Tim Avicii

Oficiální biografie

zobrazit info o knize
Nakladatelství Tomáš Kosačík
Vydáno   10/2022
ISBN 978-80-908643-0-6
Překlad Kapitulčinová, Linda – Lavman, Cornelia – Přibylová, Marie
Vydání 1.
Počet stran 396
Vazba vázaná
Formát 165×240
Doporučená cena 599 Kč

O knize

Důvěrná kniha o jednom z největších géniů moderní hudby, jehož písničky zná každý.

Jak ohňostroj na noční obloze explodoval DJ a producent Tim Bergling na hudební scéně. Hudební vizionář, který svým citem pro melodii definoval éru, kdy švédský a evropský house ovládl celý svět. Mimo jiné byl Tim Bergling také velmi uzavřený a citlivý mladý muž, který byl donucen dospět nelidskou rychlostí. V létě 2016, po sérii mimořádných událostí, které vedly k pobytu v nemocnici, přestal s koncertováním. Necelé dva roky poté si vzal život.

Tim – Oficiální biografie Avicii je dílem oceňovaného investigativního novináře Manse Mosessona, který měl unikátní přístup k Timovým soukromým poznámkám a také k rozhovorům s Timovou rodinou, přáteli a kolegy z hudebního světa. Kniha vykresluje upřímný portrét Tima a jeho hledání v životě bez studu za obtíže se kterými bojoval.

“Tato kniha se ponořuje velmi hluboko do toho jak se Tim mnoho let cítil a vytváří tak zcela nový způsob ocenění jeho práce. Mimo jiné i ocenění Tima. Muže za jménem Avicii. Lidé jsou si jistými rysy podobní, ne vším, ale v určitých věcech jsem se Timovi podobal I já. V této knize jsem měl pocit jako bych ho potkal osobně. Pochopil jsem, že hudba nebyla tím jediným, co jej ztvárňovalo. Bylo toho mnohem vic. Meditace a hluboké konverzace o vesmíru byly fascinující. Vaše perspektiva v této knize je taková, že jste vlastně Timův přítel, který rozumí tomu, jak se cítí a naslouchá jeho zájmům a myšlenkám. Tak jako Vargas a Lagola napsali na podium na Aviciiho koncertě: Všichni jsme Timovi přátelé.”

Doporučení:
Share