Nakladatel: Dokořán

Nakladatelství Dokořán vzniklo v roce 2001 a dosud vydalo více než 600 titulů, z nichž asi 1/3 tvoří překlady z angličtiny, francouzštiny, němčiny, holandštiny, čínštiny, italštiny, polštiny a ruštiny. Od počátku se zaměřujeme na populárně-naučnou a odbornou literaturu s výběrovými přesahy do kvalitní beletrie a poezie. Snažíme se vydávat tituly nejen zajímavé, ale i profesionálně vyrobené.
Tituly pečlivě posuzujeme, zadáváme renomovaným a odborně zdatným překladatelům, jazykově vybaveným redaktorům, spolupracujeme se špičkovými grafiky a tiskárnami. Díky tomu jsme si získali pověst kvalitního nakladatelství. Úroveň naší produkce nám přinesla řadu ocenění.
Mezi naše hlavní autory patří z českých například Václav Cílek a Ludvík Vaculík, ze zahraničních pak John D. Barrow, Jeremy Clarkson, Michio Kaku, Stephen Hawking, Mario Livio, Simon Schama či Mariusz Szczygieł.
Populárně-naučné publikace pro širokou veřejnost z oblasti společenských i přírodních věd vydáváme v řadách Aliter, Zip a Zlom, odborné publikace zaměřené na akademické publikum pak v řadě Bod.
Na mnoha projektech spolupracujeme s řadou výzkumných institucí: Filozofická fakulta UK, Fakulta sociálních věd UK, Filozofická fakulta ZČU, CEVRO Institut a další. Od roku 2010 vydáváme část produkce i v elektronické podobě (e-knihy).
To vše by nebylo možné nebýt přízně čtenářů, kterým tímto děkujeme za slova pochvaly i povzbuzení, ale i za kritické připomínky, které si bereme k srdci.
Náš základní přístup k nakladatelské činnosti lze stručně vyjádřit heslem:
OTEVŘENO NOVÝM MYŠLENKÁM

dokoran.cz

Dokořán - Nejnovější knihy

knihaČlověk v zrcadle teorie her knihaStručné odpovědi na velké otázky knihaDesatero smyslů knihaProč si nerozumíme

Dokořán - Související články

Lidé – chování včera a dnes

Mezilidske_vztahy_v_romanech

Člověk je složitý tvor a jeho chování je často velice nepředvídatelné. Dají se v tom ale najít nějaké vzorce? Můžeme přijít na kloub příčinám lidského chování? V dnešních tipech se o to minimálně pokusíme: najdete tu hned šest knih, které se na lidské jednání dívají z více různých pohledů.

Víc než šestý smysl

Petr_DesateroSmyslu

Možná jste už slyšeli o šestém smyslu. Věděli jste ale, že příroda jich pro své děti vymyslela mnohem víc? Jasně, pět z nich známe důvěrně. Ale co třeba osm. Nebo dokonce hned deset?

Odpovědi na vaše otázky

tipy-odpovedi

Dnešní přehled literárních novinek bude ve znamení odpovědí. Víte, co mají společného Stephen Hawking a projekt Bellis? Ve svých nových knihách se vám snaží zodpovědět na nejčastěji pokládané otázky. Kdo jsou? Čím se zabývají? A jak se k tomu vlastě dostali?

Proč si nerozumíme?

proc-si-nerozumime

Napadlo vás někdy, že většina konfliktů mezi lidmi vzniká kvůli špatné komunikaci? Máte pravdu. V nové knize Malcolma Gladwella se právě na tuto problematiku podíváme trochu detailněji.

Smyslové vnímání světa

Tipy_Desatero smyslu_Ptaci smysl

Dnes vám v knižních tipech představíme dva nevšední tituly věnované zvířecím smyslům. Zvířata totiž díky nim dokážou věci, které si jen těžko dovedeme představit…