Rubrika: Populárně-naučná – knižní tipy

Vyznat se v sobě

vyznat-se-v-sobe

Tři muži se ve třech knihách věnují základním lidským problematikám – pokládají otázky a snaží se je rovnou zodpovídat. Co je život? Proč se bojíme nedokonalosti? A kdy jsme začali odsouvat odpočinek na vedlejší kolej?

Stres, deprese a úzkosti zapříčiněné moderní dobou

instamozek

Následující knihu ocení především ti, kteří se potýkají s následky „digitálního věku“ a touží po dokonalosti prezentované na sociálních sítích. Obsahuje rady a tipy, jak se vypořádat se stresem a oprostit se od digitální závislosti.

Vyhrajte dramatické shrnutí kariéry Andreje Babiše

babisovo-palermo-i-perex

Tento rok nás čekají další volby Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, což je ten nejvhodnější čas k tomu, abychom si připomněli všechny eskapády současného předsedy vlády. A kniha Jaroslava Kmenty je tím nejlepším způsobem.

Manuál z české věznice

jak-prezit-kriminal

S čím vším se můžete za mřížemi setkat? Čím si vězni krátí čas při výkonu svého trestu? A jak to vypadá, když se snaží dostat druhou šanci od společnosti? Přečtěte si spolu s námi svědectví z prostředí českého kriminálu.

Motivujte své děti

deti-experimenty-uvod

Chcete pomoci svým dětem s jejich vývojem? Dnes představíme dvě knihy, které nabízí řadu cviků a experimentů, jež můžete společně se svými dětmi provádět. Zabavíte jimi své děti i sebe a zároveň přispějete ke kognitivnímu i motorickému posunu svých potomků.

Máte doma dítě vybíravé v jídle?

Deti vybirave v jidle_uvodni

Je těžké dostat do vašich dětí vyváženou a pestrou stravu, protože jsou v jídle poněkud vybíravé? Zkuste novou příručku s názvem Děti vybíravé v jídle, která obsahuje plno rad a strategií a pomůže vám tak rozšířit jídelníček vašeho dítěte.

Benešovské jednotky SS

konec-panu-benesovska

Vojenský historik se ve své knize zaměřuje na náhlý přerod okupačních elit na zločince a popisuje atmosféru Benešovska kolem konce druhé světové války. Jakých masakrů a zločinů se vojáci dopustili? Své texty doplňuje o řadu fotografií, část z nich nebyla dosud nikdy publikována.

Boj za demokracii a svobodu

politika-demokracie-i-diktatura

Demokracie a svoboda nejsou samozřejmostí – za oboje je nezřídka nutné bojovat. Dnes vám představíme dvě knihy, které se právě tomuto tématu věnují. Nejprve si vyzkoušíme státní převrat a následně půjdeme ve stopách významného českého politika.

Co všechno zvládá asistent pedagoga?

Povolani_Asistent pedagoga_uvodni

Nová kniha, na jejíž tvorbě se podílely odbornice na autismus Zuzana Žampachová a Věra Čadilová, umožňuje čtenářům blíže poznat náplň práce asistenta pedagoga. Je určena nejen těmto lidem, ale také učitelům nebo rodičům.

Vyhrajte tipy na zábavné hry na cesty i domů

100-her-nahled1

Stále častěji vyhledáváme zábavu na chytrých zařízeních, konzolích či počítačích a zapomínáme, že existuje mnoho her, ke kterým není nic z toho potřeba. Některé z nich si možná pamatujete z dětství, jiné budou nové, ale všechny stojí za to vyzkoušet.