Planeta Praha

Průvodce nečekaně pestrou přírodou města

zobrazit info o knize
Nakladatelství Jakost
Vydáno   8/2022
ISBN 978-80-907800-2-6
Ilustrace Luběnová, Silvie
Vydání 1.
Počet stran 336
Vazba brožovaná
Formát 167×240
Doporučená cena 499 Kč

O knize

Kniha Planeta Praha vás zve prozkoumat, co všechno je možné ve městě potkat a pozorovat. Co se vám to klube před domem ze škvíry mezi fasádou a chodníkem, kde se vzal na dvorku ve vnitrobloku šnek, jak si poradí slípka zelenonohá, když ji z jejího hnízda vyžene psík, jak dostane bělozubka šedá svá mláďata bezpečně přes obrubník, k čemu se může ptákům hodit cigaretový nedopalek, kde hledat rdesno ptačí a co komu udělal merlík, že dostal přízvisko smrdutý či zvrhlý? Ukážeme vám, že i v leckterém zákoutí, kterého byste si možná ani nevšimli nebo byste ho obešli velkým obloukem, se odehrávají neuvěřitelné příběhy. Ve městě to prostě žije!

Kniha vznikala paralelně s natáčením stejnojmenného filmu, za kterým stojí režisér Jan Hošek se štábem odborných spolupracovníků a filmových kolegů. Odborníci se stali autory knižních textů, kameramani fotografy. A co nebylo natočeno, jsme našli v archivech botaniků, zoologů či historiků a doplnili originálními ilustracemi.

Kniha Planeta Praha vychází ve spolupráci se společností Kuli Film s.r.o.
Kniha Planeta Praha byla realizována s finanční podporou hl. města Prahy.
Projekt Planeta Praha vznikl v rámci programu „Životní prostředí, ekosystémy a změna klimatu“, podporovaného z Norských fondů 2014-2021.

Grafická úprava: Martin Ponec

Doporučení:
Share

Související články