Nakladatel: Knihcentrum.cz

Související články

Vyhrajte knihu o naději v těžkých časech

Kniha o nadeji_uvodni

Máme ještě nějakou naději, že život bude stejný jako dříve? Jaká nás čeká budoucnost, když přítomnosti vládnou epidemie nových nemocí a války? Začtěte se do rozhovoru se světoznámou přírodovědkyní a průkopnicí výzkumu chování zvířat.

Vyhrajte román o snaze přežít bez peněz

zazraky

Do jaké míry přizpůsobujeme život nedostatku peněz? Definují nás prostředky, které nemáme? Dokážeme ze sebe setřást společenskou třídu, v níž jsme vyrostli? Nebo se vymanit z předurčení svého pohlaví?

Zasoutěžte si o publikaci pro milovníky vína

rozpravy-o-vine-perex

Patříte mezi milovníka vína? Potom jistě dobře víte, že to není pouze radost, ale také trochu věda. Vybrat nejlepší víno, které bude mít tu ideální chuť, může být oříšek, ale publikace Zdenka Červenky vám poslouží jako dobrý rádce.

Získejte Anežčino tajemství

soutez-tajemstvi

Anežka, česká princezna žijící ve 13. století, vyměnila život mezi evropskými dvory za háv jeptišky – co vedlo dceru krále Přemysla Otakara I. k tomu udělat takové zásadní rozhodnutí? Jaká tajemství naše svatá skrývala?

Vyhrajte román s netypickou zástupkyní rodičů

soutez-mama-to-ma-na-haku

Kdo je Jen Dixonová? Rozhodně není typickou zástupkyní rodičů předškoláků. Má dvě dcery – každou s jiným tatínkem, hlasitou nekonvenční rodinu a metody, které ostatní matky nepřijímají zrovna s nadšením. Dejte šanci svěžímu, vítanému hlasu beletrie!

Zasoutěžte si o moudrost skrytou v lesích

moudrost-lesa-perex

Procházíte se rádi lesem, pozorujete hru slunečních paprsků probleskujících mezi větvemi a užíváte si všudypřítomnou vůni dřeva a mechu? Abychom si těchto radostí mohli užívat i nadále, je třeba přírodu chránit a Peter Wohlleben vám poradí, jak na to.

Získejte desítky let skrytý příběh

soutez-esesakovo-kreslo

Desítky let staré křeslo ve svém čalounění ukrývalo tajemné dokumenty označené svastikou. Čí život pomáhají odkrýt? Kdo byl Dr. Griesinger a co dělal v Praze? Jaký byl život pod vlajkou Třetí říše? Komu se zodpovídal? Na tyto a další otázky zodpovídá britský historik zaměřený na moderní dějiny.

Zahrajte si o povídky z hotelových pokojů

hotel-ville-perex

Staré domy mají svou historii – některé veselou a jiné ponuřejší – a nejinak je tomu s hotelovými pokoji, kde se během let vystřídala celá řada hostů. Začtěte se do povídek, které vás donutí se na tyto prostory podívat novýma očima.

Vyhrajte příběh československých závodníků

soutez-1983-vojtech-enge

Stali se hvězdami, patřili mezi placené sportovce, podepsali smlouvu s BMW a snili o tom, co všechno mají před sebou. Minulý režim měl však trochu jinou představu… Seznamte se s příběhem závodníků Vojtěch-Enge, který je doplněn o dobové fotografie.

Zasoutěžte si o biografii bioložky Jane Goodallové

Duvod k nadeji_uvodni

Jane Goodallová se přes 45 let věnovala výzkumu šimpanzů v africkém Gombe a právě jí vděčíme za řadu poznatků o těchto primátech. Proč ji fascinovali právě tito lidoopi? Nejen o tom a celkově o jejím výzkumu si můžete přečíst v její autobiografii.