Rubrika: Tipy

Na kozí farmu za romantikou

jen-o-trochu-vic-nahled

Stella Wallinová neměla poslední dobou štěstí ani v lásce, ani v životě. Rozhodne se tedy pro nový začátek s čistým štítem – v zapadákově, kde lišky dávají dobrou noc. Čeká ji romantické dobrodružství s jistým pohledným farmářem, anebo ji neustálé konflikty s místními přesvědčí, že venkov není nic pro ni?

Vyznat se v sobě

vyznat-se-v-sobe

Tři muži se ve třech knihách věnují základním lidským problematikám – pokládají otázky a snaží se je rovnou zodpovídat. Co je život? Proč se bojíme nedokonalosti? A kdy jsme začali odsouvat odpočinek na vedlejší kolej?

Zasoutěžte si o smíření s minulostí i budoucností

Posledni-veta-perex

Když před osmi měsíci sklízel Richard v koncertním sále ovace ve stoje, ani by ho nenapadlo, že nejen o svou bezchybnou techniku brzy přijde. Jeho život i život jeho bývalé manželky totiž změní nemoc. A nejen s ní se budou oba muset vyrovnat.

Kerouacovo vrcholné dílo?

Kerouac_Podzemnici

Nakladatelství Argo připravilo nové vydání prózy Podzemníci od Jacka Kerouaca. Při jejím čtení na vás dýchne neopakovatelná atmosféra jazzových klubů a laciných podniků San Francisca.

Fantastická dobrodružství

fantasy

Tři příběhy pro mládež odhalí taje minulosti. Zatímco Max Einsteinová bude hledat odpovědi na otázky týkající se jejího původu, badatel Brábek prozkoumá prvohory. A tři zvědavé děti naruší doposud poklidný život v domě slečny Zvířené.

Z deníku potulného písničkáře

Co jsem nezapomnel

Jan Burian oprášil své vzpomínky a doplnil je o autentické zápisky z osmdesátých let. Vznikl tak první díl jeho pamětí, které končí rokem 1992. Ve svém vyprávění zachycuje jak svůj život, tak i tehdejší dobu z pohledu písničkáře.

Smích léčí

Romany-plne-lasky-a-humoru

Dnešní tipy jsou rozmanité – zahrnují audioknihu, sbírku aforismů i zábavnou knihu historicky zaměřených stripů. Společnou mají jednu věc, a sice, že vás rozesmějí až k pláči.

Cesty – světem, dějinami, do hlubin duše

cesty-nahled

Toto pondělí vás zveme na cestu za vlastním poznáním i za moudrostmi našich předků. Z čeho pramení naše vnitřní síla? Co se s námi stane po smrti? A jak asi dopadneme, jestliže se nepoučíme z tragických osudů dávno ztracených civilizací?

Zahrajte si o příběh o hledání odvahy k přijetí reality

zapomenuty-ostrov-nekde-v-pacifiku-perex

Hugo netuší, co si počít s vlastním životem, protože se cítí tak trochu zahnaný do kouta. Naproti tomu jeho otec už má mnohé za sebou a příliš času mu už nezbývá. Co se stane, když spolu ti dva vyrazí na neplánovaný rybářský výlet?

Záchranná četa školkových dětí

Kamaradi z Medoveho lesa Kralicci v ohrozeni

Další dobrodružství kamarádů z Medového lesa ožívá prostřednictvím hlasu Jitky Molavcové. Tentokrát budou lišák, laňka, mývalka a prasátko pomáhat neposedné Pavle a ještě se jim podaří zachránit dva králíčky. Šťastný konec zaručen!