1000 geniálních soch

zobrazit info o knize
Nakladatelství Mladá fronta
Doporučená cena 599 Kč

O knize

Tato kniha představující sbírku soch od starověku až po dvacáté století je vskutku originálním pohledem na západní umění. Najdete zde díla nejen smyslná a harmonická, ale i provokativní a minimalistická. Sochařství „tvaruje“ svět a naše pojetí krásy, kdy zanechává na věky neměnné siluety a pokaždé vytváří nové a fascinující. Tato mistrovská díla jsou zrcadlem své doby, samotného umělce i jeho publika a prostřednictvím této „galerie soch“ má nyní každý možnost nahlédnout nejen do historie umění, ale do dějin vůbec. Kniha 1000 geniálních soch nabízí oslavované ideály krásy i nejkontroverznější díla a nabízí vám skutečně panoramatický pohled na západní sochařské umění. Společně s řadou odkazů, komentářů k dílům a biografií umělců umožňuje tato kniha čtenáři objevovat umělecké dědictví západního světa a je perfektním průvodcem pro studenty i milovníky umění.

JOSEPH MANCA získal titul PhD na Columbijské univerzitě. Je profesorem a děkanem katedry kunsthistorie na Rice University. Zabývá se italskou renesancí a na toto téma vydal několik děl, včetně knihy o Andreovi Mantegnovi. Spolu autorsky se také podílel na vzniku knihy 1000 geniálních obrazů.
SARAH COSTELLOVÁ je doktorkou kunsthistorie a uznávanou odbornicí na umění řeckého a římského starověku. Na toto téma publikovala několik esejí. Nyní přednáší na Rice University.
PATRICK BADE je předním odborníkem na dějiny umění, často přednáší na zahraničních univerzitách a vyučuje moderní umění na vysoké škole Christie’s Education v New Yorku. Je uznávanou autoritou, vydal několik publikací, včetně knih o Beardsleym, Renoirovi a Ropsovi.

545 stran | vázaná s přebalem | 170 x 210 mm

Doporučení:
Share