Nakladatel: Argo+Dokořán


Argo+Dokořán - Nejnovější knihy

knihaK čemu je dobrá válka? knihaJak se dělá evoluce knihaPeriodické příběhy

Argo+Dokořán - Související články

Životní osudy na stránkách knih

Biografie-pro-kazdeho

Životní cesta každého z nás je jiná, zcela jedinečná. Přesto občas nemusí být od věci inspirovat se u druhých, zvlášť když jde o významné osobnosti, které dosáhly již mnohého. Jak už asi tušíte, dnes se podíváme na knížky, které popisují životní osudy jiných.

Tajemství času

Rad casu

Čas – všichni víme, co znamená, ale vysvětlit ho, to už je horší.  Italský teoretický fyzik se ve své nejnovější knize zabývá tímto fenoménem a dochází ke zjištění, že tajemství času se možná skrývá přímo v nás samotných. Začtěte se do jeho výpravné teorie.

Kdy se neživot změnil v život…

Co je zivot

Odpověď na otázku „Co je život?“ se snažil najít australsko-izraelský chemik. Ve svém výzkumu se zaměřil na propojení chemie a biologie s tím, že právě biologické jevy mají souvislost s chemickými a fyzikálními principy.

Mocenské sítě od svobodných zednářů po Facebook

Vez a namesti

Britský historik ve své nejnovější knize analyzoval historii společenských sítí a jejich aktuální proměnu. Neopomíjí ani nové nástroje jako Facebook a varuje před jejich nebezpečím. Název publikace zvolil jako metaforu pro vertikální a horizontální podobu mocenského vlivu.

Tajemný svět prvočísel

Hudba prvocisel

Prvočísla mají jednoduchou definici, ale jejich vliv je veliký. Prostřednictvím nové knihy z ediční řady ZIP přinášející originální pohledy na současná témata se mohou čtenáři seznámit s vlastnostmi prvočísel i moderní teorií čísel.