Nakladatel: Jonathan Livingston

Související články

Veřejný dům

Patricny_Verejny dum_Za zrcadlem

Tenhle příběh jsem slyšel vyprávět. Odehrál se pravděpodobně koncem osmnáctého století. Možná ve Francii?

Ukázka z knihy … s duší beadníka (Jaroslav Irovský)

S-dusi-beadnika-perex

Začtěte se do ukázky debutového, autobiograficky laděného románu mladého olomouckého spisovatele. Svým stylem autorského projevu navazuje na taková jména jako John Fante nebo Charles Bukowski.

Dekadentní trilogie vrcholí!

S-dusi-beadnika-perex

Biograficky laděná „Sráčská“ trilogie se dočkala svého konce. Poslední díl popisuje měsíc života nezaměstnaného muže, inklinujícího k bohémství, samotě a příležitostně i drogám. Nejlepší únik z reality však představuje psaní, nejlepší cesta k nalezení sebe sama…

K české knize

Patricny_K ceske knize_Kalinova

Dne 6. 4. tohoto roku dostala Dana Kalinová vyznamenání, řád Isabely Katolické. Dostala ho od španělského krále Filipa VI. z rukou španělského velvyslance. Za co?

Zahrajte si o zajímavé ceny od českého umělce

Patricny-soutez-perex

Martin Patřičný je nejenom výtvarník – dřevař, ale má na svém kontě i televizní scénáře a několik knih. Právě o dvou z nich si můžete právě nyní přečíst více a navíc si o podepsané výtisky také zasoutěžit. A nejenom o ně.

Obraz draků

Martin Patricny_Obraz draku

Mladá žena se překvapí. Koupí poprvé v životě obraz, originál současného autora a ten den, kdy si ho pověsí doma, se rozejde se svým milým. Co vlastně ještě dnes dokáže s lidmi a pro lidi udělat kumšt? Ten dobrý, pravý. Víte, který to je a jak ho poznáte? Medovka to poznala. A to by bylo všechno, a – aha, ještě ten obraz! V podstatě se jedná o závěsný objekt. Tady je: Martin Patřičný, Nebe podzimu, (Draci) 80 x 90, skládané dřevo.

Kdyby Čítanka ožila

PatricnyCitanka_nahled

Co by se stalo, kdyby Čítanka (Patřičná) ožila a rozhodla se napsat o sobě pár řádek svým čtenářům. I budoucím čtenářům. Jde o stále stejný příběh – aby se ta pravá dostala k tomu pravému. A naopak.