ocima-nahled1

Oddechové Očima na prázdniny

Protože už začaly prázdniny, určitě uvítáte tipy na knihy či audioknihy, které mají ambici zpříjemnit vám cestu autem nebo odpočinek na pláži či ve vaší ložnici. Dnes zde najdete klasiku pro děti, » Přečíst »

audioknihynahled

Tentokrát jen „ušima“ plné krimi zápletek

Před dovolenou vám dnes doporučím několik audio knižních podob detektivních románů vhodných i na dlouhé cesty autem. Pokud je pro vás žánr krimi vodou neznámou, třeba vám moje malé recenzní postřehy otevřou brány do » Přečíst »

ocima-nahled

Májové „Očima“ plné lásky i vražd

Snažím se dohnat skluz, a tak nabízím další náruč recenzních postřehů. Protože máme lásky čas, najdete tu hned v úvodu několik romancí, pak dlouho očekávanou novinku Aleny Mornštajnové v audio podobě a » Přečíst »

ocima-sefradaktorky-nahled

Nestíhám – první letošní Očima i ušima šéfredaktorky

Už více než rok neustále čelíme nějakým omezením. Nejvíce to odnáší kultura, včetně knižního trhu. Nové tituly však stále vycházejí a ty starší dostávají audio podobu. Šíření audioknih totiž není tolik zasažené » Přečíst »

Videorecenze_SkrzPrazdnotu

Čas na videorecenzi: Skrz prázdnotu – S. K. Vaughn

K tištěnému a namluvenému slovu přidáváme další rozměr: video. Dnes se podíváme do vesmíru. A nebude to žádná nudná jízda. » Přečíst »

Na kozí farmu za romantikou

jen-o-trochu-vic-nahled

Stella Wallinová neměla poslední dobou štěstí ani v lásce, ani v životě. Rozhodne se tedy pro nový začátek s čistým štítem – v zapadákově, kde lišky dávají dobrou noc. Čeká ji romantické dobrodružství s jistým pohledným farmářem, anebo ji neustálé konflikty s místními přesvědčí, že venkov není nic pro ni?

Vyznat se v sobě

vyznat-se-v-sobe

Tři muži se ve třech knihách věnují základním lidským problematikám – pokládají otázky a snaží se je rovnou zodpovídat. Co je život? Proč se bojíme nedokonalosti? A kdy jsme začali odsouvat odpočinek na vedlejší kolej?

Zasoutěžte si o smíření s minulostí i budoucností

Posledni-veta-perex

Když před osmi měsíci sklízel Richard v koncertním sále ovace ve stoje, ani by ho nenapadlo, že nejen o svou bezchybnou techniku brzy přijde. Jeho život i život jeho bývalé manželky totiž změní nemoc. A nejen s ní se budou oba muset vyrovnat.

Kerouacovo vrcholné dílo?

Kerouac_Podzemnici

Nakladatelství Argo připravilo nové vydání prózy Podzemníci od Jacka Kerouaca. Při jejím čtení na vás dýchne neopakovatelná atmosféra jazzových klubů a laciných podniků San Francisca.

Fantastická dobrodružství

fantasy

Tři příběhy pro mládež odhalí taje minulosti. Zatímco Max Einsteinová bude hledat odpovědi na otázky týkající se jejího původu, badatel Brábek prozkoumá prvohory. A tři zvědavé děti naruší doposud poklidný život v domě slečny Zvířené.

Tak trochu jiné lékařské příhody

Hrubanova_PaniDoktorkoCoVyNaTo

V médiích bývá práce lékaře mnohdy zobrazována jako extrémně stresující. Jiní tvůrci ji naopak uchopí jako nekonečný zdroj humoru a zábavy. Jen málokomu se podaří vymanit z jednoho či opačného extrému. Za profesí často obestřenou tajemstvími se ale skrývá i mnoho všedních situací.

Z deníku potulného písničkáře

Co jsem nezapomnel

Jan Burian oprášil své vzpomínky a doplnil je o autentické zápisky z osmdesátých let. Vznikl tak první díl jeho pamětí, které končí rokem 1992. Ve svém vyprávění zachycuje jak svůj život, tak i tehdejší dobu z pohledu písničkáře.

Smích léčí

Romany-plne-lasky-a-humoru

Dnešní tipy jsou rozmanité – zahrnují audioknihu, sbírku aforismů i zábavnou knihu historicky zaměřených stripů. Společnou mají jednu věc, a sice, že vás rozesmějí až k pláči.

Jak Švédsko potkalo Vicky, Lauru a Annu, 2. díl: Číslo

Opatrilova_Cislo1

Jak chtěly Anna, Vicky a Laura dostat osobní číslo a všechno do sebe zapadlo…

Cesty – světem, dějinami, do hlubin duše

cesty-nahled

Toto pondělí vás zveme na cestu za vlastním poznáním i za moudrostmi našich předků. Z čeho pramení naše vnitřní síla? Co se s námi stane po smrti? A jak asi dopadneme, jestliže se nepoučíme z tragických osudů dávno ztracených civilizací?