Nakladatel: Portál

Portál byl založen v r. 1990 a dnes patří mezi dvacet největších nakladatelství v ČR. Vydává publikace z těchto oblastí:
- Psychologie, pedagogika, sociální práce, média ad.
- Populárně psychologická literatura.
- Příručky pro rodiče, knihy her, knihy o zdravém životním stylu apod.
- Rozhovory se zajímavými osobnostmi.
- Knihy pro děti.
- 4 periodika - Psychologie dnes, Děti a my, Rodina a škola, Informatorium 3 – 8.
Portál pořádá také odborné semináře pro pedagogy (akreditace MŠMT) a kurzy pro rodiče.

www.portal.cz/

Portál - Nejnovější knihy

knihaVysoce citliví lidé mezi námi knihaObrazové luštění pro každý den knihaSrdcem k srdci knihaPsychopatův průvodce na cestě k úspěchu

Portál - Související články

Psychoterapie – jak se cítit lépe

tipy_psychologie

Dopady koronavirové krize na mentální zdraví ve společnosti budou pravděpodobně velice značné. V tomto článku si představíme knihy, které se s tématem duševního zdraví přímo pojí, ale zároveň k němu přistupují z rozdílné perspektivy.

Jak na modlitbu

modlitba-uvod

Modlitba zdaleka není jen odříkání otčenáše. Modlitba může být tichá i vyslovená, společná i soukromá, dlouhá i kraťoučká. Dnes si představíme knihy, které s modlitbou pomohou mladým lidem i dospělým.

Psychologie na každý den

psychologie-tipy-nahled

Zajímáte se o partnerské vztahy? Dojímají vás příběhy zvířecích párů, které jsou si věrné často až za hrob? Nebo byste si rádi přečetli o tom, proč je smutek naprosto zdravou součástí života? Pak si v dnešních tipech určitě vyberete.

Nové znalosti, úkoly i zábava

rodina

Zalíbení v následujících knihách najdou dětští i dospělí čtenáři. Ti menší budou s Adámkem řešit detektivní záhady a prostřednictvím komiksu poznají přírodu, rodiče ocení příručku pro správnou výslovnost a všichni bez ohledu na věk si mohou užít luštění pro každý den.

Jak pracovat s citlivými lidmi

vysoce-citlivi-lide-mezi-nami

Úspěšná kniha z minulého desetiletí se dočkala přepracování. Nyní vychází znovu, aby pomohla nejen citlivějším jedincům v náročnějších situacích, ale aby zároveň přinesla pochopení jejich okolí. V praktické knize nechybí ani testy nebo modelové situace.