Rubrika: Beletrie pro dospělé – recenze

Tak trochu jiné lékařské příhody

Hrubanova_PaniDoktorkoCoVyNaTo

V médiích bývá práce lékaře mnohdy zobrazována jako extrémně stresující. Jiní tvůrci ji naopak uchopí jako nekonečný zdroj humoru a zábavy. Jen málokomu se podaří vymanit z jednoho či opačného extrému. Za profesí často obestřenou tajemstvími se ale skrývá i mnoho všedních situací.

Alternativní historie objevení Ameriky

civilizace

Jak by vypadala historie, kdyby se Kolumbus nevrátil z Nového světa a namísto něj se v iberských přístavech vylodili Inkové? Laurent Binet ve své alternativní historii originálně popisuje slabosti raně novověké Evropy.

Čirá beznaděj

Kallentoft_DivejSeJakPadam_audio

Ztratit někoho blízkého představuje vždy těžkou životní zkoušku. Přijít o dítě je jednou z nejhorších ran, jaké rodiče mohou potkat. Dokud ale není nalezeno tělo, lze stále doufat. A jste-li dostatečně zoufalí, pak nedokážete ani přestat s pátráním. Co kdyby, jednoho dne, někdy, někde?

Konec etapy

McDonnell_PosledniObjednavky_audio

Někdy nás minulost zkrátka dohoní, ať už jsme ty na pohled špatné věci tehdy udělali z perfektně logického a hlavně chvályhodného důvodu. Jenže, kdo rozsoudí, co bylo, je a bude správně?

Prvotina jaro nedělá

Bryndza_NeTakUplneSoukromeEMailyCocoPinchardove

Takže jste vydali svou první knihu. Sláva! Jenže stačí jedno špatné slovo, pronesené na nesprávném místě, a hvězdná kariéra skončí v samém zárodku. Co dál? Slovy dřevěného klasika: Kam jsem to jen rozum dal, že jsem napsal muzikál?

Operace Golem

cokolada-pro-wehrmacht

Praha, 1942. Rok, který pro nás mj. znamená atentát na Heydricha. Jenže co když tuto operaci Londýn zamítne? Co se tím změní pro protektorát Čechy a Morava? A kdo je vlastně „Pobožný pistolník“?

Vratká rovnováha

King_Ustav_audio

Jaké jsou hranice přijatelnosti činů mocných? Čím lze ospravedlnit únos a násilí? A konečně, vážně se někdo odváží zahrávat si s trpělivostí dětí nadaných netušenými schopnostmi a zahnanými až do rohu?

Komiksové zpracování příběhu o upírském hraběti

dracula

Příběh o hraběti Draculovi je nejslavnějším upírským příběhem vůbec. Již přes sto dvacet let vznikají na kultovní román Brama Stokera nejrůznější adaptace – v českém vydání nyní vychází i komiksová podoba klasického hororu.

Malé šedé buňky opět zasahují

Christie_Hodiny_audio

Většina lidí se s mrtvým lidským tělem nikdy nesetká. O to děsivější tedy objev mrtvoly může být, zvláště jste-li mladé a nevinné děvče, jež své životní zkušenosti teprve sbírá. Bezpečná náruč odvážného mladíka a pomoc intelektu nejlepšího světového detektiva se pak hodí.

Na pomezí

King_CtryriRocniDoby

Vytvořit neexistující svět svou vlastní fantazií nedokáže každý. Na druhou stranu udělat z reálného světa prostředí naplněné autorovými vizemi tak, aby výsledek nepůsobil vymyšleně, to už chce opravdového mistra. Kdo potom pozná, co je a co není skutečné?