Aby se mezi nás vrátily radost a mír

Transformativní naslouchání v manželství a vztazích

zobrazit info o knize
Nakladatelství Pasparta
Vydáno   6/2022
ISBN 978-80-88429-33-3
Vydání 1.
Počet stran 60
Vazba brožovaná
Formát 148x210
Doporučená cena 270 Kč

O knize

Autorka předkládá ve své knize nový přístup k manželství, vztahům a osob­nímu naplnění, který čerpá z více než 40 let zkušeností s poradenstvím a hluboké vnitřní moudrosti. Najdeme zde řadu cenných myšlenek a konceptů spojených s pronikavými příklady z te­rapeutické praxe. Publikace nabízí nástroje a inspiraci profesionálním terapeutům i párům.
Chana Rachel Frumin pracuje více než 40 let jako psychoterapeutka a z toho 20 let využívá a vyučuje narativní terapii. Pracovala v mnoha zemích po celém světě a nespočtu lidí pomohla překonat osobní a emoční výzvy. Už 22 let působí jako supervizorka na klinice v Izraeli a posledních pět let také v Praze. Patnáct let byla pozornou studentkou Michaela Whitea, zakladatele narativní terapie, a v tuto chvíli studuje u Davida Epstona.
Je mnoho způsobů, jak představit narativní přístup v terapii. Jedním z hledisek je to, které zdůrazňuje význam vztahů: vztahů mezi lidmi, vztahů k sobě samým, vztahů ke svým problémům i silným stránkám a zdrojům. Vztahy můžeme přirovnat k rostlinám. Vyžadují naši pozornost a je s nimi spojena spousta práce. Bez péče tyto rostlinky schnou a zarůstají plevelem. Zároveň toto poznání přináší naději a útěchu: když se budeme našim vztahům věnovat, bude se jim dařit a budou růst. V oblasti mezilidských, rodinných a partnerských vztahů je to tak, že když se zaměříme na pěstování míru, dojdeme ke vztahům naplněným láskou. Láska pak v této perspektivě není něco samozřejmého, ale něco, o co se můžeme zasloužit.

Doporučení:
Share

Související články