Devítiocasá kočka

zobrazit info o knize
Nakladatelství SAGA Egmont
Vydáno   6/2022
ISBN 978-00-0000-017-5
Překlad Horynová, Jindra
Počet stran 8 hodin 15 minut
Vazba
Doporučená cena 379 Kč

O knize

Bestsellerový spisovatel Jeffrey Archer strávil dva roky v pěti různých věznicích a za tu dobu sesbíral nápady na řadu originálních povídek s rozličnými hrdiny.

• Seznámíte se s „Mužem, který vyloupil vlastní poštu“, stejně jako s předsedou společnosti, který se pokusil otrávit svou ženu na výletě do Petrohradu v povídce „Tato voda není pitná“.
• V příběhu „Maestro“ poznáte italského restauratéra, který skončí ve vězení poté, co není schopný vysvětlit výběrčímu daní, jak může vlastnit jachtu, Ferrari a dům ve Florencii a přitom přiznávat zisk pouze 70 000 liber ročně.
• Protagonistou povídky „Červený král“ je podvodník, který zjistí, že jistý anglický lord potřebuje ještě jednu šachovou figurku, aby vlastnil celou sadu nesmírné hodnoty. A jiný podvodník v příběhu „Komisař“ skončí v márnici poté, co ve svém nejnovějším kousku využije jako návnadu samotného policejního šéfa.
• Odsouzenec v povídce „Alibi“ se zase zvládne zbavit starého nepřítele, zatímco je sám zavřený ve vězení a ještě si zajistí důkaz nevinny v podobě dvou vězeňských důstojníků. Jeho naprostým protipólem je účetní z povídky „Charita aneb Bližší košile než kabát“, který si uvědomí, že v životě ničeho nedosáhl a rozhodne se před odchodem do důchodu vydělat jmění.
• A pak je tu povídka „Každý vidí krásu jinde“. Pohledný prvoligový fotbalista se v ní zamiluje do obézní ženy... která je shodou okolností nejbohatší ženou Itálie.

Čeká vás zkrátka skvělá směsice smutných, veselých i dojemných příběhů, často okořeněných nečekanými zvraty a překvapivými konci.

Doporučení:
Share

Související články