Kytice – příběhy ožívají

Výstava, veletrh

O autorovi: Tomáš Řízek

V letech 1984 - 1988 formoval svůj výtvarný názor pod vedením malíře a grafika Jaroslava J. Králíka a kopírováním gotických madon. Jeho zájem se postupem času přesunul také k ilustracím pro děti a mládež. Dosud ilustroval více jak sedmdesát knižních titulů, převážně pro děti a mládež.
V oblasti dětské knižní tvorby spolupracuje s nakladatelstvími jako např.: ACME Cultural Enterprise Co. Ltd., Grimm Press Taiwan, Bohem Press, Gründ, Albatros Media a Mi:Lù Publishing.
Získal několik významných ocenění: "Italská cena Hanse Christiana Andersena", „Premio di Alpe Appuane“, „Zlatá stuha“, SUK, „Oshima museum of picture book“, „Stříbrná medaile Jana Masaryka“. Věnuje se užité i volné tvorbě.
Nedílnou součástí jeho práce jsou jeho pedagogické aktivity v České republice, Hong Kongu a na Tchajwanu. (zejména na Chinese Culture University v Taipei).
Je zastoupen v soukromých sbírkách v České republice, Velké Británii, Německu, Švýcarsku, Itálii, Číně a Tchaj-wanu. Člen Klubu ilustrátorů dětské knihy (Česká republika), člen Society of Childrens Book Writers and Illustrators -Taiwan.

V posledních letech žije střídavě v České republice a na Tchaj-wanu.

DATUM: od 1. května do 9. června 2023
MÍSTO KONÁNÍ: Krajská vědecká knihovna Liberec

Doporučení:
Share

Najít další literární akce

TYP
KRAJ
ODKDY datum ve formátu RRRR-MM-DD
ŘAZENÍ
 
Doporučení: