Nový začátek, nová láska

nove zacatky uvod tipy
Když něco končí, něco nového tím zároveň začíná… A právě takové jsou i romány, které jsme pro vás vybrali do pravidelných pondělních tipů. Věříme, že si vyberete právě takovou knihu, která bude blízká vašemu čtenářskému srdci.

Hlavní hrdinka prvního příběhu Tess se necítí dobře. Práce jí dávno nepřináší radost a město, v němž žije jí připadá příliš divoké a hlučné. Kde ale najít ztracenou energii? Zdá se, že její kmotra řešení má. Vymění si domovy a Tess se ponoří do tajů vesničky uprostřed pralesa. Co tam na ni ale vůbec čeká? A co může naopak Luna najít v novém, docela jiném světě?

Tess se cítí vyhořelá, práce ji nenaplňuje, ruch velkoměsta ubíjí. Jestli má znovu najít smysl života nebo aspoň energii ráno vylézt z postele, něco se musí změnit. Když jí její svérázná kmotra Luna, která žije v poklidné vesnici uprostřed pralesa, nabídne, ať si na pár měsíců vymění domovy, Tess bez váhání souhlasí. Co na každou z nich v neznámém světě čeká?

Život je změna

Autorka: Barbara Hannay
Přeložila: Božena Chovancová

Počet stran: 288
Vazba: vázaná
Formát: 135×205 mm
ISBN: 978-80-7695-555-4
Doporučená cena: 349 Kč

Knihu Život je změna vydalo nakladatelství Alpress.

Ukázka z knihy

Tessin otec se dokázal jaksepatří mračit a zpražit člověka zlostným pohledem – a zrovna teď se v takovém rozpoložení nacházel. Stál na dlážděné terase svého nového přepychového střešního bytu, za zády mu blikala večerní Brisbane. Stál tu s narovnanými rameny, rukama v bok; večerní vánek mu cuchal prošedivělé vlasy. Člověk neznalý momentální situace by ho mohl považovat za namyšleného náfuku až na to, že mu z temných očí sršely blesky. Tess bylo jasné, že otce rozzuřila k nepříčetnosti. Podobnou reakci čekala. Proto mu oznámila svůj plán až na poslední chvíli, když bylo všechno téměř dohodnuto. Koneckonců je dospělá a schopná činit vlastní rozhodnutí. Upřímně řečeno, nečekala, že ji otec pochopí. Stavitelský rozmach v Brisbane zajišťoval veleúspěšnému makléři Craigu Drinkwaterovi záviděníhodné bohatství. Celé dny, často i večery, trávil schůzkami s klienty a vyjednáváním.

K dispozici máte i celou ukázku.

O autorce

Barbara Hannay je autorkou románů pro ženy, kterých se po celém světě prodalo více než dvanáct milionů. Knihy s jejími příběhy, odehrávajícími se v Austrálii, byly přeloženy do šestadvaceti jazyků. Autorka za svá díla získala řadu ocenění, mimo jiné prestižní cenu RITA udělovanou asociací autorů romantické literatury. Žije se svým manželem, který je rovněž spisovatelem, v Townsville, kde si užívá ohromující tropické scenérie v blízkosti Korálového moře, do nichž často zasazuje děj svých příběhů. Čtenáři mohou znát její knihy Touha po štěstí, nebo Štěstí si tě najde.

Zdroj informací: Alpress

————————————————

I druhou románovou hrdinku čeká životní změna. Iris přijíždí do Amsterodamu, kde se chce především svobodně nadechnout a užít si tamější atmosféru. Nakonec tu najde i lásku, ale nová láska často vyžaduje také odvahu vykročit do nejistoty. Opravdu ji ale Iris najde?

Když Iris přijíždí do Amsterodamu, netuší, že ji čeká dobrodružství, které převrátí její život naruby. Zpočátku se chce jen nadechnout svobody a užít si jedinečnou atmosféru města – projížďky po kanálech, jízdu na kole i toulky křivolakými uličkami. Jenže setkání s novými přáteli a nečekaně rozkvétající romance ji zavedou mnohem hlouběji: do srdce Amsterodamu, kde se skrývají vášnivé příběhy, nevyřčená tajemství i otázky, na které musí najít odpověď sama v sobě. Láska v Amsterodamu je inspirativní příběh o odvaze následovat vlastní srdce – i když to znamená vzdát se jistot a vykročit do neznáma. Atmosféra nizozemské metropole je v románu tak živá, že budete mít pocit, jako byste se procházeli po nábřeží společně s hrdiny.

Láska v Amsterodamu

Autorka: Kate Frost
Přeložil: Martin Richter

Počet stran: 240
Vazba: brožovaná
Formát: 130×200 mm
ISBN: 978-80-7670-243-1
Doporučená cena: 399 Kč

Knihu Láska v Amsterodamu vydalo nakladatelství Kazda.

Ukázka z knihy

Uklidila po snídani, uvařila si čaj a posadila se k jídelnímu stolu. Na mobilu projížděla seznam dvaceti nejlepších amsterodamských atrakcí a přemýšlela, čím zaplní svůj první samostatný den. Když si sbalila tašku a vyrazila ven, s mapou v telefonu jako průvodcem, pocítila dávno zapomenuté vzrušení. Najednou měla volnost i svobodu dělat si, co si jen zamane, podobně jako kdysi na studiích umění. Doma by v tuhle chvíli seděla v kanceláři, odškrtávala úkoly a těšila se na víkend. Poslední roky žila jen pro volné dny a dovolené a teprve teď, daleko od rutiny, si uvědomila, jak moc ji práce vyčerpává. Možná, že tuhle šokovou stěhovací terapii přece jen potřebovala. Čas ukáže.

Prolistujte si kompletní ukázku.

O autorce

Kate Frost je britská autorka bestsellerových romantických románů, které čtenářky zavedou na sluncem zalité ostrovy Evropy – do Řecka, Itálie nebo na tropické pláže. Ve svých knihách propojuje romantiku útěků z reality všedního života s tématy nových začátků, spletitých mezilidských vztahů a hledání sebe sama. Příběhy jejich románů jsou emotivní, napínavé a vždy končí nadějí. Kromě romantických románů píše i psychologicky laděnou ženskou prózu a dobrodružnou trilogii pro děti. Kate má magisterský titul z tvůrčího psaní z univerzity v Bath Spa, kde také vyučovala autobiografické psaní. Je také spoluzakladatelkou a ředitelkou dětského literárního Storytale Festivalu v Bristolu. Psát začala už jako dítě – svůj první román vytvořila v sedmi letech, kdy se po operaci srdce zotavovala doma. Předtím pracovala v kině, knihkupectví, v britské zdravotnické lince NHS Direct i jako komparzistka ve filmu a televizi. Dnes je šťastná, že se může plně věnovat psaní. Žije s manželem a synem ve Velké Británii. V češtině vyšly už její romány Řecké léto, Italský sen, Kouzlo islandské noci a další.

Zdroj informací: Kazda

————————————————

Druhá část kovbojských romancí z ranče Rebel Blue je zasvěcena prostřednímu dítěti Ryderových Westonovi. Dosud svou péči věnoval jen těm nejbližším z rodiny, ale když na ranč přijede návrhářka interiérů Ada, která jej okouzlila na první pohled, upře svou pozornost také na ni.

Weston Ryder trpí syndromem prostředního dítěte. Pečuje o všechny kolem a je přesvědčený, že na nic lepšího nemá. Jednu věc ale pro sebe udělat chce: znovu vdechnout život dlouho nepoužívanému domku na ranči Rebel Blue, který od smrti jeho matky chátrá. Ada Hartová je návrhářka interiérů, a jakmile se jí po dlouhé době ozve bývalá spolužačka se skvělou nabídkou, neváhá ani minutu. Když však v baru Ďáblova bota potká sexy kovboje, netuší, že je to její budoucí šéf. Ani neví, jak k tomu došlo, ale najednou ho líbá v temné uličce. Co se ovšem stane, až zjistí, že s tímhle cizincem bude muset celé jaro pracovat? Dokáže si zachovat profesionální odstup, nebo bude jejich vzájemná přitažlivost silnější?

Jaro s kovbojem

Autorka: Lyla Sage
Přeložila: Hana Láryšová

Počet stran: 280
Vazba: brožovaná
Formát: 133×201 mm
ISBN: 978-80-7707-012-6
Doporučená cena: 399 Kč

Knihu Jaro s kovbojem vydalo nakladatelství Mystery Press.

Ukázka z knihy

Tohle místo mělo všechno, co měl mít správný retro bar na maloměstě. Z jukeboxu hrála stará country hudba a všude kolem visely neonové cedule, smrdělo to tady zvětralým cigaretovým kouřem a na podlaze byly skvrny, ke kterým se mi moje botky Doc Martens při chůzi lepily. Nejsem snob. Proti dobrému retro baru nic nemám. Jen jsem si nemyslela, že v jednom skončím. Ne dneska. Když jsem včera opouštěla San Francisco a zamířila do Wyomingu, retro bar byl posledním místem, kde bych se chtěla ocitnout, než zítra začnu pracovat na největším projektu svojí kariéry. Ale měla jsem hlad a malý, ale podivně poutavý motel, v němž jsem dnes přespávala, neměl nejlepší wi-fi, takže jsem se vydala sehnat potravu a připojit se k internetu, ale našla jsem jen jednu z těch věcí. Který retro bar nemá jídlo, ale má skvělé připojení? Takový, kde obsluhuje dost vysoký a velice sexy barman, kterému se mě zželelo, když jsem se ptala na jídlo, a vylovil zpod baru balíček Doritos, které mi naservíroval spolu s whiskey a colou bez cukru. Neptala jsem se, jak jsou staré – nechtěla jsem to vědět –, ale vzhledem k tomu, že byly téměř měkké, se to dalo docela dobře odhadnout. Chutnaly, jako by ten balíček byl už nějakou dobu otevřený, ačkoliv když jsem ho dostala, byl nerozbalený.

Přečtěte si celou ukázku.

O autorce

Lyla Sage je americká spisovatelka. Je autorkou bestsellerů podle deníku New York Times. Debutovala románem Láska v sedle ze série Ranč Rebel Blue, který se stal okamžitě hitem. Její knihy se podobají tomu, co má sama ráda: slunečnímu svitu a širé modré obloze. Když zrovna nepíše romantické příběhy, čte o kovbojích nebo hrdinech z rodného města, ale nepohrdne ani mafiánskými bossy, monstry a miliardáři. Lyla žije v Utahu se svým věrným společníkem – milým, starým a slepým pitbullem a obvykle ji najdete pod vyhřívanou dekou, v oblíbeném místním knihkupectví nebo při toulkách po horách.

Zdroj informací: Mystery Press

————————————————

Závěr dnešních tipů bude pořádně žhavý a to navzdory tomu, že se jeho děj bude často odehrávat přímo na ledě. Hlavními hrdiny jsou totiž hokejisté. Shane a Ilja jsou totiž oba králové ledu, bohužel však každý v jiném týmu a tak nevyhnutelně stojí proti sobě. Má to ale háček. Zatímco na ledě stojí proti sobě jako rivalové, mimo led je k sobě táhne nečekaná vášeň. Dokážou z toho oba vybruslit, aniž by tím riskovali sportovní kariéru?

Legendární hokejová MM romance ze série Game Changers, ve které bude na ledě pořádné horko! Shane Hollander je hvězda světového formátu. Nejenže má výjimečný talent, ale také bezchybnou pověst. Hokej je pro něj vším. A jako nový kapitán montrealských Voyageurů je odhodlaný nenechat se ničím rozptýlit – obzvlášť ne ruským kapitánem z Bostonu, jehož tělo i arogantní úsměv mu nedají spát. Ilja Rozanov je jeho pravý opak. Samozvaný král ledu, stejně namyšlený jako geniální. Nikdo ho nedokáže porazit – kromě Shanea. Na své rivalitě postavili kariéru, jakmile ale shodí brusle, panuje mezi nimi nepopiratelný žár. Vědí, že pokud by se o nich někdo dozvěděl, mohlo by jim to zničit život. S rostoucí přitažlivostí je navíc čím dál těžší jejich vztah před veřejností utajit. Měli by se přestat scházet a všeho nechat dřív, než bude pozdě… Když se do toho ale začnou míchat city, je vůbec možné držet se zpátky?

Spalující rivalita

Autorka: Rachel Reid
Přeložila: Michaela Dopitová

Počet stran: 304
Vazba: brožovaná
Formát: 137×205 mm
ISBN: 978-80-7413-671-9
Doporučená cena: 349 Kč

Knihu Spalující rivalita vydalo nakladatelství Zoner Press.

Ukázka z knihy

Byly dva dny před Vánocemi, pro nejlepší náctileté hokejisty na světě ale znamenaly Vánoce Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji. Pro Ilju to byla šance konečně na vlastní oči spatřit Shanea Hollandera. O sedmnáctiletém kanadském zázraku se toho hodně namluvilo. Iljovi už jeho jméno lezlo krkem. V hokejovém světě způsobil takový poprask, že ani Moskva nebyla dost daleko na to, aby mediálnímu humbuku unikla. Jak Ilja, tak Hollander byli příští rok v červnu způsobilí ke vstupnímu draftu NHL a už teď se čekalo, že je vyberou jako číslo jedna a dvě. Očekávané pořadí záviselo na tom, koho jste se zeptali. Ilja znal svoji odpověď. Se Shanem Hollanderem se nikdy nesetkal. Nikdy proti němu nehrál. Byl ale rozhodnutý zničit ho.

Prolistujte si kompletní ukázku.

O autorce

Rachel Reid vždycky žila v Novém Skotsku v Kanadě a nejspíš v tom bude i pokračovat. Má dva nudné tituly a dva zajímavé syny. Od dětství je fanynkou NHL, sama se do ní bohužel nikdy neprobojovala. Miluje knihy o sexy mužích, kteří dělají sexy věci, a o cool ženách, které jsou prostě skvělé.

Zdroj informací: Zoner Press


Zapojte se do našich aukcí, v nichž najdete tyto knihy a mnoho dalších za skvělé ceny.

Která z dnes představených knih vás nejvíce zaujala? Napište nám svůj názor v komentářích.

Doporučení:
Share

Související knihy

zobrazit info o knizeLáska v Amsterodamu

Frost, Kate

Kazda, 2025

zobrazit info o knizeŽivot je změna

Hannay, Barbara

Alpress, 2026

zobrazit info o knizeJaro s kovbojem

Sage, Lyla

Mystery Press, 2026

zobrazit info o knizeSpalující rivalita
Kniha obsahuje explicitní scény a není určená čtenářům mladším osmnácti let.

Reid, RAchel

Zoner Press, 2025

Napsat komentář