Knihy našich prarodičů

Výstava, veletrh

Zajímá vás, co četli vaši prarodiče? Která knížka byla ta nejoblíbenější? Přijďte do Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě, kde je až do konce dubna k vidění výstava Knihy našich prarodičů.

Výstava vznikla jako výstup projektu Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně. Zde probíhala v průběhu roku 2018 na toto téma rozsáhlá anketa mezi čtenáři a veřejností. Výsledkem bylo pořadí oblíbenosti dětských titulů, které byly poprvé vydány v letech 1918 až 1938. Můžeme prozradit, že na prvním místě se umístilo Povídání o pejskovi a kočičce a těsně za ním Dášeňka, čili život štěněte. Na výstavě se dále dozvíte, jak se umístily tituly jako např. Ferda Mravenec, Hoši od Bobří řeky, Klapzubova jedenáctka nebo Gabra a Málinka. Také získáte informace o dětských časopisech, ilustracích, poezii, pohádkách, próze či folkloru, ze kterého čerpali náměty především pohádkáři.

Přijďte se přesvědčit do vědecké knihovny, jaká byla nabídka dětské literatury za první republiky a jaké byly literární vzory vašich prarodičů. Máte čas již jen do konce dubna.

4. 4. 2019 – 30. 4. 2019
Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě
Prokešovo náměstí 1802/9

Doporučení:
Share

Najít další literární akce

TYP
KRAJ
ODKDY datum ve formátu RRRR-MM-DD
ŘAZENÍ
 
Doporučení: