Nakladatel: Academia

Nakladatelství vzniklo v roce 1953 původně jako nakladatelství Československé Akademie věd. Název Academia nese od roku 1966.

Academia vydává původní vědecké monografie a práce českých vědců, díla klasiků vědy, překlady zahraničních autorů, populárně naučnou literaturu, literaturu faktu, encyklopedie, slovníky, jazykové učebnice, příručky a vysokoškolské učebnice, ale také kvalitní českou i překladovou beletrii. V nakladatelství dále vychází populárně naučný časopis Živa.

Tradiční cílovou skupinu produkce nakladatelství Academia tvoří vysokoškolští studenti, pedagogové a odborná veřejnost. V posledních letech také stoupá počet laických zájemců o populárně naučnou a uměleckou literaturu. Všechny publikace jsou proslulé profesionálním zpracováním – pečlivou redakční přípravou a kvalitní grafickou a tiskovou podobou. Splňují tak požadavky všech náročných zákazníků.

www.academia.cz


Academia - Nejnovější knihy

knihaKniha cest knihaČertova zeď knihaVšechny vody Čech tečou do Německa? knihaKonec pánů Benešovska

Academia - Související články

Cesty – světem, dějinami, do hlubin duše

cesty-nahled

Toto pondělí vás zveme na cestu za vlastním poznáním i za moudrostmi našich předků. Z čeho pramení naše vnitřní síla? Co se s námi stane po smrti? A jak asi dopadneme, jestliže se nepoučíme z tragických osudů dávno ztracených civilizací?

Benešovské jednotky SS

konec-panu-benesovska

Vojenský historik se ve své knize zaměřuje na náhlý přerod okupačních elit na zločince a popisuje atmosféru Benešovska kolem konce druhé světové války. Jakých masakrů a zločinů se vojáci dopustili? Své texty doplňuje o řadu fotografií, část z nich nebyla dosud nikdy publikována.

Boj za demokracii a svobodu

politika-demokracie-i-diktatura

Demokracie a svoboda nejsou samozřejmostí – za oboje je nezřídka nutné bojovat. Dnes vám představíme dvě knihy, které se právě tomuto tématu věnují. Nejprve si vyzkoušíme státní převrat a následně půjdeme ve stopách významného českého politika.

Elementární matematika a její vyučování

znat-a-ucit-elementarni-matematiku

Existují ve výuce elementární matematiky dobré i špatné postupy? Čínská učitelka čtenářům ukazuje, že je to nejen možné, ale že špatnou výuku najdete všude po světě. Díky rozhovorům s dalšími učiteli odhaluje nedostatky v systému a snaží se najít řešení, která by vedla k obecnému zlepšení.

Biografické romány – silné osudy na stránkách knih

biografie-perex

Biografický román je úžasným prostředkem pro nahlédnutí do lidských osudů. Na stránkách knih, které vám dnes představíme, se podíváme na skutečně silné příběhy, které dokazují, že člověk si dokáže navzdory těžkým okolnostem udržet pevnou vůli a jasnou mysl.