Nakladatel: Argo+Dokořán


Argo+Dokořán - Nejnovější knihy

knihaK čemu je dobrá válka? knihaJak se dělá evoluce knihaPeriodické příběhy

Argo+Dokořán - Související články

Co kdyby lidé najednou zmizeli?

svet-bez-nas

V posledních letech se často skloňuje téma životního prostředí a jeho ochrana. Co by to pro Zemi znamenalo, kdyby najednou zmizeli lidé? Jak dlouho by trvalo přírodě, než by si námi okupované území vzala zpět? A co by bez lidí naopak nepřežilo?

Jak (pře)žít v současném světě?

lide

Jak se orientovat v dnešním světě? Není naše civilizace příliš rychlá pro lidský mozek? Knihy, které vám dnes představíme, se zabývají právě takovými otázkami. Jedna seznamuje s problematikou klimatu, druhá nabízí způsob, jak se orientovat v nekončícím toku čísel a grafů, a třetí jednoduše přiznává, že naše civilizace ohled na štěstí člověka zapomněla v minulosti.

Putování budoucností vesmíru

paralelni-svety

Přemýšleli jste někdy nad tím, zda jsme ve vesmíru sami? Nebo jestli existují alternativní reality, kde vaše jiné já prožívá úplně jiný život? Jeden z nejvýznamnějších vědců současnosti si pokládá stejné otázky a snaží se rovnou hledat odpovědi.

Jak žít v souladu s klimatem

priroda

Klimatické změny patří k tématům, která neustále rezonují společností. Někteří jsou dokonce přesvědčeni, že povedou k vyhynutí lidstva. Podívejte se na tuto problematiku z různých úhlů pohledu. Jistě neuděláte chybu s žádnou z následujících knih.

Vyznat se v sobě

vyznat-se-v-sobe

Tři muži se ve třech knihách věnují základním lidským problematikám – pokládají otázky a snaží se je rovnou zodpovídat. Co je život? Proč se bojíme nedokonalosti? A kdy jsme začali odsouvat odpočinek na vedlejší kolej?