Rubrika: Tipy pro děti a mládež

Fantastická dobrodružství

fantasy

Tři příběhy pro mládež odhalí taje minulosti. Zatímco Max Einsteinová bude hledat odpovědi na otázky týkající se jejího původu, badatel Brábek prozkoumá prvohory. A tři zvědavé děti naruší doposud poklidný život v domě slečny Zvířené.

Záchranná četa školkových dětí

Kamaradi z Medoveho lesa Kralicci v ohrozeni

Další dobrodružství kamarádů z Medového lesa ožívá prostřednictvím hlasu Jitky Molavcové. Tentokrát budou lišák, laňka, mývalka a prasátko pomáhat neposedné Pavle a ještě se jim podaří zachránit dva králíčky. Šťastný konec zaručen!

Za Lukášem do Medového lesa

medovy-les-4-audiokniha

Oblíbily si vaše děti zvířecí kamarády z Medového lesa? V tom případě pro ně máme dobrou zprávu! Už i čtvrtý díl oblíbené série z pera Andrei Schütze si teď mohou pustit jako audioknihu.

Do přírody

priroda

Vydejte se na objevné dobrodružství společně s knihami, jejichž společným jmenovatelem je příroda. Poznáte klima a sílu přátelství a zjistíte, jaké příhody lze zažít v lese. A v neposlední řadě se blíže seznámíte s divokou havětí. To vše za doprovodu krásných ilustrací.

Na prázdniny s Kamarády z Medového lesa

vsichni-za-jednoho-cd-nahled

„Mami, už tam budem?“ Nenechte se vyvést z míry podobnými otázkami od vašich potomků a pusťte jim na cestu třetí díl oblíbených Kamarádů z Medového lesa. Děti se s ním nejen zabaví, ale také se poučí, jak se správně chovat při procházkách v lese nejen o prázdninách.

Dobrodružství na prázdniny

leto

K letním prázdninám neodmyslitelně patří dobrodružství, ať už při toulkách s kamarády, na táborech, nebo i „jen“ na stránkách knih. Jaké napínavé příběhy můžete s hrdiny spoluprožít? V Medovém lese žijí zvířátka, která pomohou všem, kteří to potřebují. Danny se zase vypraví na výlet do divočiny, který nedopadne podle jeho představ. A třetí kniha přenese čtenáře do světa Minecraftu.

Hry založené na využití přírodních živlů

Hry se zemi vzduchem ohnem a vodou_uvodni

Kniha Hry se zemí, vzduchem, ohněm a vodou obohatí vaše děti o mnoho užitečných dovedností a pomůže rozvíjet jejich fantazii. Navíc si díky ní budou hrát více na čerstvém vzduchu.

Dobrodružně-pohádkově pro děti

čtoucí kluk - ilustrační

Pokud jste stále nezažili o prázdninách žádné velké dobrodružství, tak nemusíte zoufat! Stačí si vzít do rukou jeden z následujících pohádkových příběhů. Spolu s hrdiny se podíváte do vesmíru, prožijete neskutečné příhody a svedete bitvu se silami zla. To vše za doprovodu krásných ilustrací.

Jak na to – hravá pomoc dětem

čtení pro děti - ilustrační

Pokud hledáte šikovného rádce a pomocníka, knihy představují ideální volbu. Zatímco jedna vám pomůže s hygienou a jejím správným provedením, druhá hravou formou přivede děti ke čtení. Jiná nabídne poutavý příběh s nápady, jak chránit přírodu, a kniha o lesní školce ukáže, že i venku si lze užít plno zábavy.

Získejte hon na zloděje Meteoru

zahada-cerne-kvetiny-perex

Jak se podařilo zlodějům najít tajnou místnost, o které věděla jen Lucie s bratrem Benem a jejich kamarád Mats? A jak poznali, kterou z ingrediencí mají ukrást? Na to se spolu s nimi vydejte hledat odpověď až do Amsterodamu.