

Co může být příčinou, že se dva lidé, kteří se vůbec neznají, rozhodnou uzavřít manželství? A dokáží lásku předstírat tak, aby je neodhalili ani jejich nejbližší?

Seznamte se s fakty

Tipy_Proces s Oscarem Wildem_Dva exily

Dnešní tipy vás seznámí se zajímavými skutečnostmi ze života nevšedních osobností. Připomeňte si skandál kolem románku Oscara Wilda a prozkoumejte paměti českého politika a publicisty Františka Uhlíře.

Poslední job

King_BillySummers

Asi to znáte. „Tohle bude naposled“ by mohla být věta téměř zaručující, že se věci zvrtnou. Pokud jde o poslední kornout zmrzliny, který si toho dne dáme, není to ještě tak zlé. Ale jedná-li se o poslední nájemnou vraždu v zabijákově kariéře, pak je rozumné zpozornět.

Objevte tantru a zklidněte svou mysl

Osho_Tantra_uvodni

Mistr Osho učí tantru prostřednictvím Tilopovy Písně mahámudry a ve svých přednáškách vysvětluje řadu významných meditačních technik, které jsou užitečné a silné i v dnešní době.

Zábavné prázdninové čtení

nahled-zabavne-cteni

Dochází dětem čtení na prázdniny? Návrat do školní lavice je ještě docela daleko, ale i z volných letních měsíců si vaši potomci mohou odnést nějaké poučení a zároveň lépe poznat sebe sama.

Motorkářský klub

kral

Co se stane, když se zvědavá reportérka dostane do sporu s vytočeným motorkářem? Dokáží nakonec najít společnou řeč?

Nenechte si ujít v týdnu od 4. do 10. července 2022

nenechte_si_ujit

Červenec je Měsícem autorského čtení. Navíc je to čas prázdnin a dovolených, takže pokud zrovna máte cestu do Brna či Ostravy, určitě se na některé čtení stavte. Letošním čestným hostem je Island, poznáte tak i tamní literární tvorbu.