Nakladatel: Prostor

Nakladatelství PROSTOR vzniklo v prosinci roku 1989 jako přímý pokračovatel samizdatové edice Prostor a stejnojmenné revue, která vycházela od roku 1982 v nepravidelných periodách. Nakladatelství se hlásí k hodnotám evropského liberalismu.
Vedle beletrie se orientuje na historii a kulturní dějiny s přesahem do ostatních společenskovědních oborů.
V hlavní ediční řadě vycházejí díla, jejichž autory nakladatelství považuje za kmenové a zároveň čtenářsky nejúspěšnější – jde například o prózy německého spisovatele Bernharda Schlinka či romány Američana Paula Austera. Vedle zahraničních prozaiků jsou zastoupeni i domácí autoři, například Edgar Dutka, Eda Kriseová, Lenka Procházková, Jan Vávra či Martin Komárek.

Na českou i světovou historiografii je zaměřena edice Obzor. V edici Střed, orientované na současnou moderní beletrii a esejistiku, vycházeji mj. prózy světoznámého rakouského spisovatele Thomase Bernharda, eseje Gillesa Lipovetského, tvorba Jeana Améryho a dalších autorů. Edice Dílo Milady Součkové uvedla ve třinácti svazcích kompletní prozaické, básnické a dramatické dílo této velké české spisovatelky.

www.prostor-nakladatelstvi.cz


Prostor - Nejnovější knihy

knihaNalakuj to narůžovo knihaZačátek nové éry knihaDeset lekcí pro postpandemický svět knihaVe stínu

Prostor - Související články

Ženy – hrdinky v nesnázích

zenske-hrdinky-nahled

Dnešní knižní tipy patří ženám, po jejichž boku budete prožívat nešťastnou lásku, řešit rodinná dramata i otázky vlastního štěstí a svobody. Ať už na ně čeká jakýkoli problém, tyto knižní hrdinky se s ním vyrovnají s hlavou hrdě vztyčenou!

Jak se na nás podepsala pandemie

deset-lekci-pro-postpandemicky-svet-nahled

„Hlavně, ať už to skončí…“ Tuto větu jste v souvislosti s koronavirem určitě slyšeli nebo i sami vyslovili mnohokrát. Co ale doopravdy bude? Vrátí se život do starých kolejí? Budeme se tvářit, že toto období nikdy neproběhlo? Nebo na nás pandemie zanechala následky, které si poneseme další desítky let?

Životní střípky

tipy-ze-zivota-nahled

Lidské osudy jsou fascinující – každý je totiž úplně jiný, nenajdete na světě dva totožné životní příběhy. A nyní se na tuto různorodost podíváme trochu zblízka, v dnešních tipech najdete hned sedm knih popisujících zajímavé životní příběhy.

Ukázka z knihy Nalakuj to narůžovo (Martina Formanová)

nalakuj-to-naruzovo

Přečtěte si spolu s námi knihu v podobě deníkových záznamů, v nichž vdova po Miloši Formanovi přiznává, jak se vypořádává se ztrátou manžela, se kterým byla dvacet tři let. Nechybí upřímnost, nadsázka, ironie ani fotografie.

Napínavý závěr týdne

napinava-patrani

Venku už je krásně a před námi je víkend – ideální příležitost vzít si knížku, sednout si do trávy a užívat si volných dní. A tentokrát to čtení bude pěkně napínavé, vybrali jsme pro vás totiž hned pět thrillerů, ze kterých vás bude i během horkých dní pořádně mrazit.