Rubrika: Propozice

Společnost Franze Kafky vyhlašuje 27. ročník studentské literární soutěže

Cena Maxe Broda

Společnost Franze Kafky vyhlásila 27. ročník česko-slovenské studentské literární soutěže o nejlepší esej – CENA MAXE BRODA 2021, která je určena všem mladým lidem do 20 let.

Měsíčíník XB-1 vyhlásil literární soutěž DAIDALOS 2021

Literární soutěž Daidalos

Měsíčník XB-1 vyhlásil nový ročník tradiční literární soutěže Daidalos. Všechny úspěšné autory čekají vedle nehynoucí slávy rovněž zajímavé ceny od sponzorů, vytoužená peněžitá odměna ve formě autorského honoráře, publikování vybraných prací ve zmíněném časopisu a pro vítěze samozřejmě i samotná cena Daidalos.

Skrytá paměť Moravy – „Život v době korony“

skryta-pamet-moravy

Jubilejní 15. ročník literární soutěže pro mládež vyhlásil 24. září 2020 radní Jihomoravského kraje Ing. Tomáš Soukal. Téma Skryté paměti Moravy reaguje na aktuální společenskou situaci a nabízí mladým autorům téma „Život v době korony“. Uzávěrka soutěžních prací je 31. března 2021.

Do 31. 1. 2021 je možné přihlásit knihu mladých talentovaných autorů do Ceny Jiřího Ortena

cena-ortena-logo

Svaz českých knihkupců a nakladatelů (SČKN) přijímá od začátku prosince 2020 přihlášky knih, které se mohou ucházet o Cenu Jiřího Ortena 2021. Podmínkou, aby kniha mohla být nominována v 34. ročníku soutěže, je knižní vydání díla během roku 2020 autorem mladším třiceti let věku.

Book in Progress 2

Book in Progress

Novinkou letošního ročníku Book in Progress je, že soutěžící o nejzajímavější knižní projekt mohou vyhrát nejen papír a tisk v hodnotě 300 000 Kč, ale také vydání knihy pod hlavičkou známého nakladatele.

Literární cena Karla Čapka má novou zvláštní cenu o robotice

Karel Čapek

Československý fandom a skupina ABB v České republice se dohodly na spolupráci v tradiční literární soutěži o Cenu Karla Čapka. Novinkou bude udělení zvláštní ceny ABB o nejlepší dílo s tématikou robotiky. Výsledky literární soutěže, včetně zvláštní ceny ABB, budou vyhlášeny na konferenci (conu) FénixCon, která se koná v Brně 4.–6. 12. 2020.

Startuje druhý ročník soutěže o papír a tisk knihy zdarma Book In Progress #2

book2

Po velmi úspěšném prvním ročníku soutěže Book in Progress mají zájemci o vydání vlastní knihy opět možnost utkat se o papír a tisk v hodnotě 300 000 Kč. Přihlásit je možné jakýkoliv knižní projekt se zajímavým grafickým zpracováním i tématem, ať už se jedná o autorské knihy, komiksové příběhy, fotografické nebo dětské knížky.

Společnost Franze Kafky vyhlašuje 26. ročník studentské literární soutěže o nejlepší esej

Franz-Kafka_perex

26. ročník esejistické soutěže, Cena Maxe Broda, bude letos česko-slovenský! Do literární soutěže o nejlepší esej Cena Maxe Broda 2020, kterou vyhlašuje Společnost Franze Kafky, se mohou nově zapojit i slovenští studenti.

Literární cena Vladimíra Vokolka 2019

literarni soutez

Statutární město Děčín a Městská knihovna Děčín vyhlašují XXIII. ročník soutěže Literární cena Vladimíra Vokolka 2019.

Soutěž, která má zelenou

CAZV Logo-ofi

Jsi žákem základní či střední školy? Volný čas trávíš raději venku v přírodě a ne doma u počítače? Odpověděl jsi na obě otázky „ANO“? Tak právě pro tebe je určena literární soutěž, která se zabývá zemědělskými tématy. Mrkni na nabízená témata a přihlas se ještě dnes!