Rubrika: Beletrie pro dospělé – recenze

Vládnout světu

Strakova_HortensieDeBeauharnais

Někomu rozdá osud do hry života ruku plnou es, jiným přidělí jen dvojky. Ať už je ale počáteční vklad jakýkoli, se vším může nečekaně zamíchat čistá láska. Dokáže však potlačit i ambice někoho s dobyvatelskými sklony?

Temno z první ruky

MacGregor_CheckpointCharlie

Že socialismus nedostál svým slibům zářných zítřků, to už dnes víme. Tak nějak jsme to asi tušili i v době, kdy ještě zněly budovatelské písně a řinčela nejen kladiva a srpy, ale i zbraně těch, komu je režim svěřil. A uprostřed ostrova snů stála bašta kapitalismu…

Kdo za to může?

Goffa_Devcatko_audio

V medicíně i ve společnosti často léčíme hlavně důsledky problému, nikoli jeho příčiny. Ne vždy, samozřejmě. Ale stává se to. Možná častěji, než je nám libo. Přiznejme si: kdo z nás někdy nezatoužil vymýtit zlo vlastníma rukama?

Být sami sebou

Cowellova_KouzelniciZPradavna2

Možná se vám stalo, že vás někdo nutil být někým, kým jste se stát nechtěli. A možná vám i bránili vykonat ty hrdinské činy, po nichž jste toužili. Pak vězte, že existuje něco jako Kouzlo druhé šance.

Hrdina je, když…

Emerson_SpravnySilenec

Míváme ve zvyku odsuzovat jedince na základě poklesků z mládí. To je ale lump, říkáváme. Z toho nikdy nic nebude, dodáváme jedním dechem. Opravdu ze zdánlivého předurčení není cesty ven?

Poválečné barvy

volani-hvezd

První světová válka, španělská chřipka, nedostatek personálu v nemocnicích, náboženský fanatismus – Irsko nezažívá své nejlepší období. A jak to v takové době zvládá třicetiletá zdravotní sestra na oddělení nastávajících matek?

Životu nebezpečná tuctovost

McDonnell_MuzBezTvare_audio

Někdy se člověk snaží udělat správnou věc. Někdy ho taková činnost naplní pocitem dobře odvedené práce. A někdy ho může skoro stát život. V každém případě charita rozhodně není nudná.

Volání minulosti

Minier_Udoli_audio

Když se vám z telefonu ozve hlas někoho, koho jste nejenom roky neviděli, ale ještě jste se domnívali, že už ani nemusí být naživu, jde určitě o překvapení. Když navíc přenosem zkreslený a rozrušený hlas volá o pomoc, asi jen málokdo zůstane netečný. Minulost se někdy dožaduje nové pozornosti.

Čas na videorecenzi – audiokniha Veterinářka

Videorecenze_cover

K tištěnému a namluvenému slovu přidáváme další rozměr: video. Dnes se podíváme na práci irské veterinární lékařky a autorky v jedné osobě. A jak jinak by se její kniha mohla jmenovat než Veterinářka, že?

Je třeba obětovat rodinu?

veci-na-ktere-nastal-cas

Celkem nedávno vyšla kniha jedné z předních českých autorek, v níž se podíváme na obyčejný život jedné obyčejné české rodiny. Nebude chybět ani humor, ani drama. Dokáže si tato rodina poradit s věcmi, na které nastal čas?