Rubrika: Tipy pro děti a mládež

Kdo si hraje, nezlobí

100-her-nahled1

Potřebujete zabavit divokého potomka během čekání v dopravní zácpě, prolomit ledy při rodinné večeři, anebo vymyslet program na vánoční večírek? Nová kniha her od Ivana Bretta nabídne 100 tipů, jak v dobré náladě strávit den s přáteli či rodinou.

Získejte příběh inspirovaný mexickými legendami

bohove-jadeitu-a-stinu-perex

Velká města na severu Mexika pulzují životem a ulicemi zní jazz, ovšem ospalé městečko, kde žije Kasiopea Tun, je přesným opakem. Ona však sní o lepším životě, ve kterém jí lidé neopovrhují, a mayský bůh smrti by jí mohl její přání splnit…

Hry, úkoly, cvičení

Deti knihovna

Tentokrát to nebude o příbězích a čtení jako takovém. Naopak se mohou mladší i starší děti těšit na pestrá cvičení a hry. Začínající čtenáři vyřeší zajímavé úkoly, zatímco ti pokročilejší si užijí spojovačky a únikovou hru. Nechybí ani tipy na pohybové aktivity.

Od pohádek k fantasy

Fantasy deti

Malé čtenáře přenese deset pohádkových příběhů do daleké Austrálie, společně s dívkami proměněnými v sovy zase prozkoumají Čarovný les. Starší děti naopak mohou sledovat cestování časem dvou sourozenců a prožívat další dobrodružství lovkyně duchů.

Knížka o ptácích pro děti

Moje ptaci knizka_uvodni

S novou a bohatě ilustrovanou knížkou Svenji Ernsten proniknou vaše děti do pestrého ptačího světa a zjistí mnoho zajímavostí o našich opeřených přátelích, například to, čím se živí nebo jak vychovávají svá mláďata.

Vyhrajte pátrání po voňavém tajemství

vonava-lekarna-perex

Lucie s rodiči a bratrem se do vily Evie nastěhovali nedávno, ale hned jak otevřeli dveře, všimli si zvláštní směsice vůní. Že by to bylo kouzlo starého domu? Brzy si však uvědomí, že vůně nemizí a rozhodnou se jejímu původu přijít na kloub.

Knihy pro nejmenší děti

Maly ctenar

Lásku ke knihám je dobré pěstovat od raného dětství. S tím pomohou bohatě ilustrované a zajímavé pohádkové příběhy. Nezáleží na tom, zda je hlavním hrdinou rostlina, Ježíš či líný Pecivál. Na každého čeká velké a poutavé dobrodružství.

Nové znalosti, úkoly i zábava

rodina

Zalíbení v následujících knihách najdou dětští i dospělí čtenáři. Ti menší budou s Adámkem řešit detektivní záhady a prostřednictvím komiksu poznají přírodu, rodiče ocení příručku pro správnou výslovnost a všichni bez ohledu na věk si mohou užít luštění pro každý den.

Pro nejmenší – poučení i trénink postřehu

Mala holcicka

Nejmenší čtenáři si během čtení knih mohou užít spoustu zábavy a zároveň potrénovat své smysly. Pochopí, že osamělost lidem nesvědčí, byť by šlo o krále. S obrýleným vlkem Bernardem budou hledat předměty ve vzduchu i v podzemí a příběhy z Bublinkova posílí motivaci dětí k dalšímu čtení.

Pohádková dobrodružství

Chlapec cte

Zatímco Dráček Gustík se za pomoci kamarádů naučí vařit chutná jídla, aby uspokojil zlého skřítka a získal lásku svého života, páťáci z kouzelné třídy zažijí napínavý školní výlet. A dva sousedé se dostanou do zajímavé říše. Pohádková dobrodružství doprovází i ilustrace.