Rubrika: Pozvánky

Ohlédnutí za Dny polské kultury

nenechte_si_ujit

Literární akce se stále konají pouze v online světě. V dubnu například probíhaly Dny polské kultury a my si je nyní můžeme společně připomenout. Možnost pouštět si akce ze záznamu je totiž alespoň nějakou náplastí na aktuální literární „půst“.

Online literární akce v druhé polovině dubna

nenechte_si_ujit

Společenský život se stále ještě odehrává především v online světe, a tak i za literárními akcemi musíme na internet. Proto vám opět přinášíme tipy na online události, kterých se můžete zúčastnit v druhé polovině dubna.

Online literární akce v druhé polovině března

nenechte_si_ujit

Osobnímu setkávání současná doba nepřeje, a tak vám opět přinášíme tipy na online literární akce, které si pro vás knihovny na druhou polovinu března připravily. Březen je už tradičně měsícem čtenářů, tak si jej pojďme užít alespoň takto na dálku.

Online literární akce v první polovině března

nenechte_si_ujit

Na otevření knihoven a literárních kaváren to rozhodně nevypadá, a tak vám přinášíme tipy na online literární akce v první polovině března. I přímo z vašeho obýváku se můžete zúčastnit zajímavých besed či veřejných čtení.

Online literární akce v druhé polovině února

nenechte_si_ujit

Když nemůžeme my do knihoven, musí knihovny za námi – tedy alespoň prostřednictvím online akcí. Tak se pojďme podívat, co si pro nás připravili na druhou polovinu února. Věříme, že se doma určitě nudit nebudete.

Únorové online literární akce

nenechte_si_ujit

Stýská se vám po autorských čteních, literárních besedách nebo křtech? Knihovny i knihkupectví jsou sice zavřené, ale i tak se některých událostí zúčastnit můžete, a to online. Pojďme se tedy podívat na akce, které si můžete užít i z pohodlí vašeho domova.

Dny Severu 2020: O médiích skrze (sociální) média

Pribehy-severskych-zemi

I navzdory nepříznivým okolnostem pořádá Skandinávský dům tradiční podzimní festival Dny Severu. Letošní jedenáctý ročník se uskuteční zcela či z velké části online (přes Facebook a následně YouTube), což dobře koresponduje s letošním tématem, kterým jsou média.

Nenechte si ujít v týdnu od 5. do 11. října 2020

nenechte_si_ujit

Příští týden se koná hned několik zajímavých akcí, které by vám neměly uniknout. Probíhá například 10. Týden čtení dětem a nejmladší čtenáři se tak mohou těšit na plno pěkných akcí, třeba již tradiční Noc s Andersenem.

Nenechte si ujít v týdnu od 28. září až 4. října 2020

nenechte_si_ujit

Pojďme si následující, o jeden den kratší, pracovní týden zpříjemnit nějakou literární akcí. Koná se například festival malých nakladatelů Tabook či třeba beseda s Janem Novákem o jeho knize o Milanu Kunderovi.

Nenechte si ujít v týdnu od 21. do 27. září 2020

nenechte_si_ujit

Září se přehouplo do své druhé poloviny. Pokud nevíte, jak strávit nadcházející, už první podzimní týden, máme pro vás pár tipů ze světa literatury. Můžete se těšit například na autorské čtení Věry Noskové, Petry Dvořákové či Jonáše Zbořila, ale třeba taky na křest knihy Na vlnách s Petrem Voldánem.