Nakladatel: Academia

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966.

Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa.

Tradiční cílovou skupinu produkce nakladatelství Academia tvoří vysokoškolští studenti, pedagogové a odborná veřejnost. V posledních letech také stoupá počet laických zájemců o populárně naučnou a uměleckou literaturu. Všechny publikace jsou proslulé profesionálním zpracováním – pečlivou redakční přípravou a kvalitní grafickou a tiskovou podobou. Splňují tak požadavky všech náročných zákazníků.

www.academia.cz


Academia - Nejnovější knihy

knihaSebevražda v nacistickém Německu knihaKarel Absolon knihaVe čtrnácti sám v Osvětimi knihaSvědectví o smrti Jana Masaryka

Academia - Související články

Pozoruhodná historie

Knihy o historii - ilustrační foto

Dnešní tipy se ponesou ve znamení minulosti. Podíváme se totiž na knihy, které se věnují dějinám umění, fotografie, ale třeba i nábytku. A také se zamyslíme nad samotným vnímáním času. Bez toho by totiž nic z toho nebylo…

Když padl poslední výstřel

sebevrazda-nahled

Co se dělo s německými pohlaváry, když se válka nachýlila ke konci? A co měli společného s velkou částí židovské populace? Historik Christian Goeschel nabízí netradiční pohled na následky jednoho z nejvýznamnějších válečných konfliktů moderních dějin.

Lidé – chování včera a dnes

Mezilidske_vztahy_v_romanech

Člověk je složitý tvor a jeho chování je často velice nepředvídatelné. Dají se v tom ale najít nějaké vzorce? Můžeme přijít na kloub příčinám lidského chování? V dnešních tipech se o to minimálně pokusíme: najdete tu hned šest knih, které se na lidské jednání dívají z více různých pohledů.

Historické naladění na víkend

romany-na-pozadi-historickych-udalosti

Historie je nevyčerpatelnou studnicí nápadů a inspirací. My vám dnes představíme hned čtyři historické romány a vy tak prožijete dávná dobrodružství a třeba se i zasníte, jaké by to bylo, kdybychom mohli minulost upravovat podle svých přání.

Toulky vzpomínkami Jindřicha Vacka

Vacek_Vsechny moje toulky

Vydejte se s Jindřichem Vackem na cestu do jeho vzpomínek a vzdálených zemí, jako je Albánie, Moldavská republika či Izrael. Dozvíte se rovněž zajímavé informace o jeho překladatelské a redaktorské práci.