Rubrika: Lit. akce

Nenechte si ujít v týdnu od 26. července do 1. srpna 2021

nenechte_si_ujit

Červenec končí a s ním i Měsíc autorského čtení. Tento týden tak máte poslední příležitost zajít si v Brně nebo v Ostravě na autorská čtení českých i slovenských autorů. A rozhodně bude z čeho vybírat, koukněte proto, který z autorů se představí ve vašem městě.

Nenechte si ujít v týdnu o 19. do 25. července 2021

nenechte_si_ujit

Červenec se nám přehoupl do své druhé poloviny a s ním i Měsíc autorského čtení. Pokud tedy budete v následujícím týdnu v Brně nebo Ostravě, určitě si zajděte poslechnout některé ze zajímavých čtení českých, ale i slovenských autorů.

Nenechte si ujít v týdnu od 12. do 18. července 2021

nenechte_si_ujit

Měsíc autorského čtení pokračuje, a tak můžete následující týden opět zajít v Brně nebo Ostravě na autorská čtení. Letošním čestným hostem je Slovensko, takže se kromě českých autorů můžete těšit i na ty slovenské a poznat tak literární tvorbu našich sousedů.

Nenechte si ujít v týdnu od 5. do 11. července 2021

nenechte_si_ujit

Máme tu léto a s ním už tradičně také Měsíc autorského čtení. Pokud máte tedy cestu do Brna nebo Ostravy, určitě se na některé čtení stavte. Letošním čestným hostem je Slovensko, poznáte tak tvorbu i našich východních sousedů.

Síla viru

smejkal-uvod

Více než rok na televizní diváky z obrazovek či čtenáře periodik zhlíží „tváře koronaviru“. Tváře zbrkle se střídajících ministrů, od naivní přes vojensky ztuhlou k vážné a zpět k naivní, důvěryhodné tváře epidemiologů, virologů, bakteriologů… A tvář vždy usměvavá, přinášející naději, že hrůzy doby covidové ustanou. Čí je tato tvář?

Nenechte si ujít v druhé polovině června 2021

nenechte_si_ujit

Akce v knihovnách se pomalu začínají rozbíhat, a tak se pojďme podívat, kam můžete zajít v druhé polovině června, samozřejmě při dodržení hygienických nařízení. A pro ty z vás, kteří volí raději pohodlí svého domova, tu máme i nějaké online akce.

Literární online akce do konce května

nenechte_si_ujit

V celé republice sice pomalu dochází k rozvolňování protipandemických opatření, ale i tak většina literárních akcí zatím zůstává v online světě. Podíváme se na ty nejzajímavější z nich a navrch přidáme jednu, na kterou můžete dorazit osobně.

Ohlédnutí za Dny polské kultury

nenechte_si_ujit

Literární akce se stále konají pouze v online světě. V dubnu například probíhaly Dny polské kultury a my si je nyní můžeme společně připomenout. Možnost pouštět si akce ze záznamu je totiž alespoň nějakou náplastí na aktuální literární „půst“.

Online literární akce v druhé polovině dubna

nenechte_si_ujit

Společenský život se stále ještě odehrává především v online světe, a tak i za literárními akcemi musíme na internet. Proto vám opět přinášíme tipy na online události, kterých se můžete zúčastnit v druhé polovině dubna.

Online literární akce v druhé polovině března

nenechte_si_ujit

Osobnímu setkávání současná doba nepřeje, a tak vám opět přinášíme tipy na online literární akce, které si pro vás knihovny na druhou polovinu března připravily. Březen je už tradičně měsícem čtenářů, tak si jej pojďme užít alespoň takto na dálku.