Nakladatel: Argo+Dokořán


Argo+Dokořán - Nejnovější knihy

knihaDopamin knihaUmění zkratky knihaK čemu je dobrá válka? knihaJak se dělá evoluce

Argo+Dokořán - Související články

Tipy pod stromeček

VanocniStromecek

Vánoce klepou na dveře a zbývá už jen pár týdnů na pořízení dárků pro vaše blízké. A jak už je u nás zvykem, i letos vám přinášíme tipy na knihy z různých žánrů, ze kterých vyberete vhodný dárek pro kohokoli.

Dopamin, dobrý sluha, ale zlý pán

dopamin uvodni

Seznamte se s dopaminem. Chemickou látkou, která ukrývá netušená tajemství. Jaké role má tato zcela zásadní molekula v lidském životě? A představuje pro nás dopamin pouze „to dobré,“ nebo se od něj můžeme dočkat i nechtěného překvapení? O tom si přečtěte v dnešní novince.

Matematika jako přeborník ve zkratkách

zkratky uvod(1)

Máte rádi matematiku? Pokud ne, možná to změní kniha od matematika a popularizátora vědy Marcuse du Sautoye, který ve své nové knize seznamuje čtenáře s tím, jak nám právě matematika umožňuje řešit problém co nejrychleji a co nejefektivněji.

Nejsložitější problémy soudobé fyziky

Povaha prostoru a casu

Seznamte se s nejsložitějšími problémy soudobé fyziky v podání dvou nejslavnějších fyziků – Stephena Hawkinga a Rogera Penrose. Podaří se jim propojit obecnou teorii relativity s kvantovou teorií pole a položit tak základ kvantové teorie gravitace?

Požírá vesmír sám sebe?

co zere vesmir uvodni

Pro většinu z nás jsou otázky vesmíru velmi složité. Kosmolog a astrobiolog Paul Davies nabízí čtenářům poměrně srozumitelný přehled stavu aktuální kosmologie. I tak se zdá, že mnohé otázky zůstanou ještě dlouho otevřené. A má vůbec smysl snažit se najít odpověď na všechno?