IVANA CHŘIBKOVÁ: Suchý hadr na dně mořském

Autogramiáda, beseda

Navštivte v sobotu 31. října v 15.00 Knihcentrum a setkejte se se spisovatelkou Ivanou Chřibkovou. Autorka představí novinku Suchý hadr na dně mořském.

A o čem její kniha je? Neuměla šplhat. Chtěla být prodavačkou jako teta Bedřiška s velkými prsy. Nenáviděla kostel, do kterého musela chodit, a nechtěla vodit svého bratra do školky, protože byl tlustý a do punčocháčů jí s ním museli pomáhat ostatní. Měla ráda knížky a nechápala, proč ostatní ne. Měla jiné zapínání na školní aktovce a myslela si, že to je ten důvod, proč jí do její oblíbené knížky malují kosočtverce. Krátké kapitoly, vtipně odrážející dění na vesnici, trampoty dospívajícího člověka i těžké soužití s rodiči, kteří se vzali pouze a jenom kvůli vesnickým konvencím, nicméně ukazují, že je možné život brát i z té veselejší stránky. I když si na ten okamžik někdy musíte chvíli počkat. To, co se v jí dětství zdálo jako fakt a v patnácti vypadalo jako špatný sen, v osmnácti přerostlo v něco, kvůli čemu stálo za to sáhnout si na život. Na samotném konci však zjistíme, že na každý problém existují pouze dva úhly pohledu. A ten pozitivní vyhrává.

Ivana Chřibková se narodila na vesnici ve Slezsku. Po střední škole pracovala pro opavský týdeník Kamelot a pak pro deník Svoboda v Ostravě. Podílela se na několika charitativních projektech a potom se přestěhovala do Prahy, kde postupně působila v týdeníku Ano, posléze jako redaktorka a později šéfredaktorka webových stránek Novy. On-line zpracovávala první českou SuperStar. Vytvořila novou podobu pořadu Volejte Novu tak, jak ho známe dnes. Po deseti letech se přestěhovala na Gibraltar. Dnes žije ve španělské Andalusii, která s Gibraltarem sousedí, a věnuje se své největší životní vášni - psaní.

Doporučení:
Share

Najít další literární akce

TYP
KRAJ
ODKDY datum ve formátu RRRR-MM-DD
ŘAZENÍ
 
Doporučení: