Nakladatel: Slovart

Společnost Nakladatelství Slovart, s.r.o., byla založena v Praze v únoru 1994 jako dceřiná firma Vydavateľstva Slovart, s.r.o. se sídlem v Bratislavě.

Nakladatelství Slovart vydalo již více než 1000 českých titulů, a to licenčních knih předních světových nakladatelů (např. Dorling Kindersley, Könemann, Taschen, Gallimard). Dále vydává knihy domácích autorů převážně z oblasti dětské a populárně naučné literatury např. Naše vlast, Encyklopedie naší přírody s trvalou snahou, aby měly reálnou perspektivu prosadit se i v zahraničí.

V roce 2000 ve Slovartu vyšla literární prvotina světově proslulého fotografa Jana Saudka, kmenového autora nakladatelství. Jeho autobiografie Svobodný, ženatý, rozvedený, vdovec okamžitě a dlouhodobě zaujala první místa v žebříčcích knižních bestsellerů.

Mimořádně úspěšné jsou knihy nazývané "mercedesy mezi knížkami", jako např. National Geographic Fotografie, Národní parky, Přírodní divy světa, série Gotika, Renesance, Baroko, Secese, dále Umění 20. Století, Současní architekti a řada dalších, které se vždy staly doslova kulturní událostí roku.

V průběhu posledních pěti let vyšly i původní rozsáhlé a významem ojedinělé knihy z oblasti uměnovědní literatury - monografie Jiří Anderle, Adolf Born, Cyril Bouda, Jiří Slíva. Tyto monografie jsou exportovány do USA, Japonska, Francie, SRN, na Taiwan ap. Knihy z produkce Slovartu se pravidelně objevují na trhu v Polsku, Německu, Francii a dalších zemích. Publikace vydané pouze v českém jazyce jsou běžně a trvale uplatňovány na trhu ve Slovenské republice.

V roce 2012 se součástí Nakladatelství Slovart stalo také nakladatelství Brio. Nakladatelství Brio vydává ve spolupráci s předními spisovateli a výtvarníky nádherně ilustrované originální příběhy a sbírky pohádek pro děti od šesti do dvanácti let. Pro starší děti, mládež a dospělé Brio nabízí sebrané spisy pohádek a bajek od renomovaných spisovatelů, doplněné o to nejlepší z klasické literatury celého světa.

Za poslední roky si Nakladatelství Slovart výrazně upevnilo pozici na českém knižním trhu, o jeho knihy je i velký mediální zájem a patří mezi nejvyhledávanější nakladatelství ze strany tuzemských i zahraničních obchodníků, běžných zákazníků i autorů.

Významnou oblastí činnosti nakladatelství je i dovoz a prodej cizojazyčných knih o umění, designu, fotografii a architektuře a turistických průvodců ze SRN, Francie, Španělska, V. Británie, Švýcarska, USA, Itálie, přičemž Nakladatelství Slovart nabízí nejširší sortiment v České republice. Prodej jenom na konkurenčně náročném území Prahy roste ročně o více než 15%. Vždy se přitom jedná o knihy nejvyšší kvality a firma si v tomto oboru v ČR získala dominantní pozici.

Trvalé a cílené získávání perspektivních zahraničních kontaktů významně přispívá k rozšiřování vývozní, dovozní i ediční činnosti. Nakladatelství se stalo vývozcem nejprestižnějších českých knih o umění i od jiných vydavatelů do četných států Evropy, ale i do Japonska, USA a dalších zemí. Vlastní produkce a obchodní aktivity firmy jsou každoročně vysoce hodnoceny na nejvýznamnější přehlídce oboru v ČR - mezinárodním knižním veletrhu Svět knihy Praha.

Největší objem prodeje vlastních knih realizuje Nakladatelství Slovart prostřednictvím specializovaných velkoobchodních distribučních firem a dále vlastním rozvozem do vybrané sítě cca 60 knižních prodejen a galerií v největších městech republiky. Dále provádí prodej individuálním zákazníkům a institucím prostřednictvím internetového obchodu.

www.slovart.cz

Slovart - Nejnovější knihy

knihaLidé z maringotek knihaNovodobé říše knihaSára knihaPraktický návod na kojení

Slovart - Související články

Od pohádek k fantasy

Fantasy deti

Malé čtenáře přenese deset pohádkových příběhů do daleké Austrálie, společně s dívkami proměněnými v sovy zase prozkoumají Čarovný les. Starší děti naopak mohou sledovat cestování časem dvou sourozenců a prožívat další dobrodružství lovkyně duchů.

Nestíhám – první letošní Očima i ušima šéfredaktorky

ocima-sefradaktorky-nahled

Už více než rok neustále čelíme nějakým omezením. Nejvíce to odnáší kultura, včetně knižního trhu. Nové tituly však stále vycházejí a ty starší dostávají audio podobu. Šíření audioknih totiž není tolik zasažené zavřením knihkupectví – stahování z platform jako Audioteka nebo Audiolibrix totiž jde snadno i z domova…

Krimi na víkend

thrillery-krimi

Už máte plány na nadcházející víkend? Pokud byste rádi sáhli po nějaké knížce, máme pro vás hned několik tipů. Tentokrát jsme se zaměřili na krimi romány s opravdu napínavými příběhy. Podaří se vám odhalit vraha dřív než vyšetřovatelům?

Procházka historií

historie

Historie skýtá nejen poučení, ale nabízí celou řadu zajímavých událostí. Bára pravidelně cestuje časem a její příhody jsou určeny především pro dětské čtenáře. A dospělí se mohou vydat na exkurzi do českých duchovních dějin.

Ženské hrdinky v obtížných situacích

zenske-hrdinky-nahled

Ženy v hlavních rolích nás fascinují a baví. Chceme, aby zvítězily, aby nám ukázaly, že se vyrovnají svým mužským protějškům. Něžné pohlaví má v sobě určitý typ síly, který musíme obdivovat, ať už jde o nebojácné šermířky, úspěšné podnikatelky anebo pracovité matky v domácnosti. Nechte se inspirovat ženami, se kterými se život rozhodně nemazlil.