ONLINE: O knihách pro vnímavé děti

Ostatní literární akce

Moderovaná diskuze s dvěmi ilustrátorkami Lucií Lučanskou a Terezou Říčanovou o hodnotné knižní tvorbě pro děti. Lucie se aktuálně nachází na rezidenčním pobytu v broumovském klášteře, který organizuje České literární centrum, sekce Moravské zemské knihovny ve spolupráci s Vzdělávacím a kulturním centrem Klášter Broumov, Czech Illustrators a Sympozium ilustrace.

V rámci této měsíční příležitosti si klade za cíl pracovat na nově vznikající knize Manuál vnímání, která má pomocí příběhu z vědecké laboratoře přiblížit dětem interaktivní formou principy pěti smyslů. Kniha by ve výsledku měla pomoci dětem lépe se soustředit na jednotlivé smyslové události a věnovat se věcem důkladně a do hloubky.

Tereza Říčanová je ilustrátorkou a spisovatelkou, která se dětským světům také velmi svědomitě věnuje a do diskuze byla přizvána jako odborník na slovo vzatý. V onlině besedě představíme tvorbu obou autorek a také o tom, jak podle nich vypadá dobrá dětská kniha. Moderuje Věra Veselá, spoluorganizátorka Sympozia ilustrace a členka spolu Czech Illustrators.

Kdy: 20. 4. 2021, 17.00
Kde: Facebook MZK

Doporučení:
Share

Najít další literární akce

TYP
KRAJ
ODKDY datum ve formátu RRRR-MM-DD
ŘAZENÍ
 
Doporučení: