Rubrika: Čtení ke kávě

Deník Barbary W., 7. část

Raichl_Denik Barbary W5

Princeznin kamarád Eric úspěšně dokončil autoškolu, což bylo záhodno náležitě oslavit: nejprve několika drinky a poté vyhlídkovou jízdou. Že to nebyl úplně dobrý nápad, o tom je asi zbytečné diskutovat.

Zvláštní den

Militka_Zvlastni den

Žádný den není stejný jako nějaký jiný. I když je těžká doba, nemusí všechny dny být hrozné. Hledejme každý den nějaký okamžik, třeba malý, na který se můžeme těšit. A pokud zažijeme něco příjemného, je dobré si to uvědomit a ocenit, přes všechny trable, které nás běžně potkávají.

Chameleon

zdroj: Canva

Psychologický příběh o odcházení, zradách, o křehkosti a nespolehlivosti lidské mysli. O zoufalé snaze udržet ve svém životě ty, kteří nechtějí zůstat.

Příběhy z panství Lockdown: Babička

Bart_Pribehy z panství Lockdown

Být důchodcem v dnešní době není med. Doba je rychlá, digitální a mediální, málokterý důchodce se dokáže přizpůsobit. Přesto jsou drobné střípky, kdy taková důchodcovská adaptace dokáže polechtat bránici.

Vzkaz v láhvi

Patricny_Vzkaz v lahvi

Námořník nahoře pod košem najednou vykřikl něco o záblesku na vlnách, ukazoval dolů a první důstojník namířil tím směrem svůj dalekohled. Vypadalo to, jako když se v moři koupe láhev.

První kočičí spisovatelka

Sofi Letizia del Campo

Esli vy mě ešče neznáte, ták já su Sofí Letizia del Campo a bydlí u mě dva dvounožci, který toleruju, páč se vo mě docela dobře postarávají.

Příběhy z panství Lockdown: Boby

Bart_Pribehy z panství Lockdown

Jak se žije lidem v panství Lockdown? Hrůza se na nás valí ze všech médií, restrikce nás omezují ve všech oblastech. S přáteli se nedokážeme bavit o ničem jiném než o koronaviru. Bodejť by ne, když nemáme jiné zážitky než homeoffice či cestu do obchodu. Proto se s vámi chci podělit o dva příběhy, které se nám přihodily. Tedy o jeden dnes a o druhý příště. Věřím, že vykouzlí úsměvy ve vašich tvářích a přivedou vás k zamyšlení nad námi, obyčejnými lidmi.

Těžký čas

Militka_Tezka doba

Jaro je jedno z nejkrásnějších období roku. Záleží však na okolnostech. Letos často říkáme, že je těžká doba. Jako kdyby jaro ztrácelo svou sílu nového života. Je tomu tak skutečně?

Probuď v sobě Persefoné

Opatrilova_Probud v sobe Persefone1

Cesta temnotou za světlem, proměna dívky v ženu, sestup do temnoty vlastní duše a hledání vlastního hlasu, odvahy a síly. Nejen to nám nabízí mýtus o bohyni Persefoné. Vydejte se s Persefoné na cestu do podsvětí, nebojte se.

Haraburdí 2021 z Marsu

Patricny_Haraburdi z Marsu

Šťastní Američané – to jsou poslední dvě slova básně Měsíční haraburdí, kterou napsal J. Seifert (Nobelova cena za literaturu). Ve sbírce Deštník z Piccadilly ji najdete.